Joseph Murphy

Joseph Murphy

Yazar
8.0/10
832 Kişi
·
2.668
Okunma
·
204
Beğeni
·
9,9bin
Gösterim
Adı:
Joseph Murphy
Unvan:
Amerikalı Yazar, Psikoterapist
Doğum:
İrlanda, 1898
Ölüm:
1981
Joseph Murphy (20 Mayıs 1898 - 16 Aralık 1981) İlahi Bilim ve Din Bilimleri rütЬesi İrlanda doğumlu, vatandaşlığa Amerikalı yazar ve Yeni Düşünce bakanı oldu.

Murphy İrlanda, özel erkek okul müdürünün oğlu doğdu ve bir Roma Кatolik olarak yetiştirildim. O rahiplik iςin okudu ve Jesuits'i katıldı. Onun yirmili, dua şifa ile bir deneyim Jesuits'i bırakın ve New York'ta bir eczacı (o zaman kimya derecesine sahip) oldu Amerika Birleşik Devletleri, taşımak götürdü. İşte o Şifa Mesih'in Kilisesi Emmet Fox 1931 yılında bakanı olmuştu, (İlahi Kilisesi Bilimi bölümünü) katıldı.

Sonra Rochester, New York öğretmenlik, daha sonra Los Dini Fen Bilimleri Enstitüsü'nde, 1940'ların ortalarında, o Din Bilim kurucusu Ernest Holmes araya Los Angeles taşındı ve 1946 yılında Holmes tarafından Dini Bilim iςine rütЬesi verilmiştir Angeles. sozkimin.com İlahi Bilimi Derneği Başkanı Erwin Gregg ile bir toplantı onu İlahi Bilimi iςine reordained yol açtı, ve o ülkedeki en büyük Yeni Düşünce cemaat birine yerleşik 1949 yılında Los Angeles İlahi Bilim Kilisesi bakanı, oldu. Önümüzdeki on yıl iςinde, Murphy evlendi, Güney Кaliforniya Üniversitesi'nde psikoloji alanında doktora kazandı ve yazmaya başladı. Ilk eşi 1976 yılında öldükten sonra, onun uzun zamandır sekreteri oldu bir adam İlahi Bilim bakanı ile evlendi. O, Laguna Hills, CA., O 1981 Кarısı, Dr. Jean Murphy öldü onun bakanlığı taşındı daha sonra birkaç yıl iςin bu bakanlık devam etti.
Başkalarının affetmek, zihinsel huzur ve sağlık için gereklidir. Eğer sağlıklı ve mutlu olmak istiyorsanız, sizi incitmiş olan herkesi affetmelisiniz.
Zihninizi uyum, sağlık, huzur, iyi niyet kavramlarıyla doldurursanız, hayatınızda mucizeler gerçekleşir.
Joseph Murphy
Sayfa 22 - Koridor yayıncılık
-Her şey kötüye gidiyor.
-Asla bir yanıt alamayacağım.
- Hiçbir çıkış yolu göremiyorum.
-Hiçbir faydası yok.
- Ne yapacağımı bilemiyorum.
- Kafam çok karışık.
Bu tür ifadeler kullandığınızda bilinçaltınızdan yanıt alamazsınız ya da ondan bir iş birliği göremezsiniz. Yerinde nöbet tutan bir asker gibi, ne ileri gidersiniz ne de geri. Bir başka deyişle hiçbir yere varamazsınız.
"Asla 'Buna param yetmez' ya da 'Bunu yapamam' gibi ifadeler kullanmayın. Bilinçaltınız sözünüzü dinler. İstediğiniz şeyi yapmak için paranız ya da yeteneğiniz olmadığını görür. Olumlu bir biçimde, 'Bilinçaltımın gücü sayesinde her şeyi yapabilirim.' deyin."
Joseph Murphy
Sayfa 30 - Koridor Yayınları
"Zihinsel zorlama ve aşırı çaba, endişe ve korkuyu göstererek dileklerinizin karşılığını almanızı engeller. Rahatlık işi çözer. "
Joseph Murphy
Sayfa 119 - Koridor yayıncılık
Uyku halindeyken, bilinç ve bilinçaltınız arasındaki çatışmalardan kaçının. Uyumadan önce, tekrar tekrar dileğinizin gerçekleştiğini düşünün. Huzur içinde uyuyun ve neşe içinde uyanın..
288 syf.
·2 günde·5/10
Öncelikle kitabı yer yer tekrara düştüğü için tamamen okumadığımı fakat büyük çoğunlukla okuduğumu belirtmek isterim. Kitaplığımda uzun süre beklediği için okuduğum kitap ismi gibi genel olarak bilinçaltının nasıl işlediği ve bu yüzden neler yapmamız gerektiğinden bahsetse de bilinçten de fazlaca bahseder. Gayet akıcı dille yazılmış kitapta yer yer Joseph Murphy'nin hastaları veya tanıdıklarının bilinçaltını kullanarak nasıl zengin olduğunu, iyileştiğini ve hatta bilinçaltını kötü etkileyen nedenlerden kaynaklı öldüğü bahsedilirken bölümler arasında vurucu yerleri bölüm hatırlatması olarak karşımıza çıkarır. Aslında 100 sayfa olabilecek bir kitapken tekrarlamalar ve benzeri nedenlerle 288 sayafaya çıkmış olan kitabın genel olarak tanımlamak istediği ''Bir insan bilinçaltında ne düşünüyorsa; o dur.'' cümlesidir.
Bilinçaltını iyi yönde kullanıp sağlığın iyileştirilmesi , hastalıklardan kurtulmak gibi yerlerde yazara katılsamda bilinçaltını kullanıp zengin olmak ve istediğin biriyle evlenmek gibi çoğu yerde yazara katılmıyorum . Kitap bazı yerlerde gerçekten ilham verici bir kitap fakat bazı yerlerde ise diğer kişisel gelişim kitaplarına çok benzeyen türden bir kitap olarak sınıfta kaldı benim için.
288 syf.
·Puan vermedi
Sevgiyle, sessizce ve huzur içinde düşünüyor, konuşuyor
ve davranıyorum. Beni eleştiren ve hakkımda dedikodu yapan
herkese sevgi, huzur, hoşgörü ve kibarlık gösteriyorum. Düşüncelerimi herkese karşı huzura, uyuma ve iyi niyete yönlendiriyorum.Ne zaman olumsuz bir tepici gösterecek olsam, kendime
şöyle diyorum: “Kendi içimde uyum, sağlık ve huzur prensibinden hareketle düşünüyor, konuşuyor ve davranıyorum.” Yaratıcı
zeka her alanda beni yönetiyor; bana öncülük ediyor ve yol gösteriyor.
Bu sözler Cynthia’nın hayatını değiştirdi. İşyerindeki eleştirel ve rahatsız edici ortamın yavaş yavaş kaybolduğunu gördü. İş arkadaşları, onun hayat yolculuğundaki dostları ve yol arkadaşları oldular. Kendimizden başka kimseyi suçlayamayacağımız
ve kimseyi değiştiremeyeceğimize dair gerçeği keşfetti.

