Karen Kingsbury

Karen Kingsbury

Yazar
7.7/10
122 Kişi
·
302
Okunma
·
19
Beğeni
·
2.695
Gösterim
Adı:
Karen Kingsbury
Unvan:
Amerikalı Yazar
Doğum:
Virginia, 8 Haziran 1963
Fairfax, Virginia’da doğan Karen Kingsbury, California Eyalet Üniversitesi’nde gazetecelik okudu. Mezuniyetinden sonra Los Angeles Times’da tam zamanlı muhabir olarak çalışmaya başladı. Gerçek bir cinayete dayanarak yazdığı ilk kitabı Missy’s Murder 1998’de yayınlandı. 40’dan fazla romanı olan yazarın kitaplarının 13 milyona yakın kopyası basıldı.

Kingsbury, kocası Don, beş oğlu ve kızıyla ile birlikte Nashville’de yaşamaktadır.
O umudunu kitaplarda, kurtuluşu ve umudu, amaç sahibi olmayı ve gerçek aşkı anlatan romanlarda bulmuştu.
Sanırım okuduğum en güzel kitaplardan birisi.
Kitaplara aşık olan insanların hikayesi.
İkinci şansların hikayesi.
Molly Allen ve Ryan Kelly birbirine ve kitaplara aşık iki insanın hikayesi.
Charlie ve Donna Barton sevgi dolu, yumuşacık kalpleri olan birbirlerini çok seven ayrıca bir o kadar kitapları çok seven ve insanlara kitap okutmaktan zevk alan bir ailenin hikayesi.
Köprü adında sıcacık, hayat dolu, sevgi dolu bir kitapevi. Charlie Barton'un Köprüsü.

Ağlayarak, hissederek okudum Köprüyü.
Pes etmemek gerektiğini, hayatın bizlere verdiği hep bir şans olduğunu göstermiş.
Köprü ailesini ben çok sevdim.
Bu kitabı kesinlikle oku yunnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnmmmmmmmmmmmmmmmmmnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn
Karen Kingsbury.. Sonunu tahmin ettiğim kitapları -nadiren tabi- basit bulduğum oluyor. Ama Karen in bu güzel eserine basit demek haksızlık olur.. Okumuş olupta içeriğini hatırlayamadığım kitaplar da var fakat Şans aklımın bir köşesinde kendine yer açmış eserler arasında. Dinlenmek amaçli bile okuyabilirsiniz :)
ÖZET

Bir Şans adında kitabı çok güzeldi.Harika ama aşkı,affetmek,affedeni özgür kılar gibi bir yazar ortaya çıkıyor.Yazı ve roman beni etkiledi.Arada dinlendim,üzüldüm,mutlu oldum.Hayat kişilik ve karakter aile olmak ve çocuğun olması yaşadıklar hayata bakış açısı gibi gelir.Ama bu kitaptan hem ders alınacak kitap hem de okumayı tavsiye ediyorum.Çok beğendim kısaca dinlendim zamanlarda okudum.Hoşçakal Şans kitabı seni çok sevdim ilerde yeğenim olursa şuan yok ama olursa oda bu kitabı okutacağım.Kedimin adıda Şans ne tesadüf değil mi?Gerçekten öyle sevgilirimle bitermek istiyorum.Son_ Aysu Gürbüz
Karen Kingsbury'nin okuduğum 2. kitabı. Köprü kitabını ne kadar sevdiysem bu kitabı da o kadar sevdim. Verdiği mesajlar çok güzel. Aile değerleri, aile önemi vurgulanıyor. Kitabın bütününde kader kelimesi vurgulanıyor. Ellie Tucker ve Nolan Cook hayatının 11 yıl sonra birleşmesi kaderin bir göstergesi.
Basit bir kitap. Dili basit hemen okunabilecek türden. Zamanınız varsa okuyun bir şey kaybetmezsiniz. :)
Köprü, kitaplar sayesinde aşkı bulan çiftin hikayesi. Aynı zamanda bir kitabevi açıp huzur bulan, insanları mutlu eden bir çiftin hikayesi daha.

Molly ve Ryan üniversitede birbirlerine aşık olurlar. Zamanlarını Köprü adı verilen kitabevinde geçirirler. Ama maalesef kader, onları ayırır.
Donna ve Charlie ise hayatı zorluklarla geçmiş, daha sonra birbirlerinde aşkı bulmuş yaşlı bir çift. 'Köprü' kitabevine sahipler. Ama kader onlara da kötü oyunlar oynayacaktır.

