Karen Kingsbury

Karen Kingsbury

Yazar
7.6/10
191 Kişi
·
555
Okunma
·
24
Beğeni
·
3118
Gösterim
Adı:
Karen Kingsbury
Unvan:
Amerikalı Yazar
Doğum:
Virginia, 8 Haziran 1963
Fairfax, Virginia’da doğan Karen Kingsbury, California Eyalet Üniversitesi’nde gazetecelik okudu. Mezuniyetinden sonra Los Angeles Times’da tam zamanlı muhabir olarak çalışmaya başladı. Gerçek bir cinayete dayanarak yazdığı ilk kitabı Missy’s Murder 1998’de yayınlandı. 40’dan fazla romanı olan yazarın kitaplarının 13 milyona yakın kopyası basıldı.

Kingsbury, kocası Don, beş oğlu ve kızıyla ile birlikte Nashville’de yaşamaktadır.
208 syf.
·2 günde·Beğendi·10/10
Sanırım okuduğum en güzel kitaplardan birisi.
Kitaplara aşık olan insanların hikayesi.
İkinci şansların hikayesi.
Molly Allen ve Ryan Kelly birbirine ve kitaplara aşık iki insanın hikayesi.
Charlie ve Donna Barton sevgi dolu, yumuşacık kalpleri olan birbirlerini çok seven ayrıca bir o kadar kitapları çok seven ve insanlara kitap okutmaktan zevk alan bir ailenin hikayesi.
Köprü adında sıcacık, hayat dolu, sevgi dolu bir kitapevi. Charlie Barton'un Köprüsü.

Ağlayarak, hissederek okudum Köprüyü.
Pes etmemek gerektiğini, hayatın bizlere verdiği hep bir şans olduğunu göstermiş.
Köprü ailesini ben çok sevdim.
208 syf.
·2 günde·Beğendi
'Köprü' bu kitabın adının yanı sıra kitap severlerin, kitap aşıklarının hep hayal ettiği, sahip olmak, dahil olmak ya da içinde kaybolmak istediği o yerin adı: Bir kitabevinin.
'Köprü', sahibi olan Charlie için hiç bir zaman kâr amaçlı işlettiği bir mekan olmadı. Hep kitaplarla insanlar arasında bir 'Köprü' olmasını istedi ve bir çok insanın hayatını kitapların değiştirmesine, güzelleştirmesine şahit oldu, aracı oldu. Ve zaman geçip ikinci bir şansa ihtiyacı olunca, bu kez o 'Köprü'ye kendisinin ihtiyacı vardı. Acaba o 'Köprü' kurulabilecek miydi?
Charlie'nin ailem dediği kitabevi müdavimlerinden, en çok sevdiği iki genç olan Molly ve Ryan da; ellerinden kayıp giden onca yılı geri alabilme  ihtimalini hiç düşünmediler. Yine de her şeye rağmen ikinci bir şansları olacak mıydı?
Kitabın kapağında yazdığı gibi "İkinci Şansların Hikâyesi". Az çok olacakları tahmin etseniz de kitap cazibesinden hiç bir şey kaybetmiyor.
Bir kaç saatte zorlanmadan, her yaş aralığında okunabilecek olan kitabı bazen tebessümle, bazen umutla, bazen de hüzünlenerek okudum. Beğenerek de bitirdim.
%26 (100/392)
·Beğendi·10/10
Bu kitabı kesinlikle oku yunnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnmmmmmmmmmmmmmmmmmnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn
392 syf.
·2 günde·1/10
Kesinlikle ama kesinlikle hiç mi hiç beğenmedim arkadaşlar....
Kitabın başı da sonu da kötüydü yani o kadar diyeyim.
Bilsem almazdım. Sakın almayın yazık paranıza benim param gitti...
341 syf.
·Beğendi·Puan vermedi
Karen Kingsbury.. Sonunu tahmin ettiğim kitapları -nadiren tabi- basit bulduğum oluyor. Ama Karen in bu güzel eserine basit demek haksızlık olur.. Okumuş olupta içeriğini hatırlayamadığım kitaplar da var fakat Şans aklımın bir köşesinde kendine yer açmış eserler arasında. Dinlenmek amaçli bile okuyabilirsiniz :)
341 syf.
·7 günde·Puan vermedi
Üzülerek söylüyorum; aşırı merak ve hevesle aldığım bu kitabı okurken defalarca "hadi oradan" diyerek bitirebildim. Hikayesi o kadar saçma ve basit ki herhangibir TR kanalında bir dizi şeklinde uyarlansa iyi tutacak türden.
Nereden baksanız bir vakit kaybıydı. Tesekkurler
341 syf.
·12 günde·Beğendi·10/10
ÖZET