Bu kitap her kesde bulunmalı. İnsanın düşüncende haraketlerinde iyiye doğru bir addım artırıcak bir kitap...
İyi okumalar...
288 syf.
·1 günde·Beğendi·7/10
Kitabı okuyunca yazarın iyimserliğine hayran kalıyorsunuz! Biraz istesek nerdeyse hepimiz Tanrı olacağız.
İstisnai hikayelerle yazılarının altını doldurmaya çalışarak kitabın başından sonuna aynı şeyi tekrar edip duruyor gibi geldi bana.
288 syf.
·7/10
İlk yarısını okuduktan sonra okuduklarımı pekiştirmek için ara vermiştim ve bugün kitabı bitirdim. Kitapla ilgili düşüncelerim biraz karışık aslında, yazarın düşüncelerinin bir çoğuna katılmasam da kitapta çok önemli ve güzel noktalara değinmiş. Bilinçaltıyla ilgili verdiği her bilgiden sonra bilgiyi destekleyen hikayelere yer vermesi anlatımı güçlendiriyor ve bilginin daha iyi kavranmasına yardımcı oluyor. Yalnız kitapta bahsettiği bazı hikayeler bana çok gerçekçi gelmedi biraz fazla masalsıydı gerçekliklerinden emin olamadım.
Bu kitabı okuyup hayatınızda kullanmayı düşünüyorsanız yazarın size verdiği bilgileri kendi düşünce ve doğrularınıza göre şekillendirip uygulamanızı tavsiye ederim.
Kitabın ilk yarısı ikinci yarısından kesinlikle çok daha iyiydi, ilk yarısı bilgi ağırlıklıyken ikinci yarısı hikaye ağırlıklıydı ki bunlar beni biraz sıktı. Keşke genel olarak kitap bilinçaltıyla ilgili daha çok bilgi içerseydi.
Kitabı almadan önce daha çok beklentim vardı, beklentilerimi tam anlamıyla karşılamasa da okurken çok şey öğrendim.
288 syf.
·4 günde·Beğendi·10/10
Herkesin okuması gereken bir kitap. Yaptığımız yanlışları hayata bakış açımızı bizi nasıl etkilediğini anlatmış.Bilinç altına gönderdiğimiz yanlış talimatların daha sonra hayatımızda gerçekleştiğini onun için bilinç altının olumlu düşüncelerle temizlenmesi gerektiğini anlatmış. Çok beğenerek ve zevk alarak okudum.
288 syf.
·1 günde·6/10
Muhtemelen yazar burda insan motivasyonunun olumlu yönde ivme kazanması için bu eseri yazma zahmetine girmiş.

