John Flanagan

John Flanagan

Yazar
9.1/10
686 Kişi
·
1.771
Okunma
·
66
Beğeni
·
7.195
Gösterim
Adı:
John Flanagan
Unvan:
Avustralyalı Yazar
Doğum:
Sidney, Yeni Güney Galler, Avustralya, 22 Mayıs 1944
Çalışma hayatına reklamcılıkla başladıktan sonra serbest yazarlıkla senaryo editörlüğüne dönmüştür. Kurumsal video metinleri ile televizyon için komedi-drama senaryoları yazmıştır. Kendisi, Avusturalya'nın en üretken yazarlarından biridir.
İnsanın kendinden şüphe duyması, bir hastalıktır. Eğer kontrolü elinden kaçırırsan, bunu gerçek sanmaya başlarsın.
"Aşırı güvenin insana hiçbir faydası yoktur. İşlerin bir noktada kötüye gideceğini düşünerek hareket etmek en doğrusu."
"Her zaman düşmanın senin yerini bildiğini ve saldıracağını varsay," dedi. "Böylelikle hoş olmayan sürprizlerle karşılaşmazsın "
270 syf.
·1 günde·10/10
Ben bu kitabın sadece bu bölümü hakkında değil dier bölümlerindende bahsetmek istiyorum.bu kitaptan ziyade yazarını beğendim evet kitabı beğendim ama yazarı daha çok. nedeni ise yazar kitabı ne için yazdığını anlatıyordun bir tarafta şöyle diyordu"flanagan 12 yaşındaki oğlunu cesaretlendirmek için yazdı oğlu Michael,küçükken çevresindeki dier çocuklar ondan daha iri ve güçlüydü flanagan ona okumanın ne kadar eğlenceli olduğunu kahramanların mutlaka iri yarı ve kaslı olmasını gerekmedigini göstermek istedi.şu anda 30lu yaşlarını sürdüren Michael yaklaşık 2 metre boyunda geniş omuzlu güçlü bir genç adam"burdan wheel e benzeyen çocuklara sesleniyorum: siz de wheel gibi pes etmeyin zaten istediginiz otomatikmen ayağınıza geliyor.kitab gerçekten macera sevenler için çok güzel herkeze tavsiye ediyorum.
277 syf.
·Beğendi·9/10
Sonunda istenilen final geldi.
Will, Halt, Horace üçlüsü yine bomba gibi geliyor.
İlk 100 sayfa çok durağan.
Bu sefer final tam istenilen şekilde (bizim istediğimiz gibi olacağını düşünüyorum) yapılmış. Doyamayacaksınız bu kitaba..
352 syf.
·Beğendi·10/10
Will,Artık Orman Muhafızları Birliğinin oynadığı rolü ve birlik üyelerinin Krallığın elli baronuna kattığı değerin farkındaydı..Will, Dost canlısı bir insandı,çoğu zaman etrafındakilerle arkadaşlık kurmaya özenirdi.Ancak bu ORMAN MUHAFIZLARININ TARZI DEĞİLDİ..
352 syf.
·2 günde·Beğendi·8/10
Dikkat spoiler içerir.
Will, Seacliff Baronluğunun resmi Orman Muhafızı olmuştur ve buradaki laubali durumu düzeltmeye çalışmaktadır. Bu arada eski dostu haberci Alyss baronluğa gelir ve gizli bir göreve gitmesi gerektiğini söyler. Ancak haydut Jack Buttle bunu duyar ve Will onu etkisiz hale getirip savaş çıkmasını engellediği Skandiya'lılara köle olarak hediye eder. Görevi İskati'lerin sınırındaki Norgate baronluğundadır. Lord Syron büyücü Malkallan tarafından zehirlenmiş ve köyde garip olaylar olduğu söylenmektedir. Will'in görevi de tehlikeleri engellemek ve gerçeği ortaya çıkarmaktır. Syron'un yerine bakan oğlu Orman sevilmekte ama Orman'ın kuzeni Keren askerler tarafından sevilmektedir. Büyücüyü en sonunda bulan Will, adının Malcolm olduğunu ve masum olduğunu ortaya çıkarır. Baronlukta olayları planlayan beklenmedik bir isimdir ve Alyss bu kişinin elinde esir kalmıştır. Ayrıca eski dost Buttle da Norgate'e gelmiştir? Acaba Will, Alyss'i kurtarıp baronluğa huzur getirebilecek midir? Halt tarafından Will ve Alyss'e yardımcı olsun diye gönderilen şövalye Horace çok mu geç kalmıştır? Keyifle okunan bir roman.