Bir Şans adında kitabı çok güzeldi.Harika ama aşkı,affetmek,affedeni özgür kılar gibi bir yazar ortaya çıkıyor.Yazı ve roman beni etkiledi.Arada dinlendim,üzüldüm,mutlu oldum.Hayat kişilik ve karakter aile olmak ve çocuğun olması yaşadıklar hayata bakış açısı gibi gelir.Ama bu kitaptan hem ders alınacak kitap hem de okumayı tavsiye ediyorum.Çok beğendim kısaca dinlendim zamanlarda okudum.Hoşçakal Şans kitabı seni çok sevdim ilerde yeğenim olursa şuan yok ama olursa oda bu kitabı okutacağım.Kedimin adıda Şans ne tesadüf değil mi?Gerçekten öyle sevgilirimle bitermek istiyorum.Son_ Aysu Gürbüz
341 syf.
·11 günde·8/10
Karen Kingsbury'nin okuduğum 2. kitabı. Köprü kitabını ne kadar sevdiysem bu kitabı da o kadar sevdim. Verdiği mesajlar çok güzel. Aile değerleri, aile önemi vurgulanıyor. Kitabın bütününde kader kelimesi vurgulanıyor. Ellie Tucker ve Nolan Cook hayatının 11 yıl sonra birleşmesi kaderin bir göstergesi.
Basit bir kitap. Dili basit hemen okunabilecek türden. Zamanınız varsa okuyun bir şey kaybetmezsiniz. :)
208 syf.
·10/10
KÖPRÜ.. Tıpkı hani herkesin hayalinde vardır bir kitabevi olsun kaçıp kaçıp gidelim kitapları karıştıralım oradaki kişilerle hoş sohbetler edelim diye aynı bu romandaki gibi kitabevinin ismi KÖPRÜ bu kitapta sadece insanlara değil kitaplarada aşık olunabileceğini görüyoruz. Herkese ikinci şans verilmeli mi verilmemeli mi mutluluğu nasıl yakalarız bunların hepsinin cevabı bu kitapta. Kitap resmen içinizi ısıtacak şekilde bir kitap mutlu sonlu kitaplarda varmış dedirtiyor insana elinize kahvenizi alın tadını çıkarın...
208 syf.
·5 günde·8/10
Köprü, kitaplar sayesinde aşkı bulan çiftin hikayesi. Aynı zamanda bir kitabevi açıp huzur bulan, insanları mutlu eden bir çiftin hikayesi daha.

Molly ve Ryan üniversitede birbirlerine aşık olurlar. Zamanlarını Köprü adı verilen kitabevinde geçirirler. Ama maalesef kader, onları ayırır.
Donna ve Charlie ise hayatı zorluklarla geçmiş, daha sonra birbirlerinde aşkı bulmuş yaşlı bir çift. 'Köprü' kitabevine sahipler. Ama kader onlara da kötü oyunlar oynayacaktır.

Çok tatlı bir kitap Köprü. Ben beğendim, insanin içini ısıtan bir hikayesi var.
Kitabın başında yazdığı gibi: "Yalnızca insanlara değil, kitaplara duyulan gerçek bir aşkın hikayesi."

Yazarın biyografisi

Adı:
Karen Kingsbury
Unvan:
Amerikalı Yazar
Doğum:
Virginia, 8 Haziran 1963
Fairfax, Virginia’da doğan Karen Kingsbury, California Eyalet Üniversitesi’nde gazetecelik okudu. Mezuniyetinden sonra Los Angeles Times’da tam zamanlı muhabir olarak çalışmaya başladı. Gerçek bir cinayete dayanarak yazdığı ilk kitabı Missy’s Murder 1998’de yayınlandı. 40’dan fazla romanı olan yazarın kitaplarının 13 milyona yakın kopyası basıldı.

Kingsbury, kocası Don, beş oğlu ve kızıyla ile birlikte Nashville’de yaşamaktadır.

Yazar istatistikleri

  • 24 okur beğendi.
  • 555 okur okudu.
  • 13 okur okuyor.
  • 187 okur okuyacak.
  • 15 okur yarım bıraktı.