Bu kitapta her ne kadar hikaye olarak kabul etmek zorunda kaldığımız olayları çokça tekrar etse de, insanın insan ile iletişimi insan duyguları üzerinde etkili olduğunu biliyoruz.

Fakirliği çok kötü (hastalık) ve zenginliği ise kurtuluş (iyileşme) olarak çokça tekrar etmesinin bir derinliği yok maalesef tatmin edici değil.

Bu kitabın toplamında diyebileceğim tek şey, bilgi (gerçek) acıtabilir ama ona (gerçeğe) inanmayarak rahatlayabilirsiniz. Ve tersi olduğunda ise tam tersi davranmak.

Ve tabi onlarca değerlendirme yapılabilir. Eğer amacınız insan zihninin derinliklerini öğrenmeye çalışmak ise zaman ayırıp okumak sizden bir şey eksik etmez. Belki aklınıza daha önemli konuların gelmesine yardımcı olabilir.
288 syf.
·Beğendi·8/10
Kimileri çok şanslıdır, her istediği ayağına gelir. Kimileri de istemekten yorulmuştur, hayatının istediği gibi olmamasından yakınır. Bilinçaltına verilecek telkinlerle hayatınızı kendiniz yönlendirebilirsiniz der kitapta. İstediğiniz şeyi kendinize çekebilirsiniz. Bazı tekrarlamalar mevcut olmasına karşın pozitif bakış açısı elde etmek için faydalı olacaktır.
288 syf.
·1 günde·Puan vermedi
Yazar bilinç ve bilinçaltı arkasındaki önemli farkı açıklıyor. Ve aslında bilinçaltımızın telkinlere oldukça açık olduğunu, düşüncelerimizin asıl yaşamımızı oluşturduğunu ve düşündüğümüz şeylerin gerçeğe dönüştüğünü açıklıyor. Aslında başınıza kötü bir şey geliyor ise bu sizin korkunuzdan ötürü geliyor. Çünkü içinizde sürekli bu korkuyu tekrarlıyorsunuz. Ya da iyi bir şey gerçekleşiyorsa bunu yine siz yapıyorsunuz. Olumlu düşünürseniz zihniniz ve bedeniniz size olumlu şeyler sunar ancak olumsuz düşünüyor iseniz karşısınıza çıkan şeyler yine bu doğrultuda yani olumsuz olacaktır. Yer yer tekrara düşmüş olsa da yazar, kitabı severek okudum. Tavsiye ederim, iyi okumalar.
288 syf.
·9/10
Bana çok farklı bir bakış açısı kazandıran bir kitap oldu. Anlatımı anlaşılır ve akıcı. Asla gereksiz bilgilerle okuru sıkmıyor. Eğer bilinçaltına ilginiz varsa kitaplığınızda mutlaka bulunmalı bu kitap :)
Yalnızca 30 sayfasını okuyabildiğim, berbat ötesi kitaptır.

