Jeaniene Frost

Jeaniene Frost

Yazar
8.7/10
466 Kişi
·
1.090
Okunma
·
52
Beğeni
·
4.196
Gösterim
Adı:
Jeaniene Frost
Unvan:
Amerikalı Yazar
Doğum:
Amerika Birleşik Devletleri, 1974
Jeaniene Frost, Night Huntress serisi, Night Prince serisi ve yakında çıkacak olan Broken Destiny serisinin yazarıdır. Romanlarının basım hakları 20 farklı ülkeye satılmıştır. Jeaniene zamanını, uzun zaman önce az yemek yaptığını ve sadece hafta sonları uyuduğunu kabul eden kocası ile birlikte Kuzey Karolina ve Florida arasında sürdürmektedir. Jeaniene yazmanın yanı sıra, okumayı, şiiri, film izlemeyi, eski mezarlıkları keşfetmeyi, mağaraları keşfetmeyi ve arabayla seyahat etmeyi sevmektedir. Uçakalr, çocuklar ve yemek kitapları onu korkutmaktadır. Jeaniene, Nancy Yost tarafından temsil edilmektedir.
“Türünüz birbirini ten renginden ya da dua ettikleri Tanrı yüzünden öldürmeyi bıraktığı gün belki buna inanabilirim.”
Ben daima, insanın kendisinden daha güçsüz bir şeye nasıl davrandığının, onun gerçek karakterini gösterdiğini düşünürüm.
Okyanus bana çok küçük olduğumu ama büyük bir şeyin parçası olduğumu hatırlatıyor.
“Her türlü iştahın anası mecburiyettir.Hayatta kalmak için ihtiyacın olan şeyi zamanla sevmeyi öğreniyorsun,"
390 syf.
Bu kızın başı hiç beladan kurtulmaz mı? Mıknatıs gibi, nerde sorun orada Cat. Kitabın serisi ilerledikçe Bones ve Cat arasındaki didişmeler azalsa da o tatlı sert konuşmalar başka karakterler üzerinden sağlanıyor. Cat'in kelimelerle arası oldukça iyi gülmekten alamıyorum kendimi.Gelelim konusuna buram buram macera kokmasının yanında biraz dram var. Seri ilerledikçe ana ve yan karakterlerin hikayelerine hakim oluyorsunuz. Keyifli okumalar.
448 syf.
Baş karakterimiz Cat, annesi bir vampir tarafından tecavüze uğrayan ve yarı vampir olarak dünyaya gelen talihli bir kızdır. Lakin annesi bütün vampirlerin nefret ettiği için, kızınında içindeki canavardan korkar. 14 yaşında küçük bir olay karşısında gücünü keşfeden Cat, annesinin bütün olanları anlatmasıyla 16 yaşında avcı olmaya karar verir.Romandaki diğer karakter ise Bones - kötü adam gibi gözüken iyi adam tabi ki- paralı bir vampir avcısı olan vampir. Nasıl karşılaşıyor bunlar derseniz iki avcı av olarak birbirlerini seçmiş olabilirler. Kitapta beğendiğim ayrı bir detay ise karakterlerin güçlü ve acımasız kişiler olması özellikle Cat'ın.Keyifli okumalar.
440 syf.
Kira adında gizli bir dedektif ve Bones'un atası olan Mencheres adlı üstat bir vampir. İki bin yıllık ömründe sevdiği karısı olan Patra çevresindeki değer verdiği herkesi öldürmeye çalışan, kara büyüyle uğraşan birisidir. Ama oğlu gibi sevdiği Bones tarafından öldürülür. Mencheres vicdan azabı çeker ve artık geleceğe dair hiçbir imge göremez haliyle bunu ölüm olarak yorumlar. Kitaptaki bütün yaralı kuşlar derman buluyor ama iki kitaptır baş karakteri - Cat- özlemedim desem yalan olur. Keyifli okumalar.
390 syf.
İlk kitaba göre daha çok aksiyon, daha çok ölüm var. Kedicik Cat doğaüstü olaylarla ilgilenen bir departmanda dört yıldır "kötü" vampirleri avlayarak geçinir gider. Ta ki görevi Liam adında bir vampiri öldürmek olana kadar. Bu vampir Bones ile bağlantısı olan daha doğrusu yaratıcısı olan Ian'dır. Bones hatrına Ian' ın hayatını bağışlar ama hata mı değil mi? Keyifli okumalar.
396 syf.
Cat'in yakın arkadaşı sayılan Vlad hakkında daha çok bilgi veren bir kitap. Tam ismini söylemek gerekirse Wallachia'nın eski Voyvodası Vladislav Basarab Dracul. Ama beş yüzyıl önce Tepesh- Kazıkçı- olarak anılan tam olarak alevler içindeki adam. Küçükken elektrik kablosuna tutulan, komadan çıktıktan sonra sağ eliyle insanlara dokununca imgeler gören sol eliyle elektrik veren bir lanetliye dönüşen Leila. Sonu belirsiz biten ilk kitaptı sanki devamı var gibi ama belirsiz. Keyifli okumalar.
432 syf.
Bir yanda kocası Randy'i zombi saldırısında kaybeden Cat'in arkadaşı Denise, diğer tarafta sevgilisine tecavüz ve işkence edilip öldürüldüğünden beri insanlarla ilişki kurmayan hayata küsmüş Spade. Randy'nin ölümünden sonra Denise kendini bu fantastik dünyadan uzaklaştırmaya karar verir ama olaylar istediği gibi gelişmez tabi. İki kuzeni ve halası öldüğünde kendi atası sayılan birinin şeytanla anlaşma yaptığını öğrenir. Aynı iblisle kendisi de anlaşma yapar ve akrabasını aramaya başlar-Spade ile tabi ki - Keyifli okumalar.
408 syf.
İnsan hayatında yarı vampir olarak yaşayan Azrail, vampir olunca da normal olmasını beklemeyin. İnsan kanı nasıl enerji ve yaşam veriyorsa aynısı vampir kanı için geçerli Cat için tabi tek bir farkla, usta vampirlerin gücüne sahip olmak gibi ya da gulyabani. Peki kara büyüsün ta kendisi olan Marie'nin kanı nasıl yetenekler bahşeder? Keyifli okumalar.
400 syf.
Kızıl Meleğin hayatında gizli kalan bi bölümü var. Bu bölüm Paris'te Gregor adında bir vampirle geçmiş, rüya hırsızı olarak bilinen bu vampirin istediği tek birşey vardır karısı Cat. Bones kocası olduğunu iddaa eden adama savaş açacaktır haliyle. Daha ne olabilir derken sevgili yazarımız beni şaşırtıyor. Size yazarın vampirlerinden bahsedeyim. Kalbi nişan alan gümüşle ölen - tabi kafasını da kesmek lazım -, yüzyıllar geçince usta vampir diye anılan, zamanla bazı özel yeteneklere sahip olan ve son olarak da açlık, öfke, kıskançlık etkisinde gözlerinin yeşile dönmesi belirgin özellikleri. Peki yarı vampir olan Cat nasıl bir vampir olurdu? Gerilim ve macera dozunu hiç kısmadan seriye devam ediyor yazarımız. Kitapta belirgin olarak sevdiğim ve bağımlılık yapan Cat'in laf sokmaları ve sivri dili. Keyifli okumalar.

