Jose Rodrigues Dos Santos

Jose Rodrigues Dos Santos

8.6/10
362 Kişi
·
658
Okunma
·
67
Beğeni
·
5.605
Gösterim
Adı:
Jose Rodrigues Dos Santos
Tam adı:
Jose Antonio Afonso Rodrigues dos Santos
Unvan:
Portekizli yazar, gazeteci, akademisyen
Doğum:
Beira, Moçambique, Portekiz, 1 Nisan 1964
1964 Beira, Portekiz mozambiği doğumlu, Portekiz yazar, öğretim görevlisi ve gazeteci. Mozambik'teki iç savaş sonucu ailesi ile birlikte portekize göçen Jose, daha 17 yaşında radyo muhabiri olarak çalışmaya başlar.
Habercilik bölümünü bitirdikten sonra, Londraya gidip BBC'de işe başlamış,birkaç yıl sonra da portekiz ulusal televizyonunda gece haberlerini sunmaya ve New Lisabon University'de habercilik üzerine eğitim görevlisi olmuş. Bugünlerde, Portekiz ulusal televizyonu müdürü ve CNN'le ortak iş yapmasıyla birlikte, bestseller seviyesinde de romanlar yazmaya vakit bulabiliyor.
Bir arkadaşı ondan bir dergi için hikaye kaleme almasını istiyor, ama o ikinci haftasında 200 sayfa yazmış olduğunu anlayınca, ilk romanı da doğmuş oluyor - Karanlık Adası. ama onu asıl ünlü yapan kitap, üçüncü kitabı olan codex 632: the secret of christopher columbus. a fórmula de deus (tanrı nın formülü) - ing. the einstein enigma olan kitabı da çok satınca, yazarın ünü sadece portekizde değil, ABD, Latin Amerika ve Avrupada 'da duyuluyor. Sonraki romanları da yazarın yeteneğini kanıtlar nitelikte zaten her kitabında okuyucuyu heyecanlandırıp yeni bir sürpriz sunuyor...
Jose Rodrigues Dos Santos'un kitapları