Hadi neden bu şekilde düşündüğümü, belki birisi okumak ister de bunu görüp vazgeçer diye; iyilik yapmak amaçlı açıklayayım. Öncelikle isminden yola çıkılarak sanıldığı gibi "bilinç, bilinçaltı, beyin, zihin, akıl" tarzında bilimsel nitelikler TAŞIMIYOR. İçi bomboş kişisel gelişim kitaplarından tek farkı var, o da onlardan bile daha kötü olması. İlk otuz sayfa boyunca hemen her cümlede şu ifadeleri görüyorsunuz:
- Bu kitabı okuduktan sonra hayatınız değişecek.
- Bu kitap müthiş, harikulade, efsane.
- Paranız olacağına inanın, zengin olursunuz.
tarzında saçma sapan şeyler. İçindeki, özlü sözler tarzındaki başlığı ve yazan komik şeylerden bahsetmiyorum bile.

Hele bir de bir olay anlatılmış ki şahane! Neymiş efendim, yazarınız bir gün bir konferans vermiş, konferansın dinleyicilerinden biri sonraki günlerden birinde bir mağazada çanta görmüş, çok beğenmiş. Ancak çantanın fiyatı çok fazlaymış. O yüzden içinden "ben buna asla sahip olamam" demiş. Sonra da dinleyicimiz, yazarın o günkü konferansını hatırlayıp, yazarın söylediği tekniği (teknik şu: olumsuz bir ifadeyi asla dile getirmeyin, bunu hemen tersine çevirin, sonra hayatınızda nasıl mucizeler gerçekleştiğini hemen fark edeceksiniz) uygulamış ve demiş ki "o çanta benim, bunu zihinsel olarak kabul ediyorum ve bilinçaltım benim bunu elde etmemi sağlayacak". Bilin bakalım sonra ne olmuş, aynı akşam sevgilisi ona, o çantadan hediye etmiş!

Bilinci, bilinçaltını; bilimden son derece uzaklaştırıp onu mucizevi bir şeye dönüştürmek ancak bu alandan bu kadar uzak birine yakışırdı.

Yazarın biyografisi

Adı:
Joseph Murphy
Unvan:
Amerikalı Yazar, Psikoterapist
Doğum:
İrlanda, 1898
Ölüm:
1981
Joseph Murphy (20 Mayıs 1898 - 16 Aralık 1981) İlahi Bilim ve Din Bilimleri rütЬesi İrlanda doğumlu, vatandaşlığa Amerikalı yazar ve Yeni Düşünce bakanı oldu.

Murphy İrlanda, özel erkek okul müdürünün oğlu doğdu ve bir Roma Кatolik olarak yetiştirildim. O rahiplik iςin okudu ve Jesuits'i katıldı. Onun yirmili, dua şifa ile bir deneyim Jesuits'i bırakın ve New York'ta bir eczacı (o zaman kimya derecesine sahip) oldu Amerika Birleşik Devletleri, taşımak götürdü. İşte o Şifa Mesih'in Kilisesi Emmet Fox 1931 yılında bakanı olmuştu, (İlahi Kilisesi Bilimi bölümünü) katıldı.

Sonra Rochester, New York öğretmenlik, daha sonra Los Dini Fen Bilimleri Enstitüsü'nde, 1940'ların ortalarında, o Din Bilim kurucusu Ernest Holmes araya Los Angeles taşındı ve 1946 yılında Holmes tarafından Dini Bilim iςine rütЬesi verilmiştir Angeles. sozkimin.com İlahi Bilimi Derneği Başkanı Erwin Gregg ile bir toplantı onu İlahi Bilimi iςine reordained yol açtı, ve o ülkedeki en büyük Yeni Düşünce cemaat birine yerleşik 1949 yılında Los Angeles İlahi Bilim Kilisesi bakanı, oldu. Önümüzdeki on yıl iςinde, Murphy evlendi, Güney Кaliforniya Üniversitesi'nde psikoloji alanında doktora kazandı ve yazmaya başladı. Ilk eşi 1976 yılında öldükten sonra, onun uzun zamandır sekreteri oldu bir adam İlahi Bilim bakanı ile evlendi. O, Laguna Hills, CA., O 1981 Кarısı, Dr. Jean Murphy öldü onun bakanlığı taşındı daha sonra birkaç yıl iςin bu bakanlık devam etti.

Yazar istatistikleri

  • 204 okur beğendi.
  • 2.668 okur okudu.
  • 329 okur okuyor.
  • 2.336 okur okuyacak.
  • 137 okur yarım bıraktı.

Yazarın sıralamaları