Çok tatlı bir kitap Köprü. Ben beğendim, insanin içini ısıtan bir hikayesi var.
Kitabın başında yazdığı gibi: "Yalnızca insanlara değil, kitaplara duyulan gerçek bir aşkın hikayesi."
●Ellie ve Nolan çocukluk arkadaşlarıdır. Ellie, Nolan'ın basket oynamasını izlemeye bayılır. Aslında Nolan ile geçirdiği her an çok değerlidir. Tek arkadaşı. Konuşabileceği tek insan.
●Ellie'nin ailesinde yaşanan kötü olaylardan sonra Ellie'nin babası Savannah'tan San Diego'ya taşınmaya karar verir. Bunun üzerine Ellie son kez Nolan ile konuşmaya daha doğrusu vedalaşmaya gider. Sürekli altında oturdukları meşe ağacının yanına giderler ve 11 sene sonra açmak şartı ile birbirlerine mektup yazıp gömerler. Sonrası işte 11 sene içinde olup bitenler ve 1 Haziran günü yaşananalar.
●Karakterlerini gerçekten sevdim. Bence siz de tanışmalısınız. :)
●Gerçekten güzel kitaptı. Evet belki ağlanacak türden değildi. Galiba duygu yoğunluğumun olduğu zamana denk geldi sonu. :)

●Güzel okumalar.
Molly ve Ryan'ın kaybolmuş aşklarının hikayesi.
Yanlış anlaşılmalar yüzünden ayrı kaldıkları yedi yıl.. Ve sonra aşklarının başladığı Köprü kitapevinin sel felaketi nedeniyle bir araya gelmeleri ve kitapevinin yeniden işliyor durumda olması için verdikleri çaba...
Kitap gerçekten çok güzeldi.
Sonunun istediğim şekilde biteceğini tahmin ediyordum ama yinede heyecanla okumaya devam ettim :)
Kitapta çok hoşuma giden bölümler vardı. Bunlardan biri; kitaplara olan sevgi. Kitaplara olan sevgi sayesinde pek çok şeyin yoluna girebileceği ve kitapların verdiği o huzur çok güzel anlatılmış. Çok sevdim. Her yaştan insanın okuyabileceği nitelikte olduğunu düşünüyorum.
Özetle, kitap çok hoştu:)
çok beğendiğim duygu yüklü bir romandı özellikle son sayfalarda ağlamama engel olamadım imkansızlığın bile gerçek olabileceğini gösteriyor ama bir ara Ellie ye çok sinir olduğum gerçeği de var :))
Karen kıngsbury ın yazdığı kitap karakterlerine gerçekten hayranlık duyuyorum..
Eşi ve çocuklarına hitap şekli özellikle mükkemmel..
Beyaz atlı prensim Donald..
Hiç bitmeyan şarkım tyler..
Mutlluluk gün ışığım Sean..
Yufka yürekli mükemmeliyetçi Josh
Seçilmiş oğlum Ej
Mucize oğlum Austin.. Gibi hitap etmesi gerçekten çok hoş..Ve Edebiyatta Ebediyen yarışması için kitaplarında gerçek hayattan insanların yaşam öykülerini katması gerçekten kitaplarını ayrı bir güzel yapıyor..

Yazarın biyografisi

Adı:
Karen Kingsbury
Unvan:
Amerikalı Yazar
Doğum:
Virginia, 8 Haziran 1963
Fairfax, Virginia’da doğan Karen Kingsbury, California Eyalet Üniversitesi’nde gazetecelik okudu. Mezuniyetinden sonra Los Angeles Times’da tam zamanlı muhabir olarak çalışmaya başladı. Gerçek bir cinayete dayanarak yazdığı ilk kitabı Missy’s Murder 1998’de yayınlandı. 40’dan fazla romanı olan yazarın kitaplarının 13 milyona yakın kopyası basıldı.

Kingsbury, kocası Don, beş oğlu ve kızıyla ile birlikte Nashville’de yaşamaktadır.

Yazar istatistikleri

  • 19 okur beğendi.
  • 302 okur okudu.
  • 6 okur okuyor.
  • 134 okur okuyacak.
  • 8 okur yarım bıraktı.