Joyce Maynard

Joyce Maynard

Yazar
6.4/10
21 Kişi
·
55
Okunma
·
0
Beğeni
·
846
Gösterim
Adı:
Joyce Maynard
Unvan:
Amerikalı Yazar
Doğum:
Durham, New Hampshire, Amerika Birleşik Devletleri, 5 Kasım 1953
'' Dünya yaşaması kolay bir yer değil,'' dedi. Bazen her şeyi bırakmak, oturup düşünmek lazım. Düşüncelerini toparlamak. Biraz kendi köşene çekilmek.''
Joyce Maynard
Sayfa 18 - April Yayıncılık
Ama Clarice'nin öldüğünü düşünmek, okyanusların kurumasının, dünyada hiç renk kalmamasının nasıl bir şey olacağını anlamaya çalışmak gibiydi. Tanıdığım hiç kimse, benim için Clarice kadar canlı olamazdı. Bir sinek kuşunun kanatlarının durduğunu ne kadar hayal edebilirsem, onun vücudunun doktorların dediği gibi hiç hareket edemeden kaskatı kesildiğini de o kadar hayal edebilirdim. Gökyüzünü güneşsiz ne kadar hayal edebilirsem, kendimi de onsuz o kadar.
İnsan zor zamanlarda arkadaşını bırakmazdı. Size en çok o zamanlarda ihtiyaçları vardı.
Joyce Maynard
Sayfa 52 - kitap
Sadece güneşin bir gün patlamasının, ertesi gün de parlayacağı anlamına gelmediğinin farkındaydım o kadar.
İnsanın yaşamı için en çok endişe ettiği zamanlar var ya! İşte yaşadığını da en çok o zamanlarda hissediyorsun.
Yaşam ne kadar küçük olsa da, insanın hayatı boyunca ancak birkaç kez yaşayabileceği kusursuz bir ihtişama tanık olduğumu biliyordum.
336 syf.
·Beğendi·Puan vermedi
İki farklı aile. Onların farklı yaşam biçimleri. Hayata bakış açıları. İnandıkları, savundukları. Kısacası burada yer değiştirmiş iki kızın hayat hikayesini değil, onların aile sandıkları kişilerden aldıkları ve öğrendiklerini de görüyorsunuz. Bana göre tamamen yetiştiğiniz yerin kişiliğinizin büyük bir kısmını oluşturduğunu görebiliyorsunuz.
Övgüye gelirsek; Bu tür 1 tekil şahısla yazılmış kitapları okumayı çok seviyorum bu da o kitapları sevmeye devam etmemi sağlayan kitaplardan.Okumalısınız :)
224 syf.
·7/10
Kitap farkli oykusu ve alisilmadik karakterleriyle benzerlerinden ayriliyor. Bir donem ust uste hep ayni tarz kitaplar okudugum bir donemden aklimda kalan sayili kitaplardan birisi. Bu tarz kitaplar okumayi seven arkadaslara tavsiye ederim.
336 syf.
Kitabın konusunu zaten kapağındaki yazılardan da az çok tahmin edebilirsiniz. Genel olarak iki kız çocuğunun hayatı üzerine yazılmış bir roman. Kızların ikisi de zıt karakterler taşıyorlar ve aileleri de kendilerine bir o kadar yabancı. Bu karmaşa içerisinde kitap da anında bitiyor zaten.Boş zamanım var veya kafam dağılsın diyorsanız tercih edebilirsiniz...
336 syf.
·10 günde·5/10
Kitap konusu ile şaşırtmıyor sadece içinde yer alan bazı bilgiler ilgimi çekti.İki farklı kutupta olan aile ve onların daha da farklı olan cocukları bir şekilde sonu belli olan kıtaptı , dili akıcıydı ama elimden düşmedi diyemem yazarın baska kıtabını tercih edecegımı sanmıyorum.

Yazarın biyografisi

Adı:
Joyce Maynard
Unvan:
Amerikalı Yazar
Doğum:
Durham, New Hampshire, Amerika Birleşik Devletleri, 5 Kasım 1953

Yazar istatistikleri

  • 55 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 21 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.