Not: Okuma sırası şu şekildedir;
Mezarla Randevu
Tek Ayağı Mezarda
Mezarın Dibinde
Mezara Mahkum
Kızıl Damla
Sonsuz Karanlık
Mezarın Yüzü
Şimdi Mezar Zamanı
Ateş Laneti
392 syf.
Kitap elime geçtiğinden beri ertelemek istedim, okuyunca az az okumak için kısıtladım kendimi. Ama bir baktım başladığım gibi bitmiş. Özlediğim için olsa gerek. Kişilik olarak böyle güçlü kadın karakterler oldukça cezbedici gelmesinin yanı sıra kan ve vahşetin özlenilebilir olması da şaşırtıcı. Ünlü cadı avcısı Kramer 'den sonra inzivaya çekilen çiftimiz zorla inzivayı terk ederlerse haliyle kedinin de tırnaklarını çıkarması öngörülebilir. Keyifli okumalar...
448 syf.
·2 günde·8/10
Baş karakterlerimizden Cat yarı vampirdir ve türünün ilk örneğidir. Annesinin hayatını mahveden bir vampirin diğer insanlara da bulaşmaması için 16 yaşında vampir avcısı olur.Kadın olması ve çıtkırıldım gözükmesi sayesinde çok iyi bir avcı olmuştur ve deneme yanılma yoluyla öğrendiklerini de başarılı bir şekilde uygular. Kedicik'in şansına ne hikmetse(!) 16 yaşından 22 yaşına kadar hep yeni doğan güçsüz vampirler avı olmuştur. Her şey yolundayken, Cat yine avlanmaya çıktığında Bones'le tanışır. Bones zeki, yakışıklı ve 200 yaşında güçlü bir vampirdir.Diğer tüm vampirlere yaptığı gibi onu da avlayacaktır ama avcıyken av da olabilir...

Kitaptaki macera aksiyon oranının fazla olması güzeldi. Yazarın arada bir kaç gün veya hafta ileri sarıp devam etmesini ve bizi sıkıcı ayrıntılarda boğmamasını, olayların akıcılığını sevdim. İkilinin arasındaki konuşmalar, didişmeleri eğlenceliydi. Tabi ara da bir 22 yaşında gibi değilde 16 yaşında gibi davranmasalar daha iyi olurdu.

Sevmediğim yönleri ise fantastik serilerin vazgeçilmezi ve benim de artık çok sıkıldığım ilk görüşte aşk olayı. Haa tabi bir de karakterlerin fiziksel olarak mükemmel ama ruhsal açıdan yaralı olduklarını söylememe gerek yok sanırım. Bunlar bu tür serilerin sıkıcı ama olmazsa olmazları. Bu ikisi dışında kitap güzeldi diyebilirim. Sonu apayrı bir merak içinde bıraktı beni zaten.

Keyifli okumalar :))

Yazarın biyografisi

Adı:
Jeaniene Frost
Unvan:
Amerikalı Yazar
Doğum:
Amerika Birleşik Devletleri, 1974
Jeaniene Frost, Night Huntress serisi, Night Prince serisi ve yakında çıkacak olan Broken Destiny serisinin yazarıdır. Romanlarının basım hakları 20 farklı ülkeye satılmıştır. Jeaniene zamanını, uzun zaman önce az yemek yaptığını ve sadece hafta sonları uyuduğunu kabul eden kocası ile birlikte Kuzey Karolina ve Florida arasında sürdürmektedir. Jeaniene yazmanın yanı sıra, okumayı, şiiri, film izlemeyi, eski mezarlıkları keşfetmeyi, mağaraları keşfetmeyi ve arabayla seyahat etmeyi sevmektedir. Uçakalr, çocuklar ve yemek kitapları onu korkutmaktadır. Jeaniene, Nancy Yost tarafından temsil edilmektedir.

Yazar istatistikleri

  • 52 okur beğendi.
  • 1.090 okur okudu.
  • 9 okur okuyor.
  • 269 okur okuyacak.
  • 3 okur yarım bıraktı.

Yazarın sıralamaları