Jeanette Eaton

Jeanette Eaton

Yazar
8.0/10
6 Kişi
·
20
Okunma
·
0
Beğeni
·
495
Gösterim
Adı:
Jeanette Eaton
Unvan:
Amerikalı yazar, koşucu
Doğum:
30 Kasım 1886
Ölüm:
19 Şubat 1968
Gandi'nin ağabeyi, onun üçüncü mevki trenlerde yolculuk ettiğini duyunca dehşete düştü. Mohandas ise şöyle cevap verdi, "Hali vakti yerinde ve nüfuz sahibi kimseler arasıra üçüncü mevkiyle, gitseler, belki şartların biraz düzeltilmesine gayret ederlerdi."
Jeanette Eaton
Sayfa 85 - Redhouse Yayınevi
"Bu mukaddes şehrin içinde, muazzam bir üniversitenin gölgesinde, bu akşam vatandaşlarıma bir ecnebi dille hitap etmek zorunda kalmak benim için büyük biz zillet (alçaltıcı şey) ve ayıptır."
Jeanette Eaton
Sayfa 125 - Redhouse Yayınevi
"Her insanın dini ve siyasi düşünüş hürriyeti vardır. İnsanlar bunu anlamadıkça işberaberliği yapmak planı asla muvaffak olamaz."
Jeanette Eaton
Sayfa 176 - Redhouse Yayınevi
294 syf.
·10 günde·8/10
Mohandas Gandhi, halkının eşit koşullarda, kardeşçe, barış içinde yaşayabilmesi ve ülkesinin bağımsızlığı için ömrünü adamış bir dava adamıdır. Şiddetsiz, sivil itaatsizlikle başlattığı eylemler ses getirmiş kitleleri peşinden sürüklemiştir. Mohandas'ın Mahatma'ya uzanan zorlu uzun yolculuğu.
Dili akıcı ve sade. Severek, merakla okuduğum tarihi biyografi.
294 syf.
·2 günde·10/10
İngiltere'de eğitim görmüş olan Mohandas Gandi ülkesine döndüğünde ve daha sonra Güney Afrika Cumhuriyetinde çalıştığı zamanlarda İngiliz emperyalizm güçlerinin Hintlilere nasıl davrandıklarına çok kez şahit olur. Bu durum karşısında verdiği yeşil devrim mücadelesinin konu edindiği eser okuyucuya silahla verilen devrimlere karşın silahsız ve savaşsız bir devrim yapılabileceğinin kanıtını sunmaktadır.

Yazarın biyografisi

Adı:
Jeanette Eaton
Unvan:
Amerikalı yazar, koşucu
Doğum:
30 Kasım 1886
Ölüm:
19 Şubat 1968

Yazar istatistikleri

  • 20 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 5 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.