Jean Bruller Vercors

Yazar 6,0/10 · 6 Oy · 1 kitap · 9 okunma ·  1 beğeni

Yazarın Bilgileri

Yazar İstatistikleri

1 okur beğendi.
6 puanlama · 20 alıntı
0 haber · 1.289 gösterim
9 okur kitaplarını okudu.
11 okur kitaplarını okumayı planlıyor.
1 okur kitaplarını şu anda okuyor.
0 okur kitaplarını yarım bıraktı.

Yazar ile İlgili Haberler

Henüz ilgili bir haber eklenmedi.

Jean Bruller Vercors'un Resimleri Resim Ekle

Henüz yazara ait resim eklenmedi.

Paylaş

ya da direk bağlantıyı paylaş

Jean Bruller Vercors'un Biyografisi

Fransız yazar ve Pierre de Lescure ve Yvonne Paraf ile Les Editions de Minuit kurucuları illüstratör.rnrnFransanın kuzey Dünya Savaşı işgali sırasında o Direniş katıldı ve onun metinleri takma Vercors altında yayınlandı. Romanlarının birçok fantastik ya da bilim kurgu temaları var.1952 romanı Les Animaux yıkılır (You Them, Borderline, Missing Link ve Öldürülmesi bilin Shall olarak İngilizce içine çeşitli şekillerde tercüme) 1970 filmi Skullduggery [1] içine yapılan ve insan olmanın ne anlama geldiği sorusunu inceliyor edildi. Colères (Direnişçilerin olarak İngilizceye çevrilmiştir) ölümsüzlük arayışı ile ilgilidir. 1960 yılında Sylva, Fox içine David Garnett Kullanıcı 1922 Lady esinlenerek bir kadına dönüşen bir tilki, bir roman yazdı.İngilizce çeviri En İyi Roman 1963 Hugo Ödülü için aday gösterildi. Onun tarihî roman Anne Boleyn (1985) kararli Papalık güç İngiltere ayırmak ve bağımsızlığını güçlendirmek amacıyla Henry VIII, evlenmek hakkında set ettikten gibi bir çok akıllı Anne sunuyor .
Esmeralda, bir alıntı ekledi.
 04 Şub 2017 · İnceledi · Beğendi · 7/10 puan

"İnsan 'Daha' insan olmak istediği sürece insandır."

İnsan ve İnsanlar, Jean Bruller Vercors (Sayfa 27 - Toplumsal dönüşüm yayınları)İnsan ve İnsanlar, Jean Bruller Vercors (Sayfa 27 - Toplumsal dönüşüm yayınları)
Esmeralda, bir alıntı ekledi.
04 Şub 2017 · İnceledi · Beğendi · 7/10 puan

"Toprağın üstünde yürüyoruz..."sağlam,değişmez,tükenmez toprağın.Ne kadar kolay unutuyoruz varlığını!Zaman zaman belaların yüzlerimizi yere sürüp toprağı hatırlaması gerekiyor bize."

İnsan ve İnsanlar, Jean Bruller Vercors (Sayfa 33 - Toplumsal dönüşüm yayınları)İnsan ve İnsanlar, Jean Bruller Vercors (Sayfa 33 - Toplumsal dönüşüm yayınları)
Esmeralda, bir alıntı ekledi.
04 Şub 2017 · İnceledi · Beğendi · 7/10 puan

"İnsan ayaklanıp BASKALDIRDIGI gün insan olmaya başlar."

İnsan ve İnsanlar, Jean Bruller Vercors (Sayfa 13 - Toplumsal dönüşüm yayınları)İnsan ve İnsanlar, Jean Bruller Vercors (Sayfa 13 - Toplumsal dönüşüm yayınları)
Selman Ç., bir alıntı ekledi.
16 saat önce · Kitabı okudu · Puan vermedi

Toraktan geldik, toprağa gideceğiz. Mühim olan çamurlaşmamak!
"Toprağın üstünde yürüyoruz..." sağlam, değişmez, tükenmez toprağın. Ne kadar kolay unutuyoruz varlığını! Zaman zaman belaların yüzlerimizi yere sürtüp toprağı hatırlatması gerekiyor bize.

İnsan ve İnsanlar, Jean Bruller Vercors (Sayfa 33 - Toplumsal Dönüşüm Yayınları)İnsan ve İnsanlar, Jean Bruller Vercors (Sayfa 33 - Toplumsal Dönüşüm Yayınları)
Esmeralda, bir alıntı ekledi.
 04 Şub 2017 · İnceledi · Beğendi · 7/10 puan

"...öyle ya,lanetlidir düşüncemiz,dile gelince değerden düşer,apaçık gerçeğinin gücünü yitirir,evetle karşılanabilir,dil insanları birleştirdiği kadar ayırır da."

İnsan ve İnsanlar, Jean Bruller Vercors (Sayfa 21 - Toplumsal dönüşüm yayınları)İnsan ve İnsanlar, Jean Bruller Vercors (Sayfa 21 - Toplumsal dönüşüm yayınları)
Fatoş Lale, bir alıntı ekledi.
22 Şub 10:25 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Bir gün yenersek melek olacağız, yenilir ayak altına alınırsak hayvan. Yalnız başkaldırdığımız sürece insanız. Ne melek, ne hayvan..

İnsan ve İnsanlar, Jean Bruller Vercors (Sayfa 22)İnsan ve İnsanlar, Jean Bruller Vercors (Sayfa 22)
Esmeralda, bir alıntı ekledi.
04 Şub 2017 · İnceledi · Beğendi · 7/10 puan

"...kendinden koptu,kendi kendine baktı,çevresine baktı ve yalnız olduğunu farketti."

İnsan ve İnsanlar, Jean Bruller Vercors (Sayfa 17 - Toplumsal dönüşüm yayınları)İnsan ve İnsanlar, Jean Bruller Vercors (Sayfa 17 - Toplumsal dönüşüm yayınları)
Esmeralda, bir alıntı ekledi.
04 Şub 2017 · İnceledi · Beğendi · 7/10 puan

"Insana özgü hiçbir eylemimiz yoktur ki,özünde ve kaynağında savaş bulunmasın."

İnsan ve İnsanlar, Jean Bruller Vercors (Sayfa 23 - Toplumsal dönüşüm yayınları)İnsan ve İnsanlar, Jean Bruller Vercors (Sayfa 23 - Toplumsal dönüşüm yayınları)
Esmeralda, bir alıntı ekledi.
04 Şub 2017 · İnceledi · Beğendi · 7/10 puan

"Yalnız savaşla insan olunur,ama her türlü savaşla insan olunmaz..."

İnsan ve İnsanlar, Jean Bruller Vercors (Sayfa 26 - Toplumsal dönüşüm yayınları)İnsan ve İnsanlar, Jean Bruller Vercors (Sayfa 26 - Toplumsal dönüşüm yayınları)
Bütün Alıntıları Göster

Jean Bruller Vercors ile iligli okur yorumları Yorum Ekle

Henüz yorum eklenmedi.