270 syf.
·Beğendi·8/10
Kendine bağlayan güzel bir kitap. Belki ilk kitabı elinize aldığınızda çocuklara hitap ediyor gibi görebilirsiniz ama yazar kitabıyla bizi kendisine bağlıyor ve kitap okumayı çok rahatlıkla sevdiriyor
270 syf.
·1 günde·Beğendi·9/10
Dikkat spoiler içerir.
Morgarath, 15 yıl önce Araluen Krallığı'na karşı açtığı savaşta yenilmiş ancak intikam almak için çalışmaya devam etmektedir. Bu arada Redmont baronluğunda Will, George, Horace, Alyss ve Jenny adındaki beş yetim çocuk, gelecekte çiftçi olmamak için bir sanat ustasına çırak olmalıdır. Will hariç hepsi istediği yere gider ancak Will Savaş Okulu'na çırak olamaz. Onun yerine Halt'ın liderlik ettiği Orman Muhafızı çırağı olmak zorunda kalır. En başta sevmese de sonra alışır. Horace ile arası bozuktur ve kavga da eder ancak sonrasında düzelecektir araları. Wargal denen yaratıkları ve Kalkera denilen katilleri yanına toplayan Morgarath, iki lordu öldürür. Kalkera'lar gözü ile adamı donduran çok tehlikeli yaratıklardır ve hem savaşı Kral Duncan'ın kazanmasını sağladığı için Halt'a düşmandır. Acaba Will ustasına yardım edebilecek midir? Bu yaratıkları alt edebilecekler midir? Baron Arald ve savaş ustası Sör Rodney zamanında yetişebilecek midir? Will babası Daniel hakkındaki gerçeği öğrenebilecek midir? Bir şövalye olma hayali yerine gelecek midir? Soluksuz okunan bir roman. Mutlaka okunması gereken kitaplardan biri.
340 syf.
·1 günde·Beğendi·10/10
Dikkat spoiler içerir.
Bahar gelmiştir ve Evanlyn ile Will'in Skandiya'dan kaçması gerekmektedir. Ancak Evanlyn kaçırılır. Gücünü henüz toplayamayan Will onu kurtarmaya çalışırken ölmek üzeredir ama Halt ve Horace tam zamanında yetişerek hayatını kurtarır. Kızı kaçıran bir Temuçi birliğidir. Temuçiler çok güçlü step savaşçılarıdır ve niyetleri de Skandiya'yı ele geçirip gemilerini aldıktan sonra Araluen'e saldırmaktır. Yolda Erak ile karşılaşan Halt durumu anlatır ve zoraki olarak müttefik olmaları gerektiğini söyler. Bu arada Evanlyn'in gerçek kimliği ortaya çıkar ve Yüce Kont Ragnak'ı intikam yeminini ertelemesi için ikna etmek çok güç olur. Will'in yetiştireceği yüz köle okçu, Horace'ın savaşçılık yetenekleri ve Halt'ın taktik dehası, acaba cesur Ragnak ve Erak'ın Skandiya ordusunun kendisinin dört katı Temuçi ordusunu püskürtmesini sağlayabilecek midir? Evanlyn, Horace, Halt ve Will sağ salim topraklarına dönebilecek midir? Sürgün sonrası Halt'ın vaziyeti ne olacaktır? Bir solukta okunan bir roman. Mutlaka okunması gerekenlerden.
312 syf.
·2 günde·Beğendi·9/10
Dikkat spoiler içerir.
Kont Erak, Will ve Evanlyn'i Skandiya'ya getirir. Burada ikisi de Ragnok'un sarayında köledirler ve Ragnok kardeşi öldürüldüğü için Araluen ülkesinden intikam almak için Valla yemini etmiştir. Bu arada Will'i kurtarmak isteyen Halt, sürekli Morgorath'ın yardımcısı Feldor olduğunu iddia eden sahtekarları yakalamak istemediği için Kral Duncan'a hakaret eder ve kendini sürdürür. Horace ile beraber Skandiya ülkesine doğru yola çıkar. Will de bu arada Eron adlı başka bir köle tarafından sıcakotu yani uyuşturucu bağımlısı haline getirilmiştir. Erak bunu görünce Evanlyn ve Will'in kış geçene kadar saklanabileceği bir yere kaçmasını sağlar. Halt ve Horace ise yolculuklarında Depamieux adında bir silahşora esir düşer. Acaba Halt ve Horace kurtulabilecek midir? Sıcakotundan dolayı geçmişini hatırlamayan Will iyileşebilecek midir? Evanlyn ve ikisi Skandiya ülkesinde sağ salim kalabilecek midir? Keyifle bir solukta okunan bir roman.
352 syf.
·2 günde·Beğendi·8/10
Şu kitabı okuduktan sonra eklememek tamamen dalgınlık. Bu seri dediğim gibi beni çok etkilemişti. Şöyle hatırlamaya çalışalım. Sir Caren vardı, çok zeki birisiydi. Alyss'i şatosunda rehin tutuyordu. Bir yandan İskotiler tehlikesi vardı.
Burada en güzeli Malcolm'un büyücü olarak tanıtılması ama şifacı olması. Will'e zindanın parmaklıklarını eritecek zehiri vermesi, denemelerde başarısız olunması ve tabi benim sempati duyduğum ve İnsanazor dediğim Trobar'ın hikayesi hep buradaydı. Bu kitap olması gerektiği gibi güzeldi ve tabi Horace'nin de buraya desteğini unutmamak gerek. Halen özlemle andığım bir seri, neredeyse her bölümünü her hikayesini hatırlıyorum. Umarım böyle bir seriye gene denk geliriz..
277 syf.
·1 günde·Beğendi·9/10
Dikkat spoiler içerir.
Halt, Will ve Halt'ın eski çırağı Gilan bir casusu yakalar ve üzerinde Morgorath'ın savaş planlarını bulurlar. Ancak bu bir tuzaktır. Morgorath'ın niyeti Yarık üzerine bir köprü kurarak Skandiya'lılar ile beraber Kral Duncan'ın ordusunu iki ateş arasında birakmaktır. Gilan, Horace ve Will Keltika'dan yardım istemeye giderler ancak köyler boşaltımıştır. Wargallar madencileri esir alıp köprü inşaatını bitirme sürecine gelmiştir. Evelyn adında bir kızı kurtaran ekip, Gilan haricinde yola devam eder. Kraliyet ordusuna zaman kazandırmak için köprüyü yakarlar ancak Will ve Evelyn bu arada esir düşer. Horace Morgorath'ın planlarını zamanında Duncan'a aktarır ve savaş kraliyetin galibiyeti ile sonuçlanmak üzere iken Morgorath ateşkes ile bir düello ister. Düelloya ordudan Horace çıkar. Acaba bu ölümcül dövüşü kim kazanacaktır? Evelyn gerçekte kimdir? Skandiya'lılar Wargalların elinden kurtulabilecek midir? Halt çırağını ve kızı kurtarabilecek midir? Soluksuz okunan bir roman.

Yazarın biyografisi

Adı:
John Flanagan
Unvan:
Avustralyalı Yazar
Doğum:
Sidney, Yeni Güney Galler, Avustralya, 22 Mayıs 1944
Çalışma hayatına reklamcılıkla başladıktan sonra serbest yazarlıkla senaryo editörlüğüne dönmüştür. Kurumsal video metinleri ile televizyon için komedi-drama senaryoları yazmıştır. Kendisi, Avusturalya'nın en üretken yazarlarından biridir.

Yazar istatistikleri

  • 66 okur beğendi.
  • 1.771 okur okudu.
  • 29 okur okuyor.
  • 652 okur okuyacak.
  • 10 okur yarım bıraktı.

Yazarın sıralamaları