Kass Morgan

Kass Morgan

Yazar
7.9/10
785 Kişi
·
2.167
Okunma
·
77
Beğeni
·
3.193
Gösterim
Adı:
Kass Morgan
Unvan:
Amerikalı Editör, Yazar
Doğum:
New York, ABD, 21 Temmuz 1984
Brown Üniversitesi’nde edebiyat ve tarih okuyan Kass Morgan, Oxford Üniversitesi’nde 19. yüzyıl edebiyatı alanında yüksek lisans yaptı.

New York’un Brooklyn semtinde yaşayan Morgan, halen editör olarak çalışmaya devam ediyor. The 100, yazarın gençler için yazdığı ilk kitabıdır.
Wells,ellerini kayıtsızca Clarke'nin ipeksi saçlarında gezdirdi."Seninle gün batımını görmeyi çok isterim."Eğilip onu alnından öptü.
Kimsenin sizin ıstırabınızı paylaşmasını bekleyemezdiniz. Acınızı tek başınıza taşımak zorundaydınız.
Küçük yaşta öğrendiği gibi, eğer bir şeyin yapılmasını istiyorsan bunu kendin yapmalıydın.
Sırların özelliği buydu; onları sonsuza dek taşımak zorundaydınız, bedeli ne olursa olsun.
''İyi insanlar da hata yapabilir,'' dedi yavaşca.Başını kaldırınca Wells'le göz göze geldi.''Bu onları önemsemeyeceğin anlamına gelmez.''
"Bence hiçbir şey affedilmez değildir."dedi sessizce."Eğer doğru nedenlerle yapıldıysa."
301 syf.
·Beğendi·9/10
Her şeyin bir sınırı varken hayal gücümüzün sınırı olmadığını yazar bir kez daha kanıtladı. Kitabı okurken kendimi yaşanan olayların ortasında buldum onlarla panikledim, onlarla sevindim, onlarla üzüldüm...Zaman zaman olayların içinden çıkamadım sinirlendim, kendi kendime söylendim durdum.. Ama yazar harika bir iş çıkarmış ikincisinden bahsetmiyorum bile elimden bırakamadan okudum yuttum ikisini de üçüncüsünü merakla, heyecanla bekliyorum. Kitapları okumadan dizisini izlemenizi tavsiye etmem. Kafanız fena bir şekilde karışabilir. Kitapta bulunan karakterler dizide yok, dizide bulunan karakterler kitapta yok. Olaylar bile tamamen farklı gelişmekte. Bilim kurgu sevenlerin kitabı okumasını, diziyi izlemesini şiddetle tavsiye ediyorum..
301 syf.
·8/10
The 100 bitti.Kitaba aşık olduğum söylenemez ama yine de sevdim.Her sayfada farklı karakterler anlatılıyordu ve bu beni sıkmıştı artık sürekli bu kız mı erkek mi diyerek geçirmiştim ama sonra alıştım.Kitaba 5 üzerinden 4 vermemin sebebi bazı olayların önceden mi şimdi mi yaşanıp yaşanmamasını anlamamış olmamdı.Aslında neden 8 verdiğim hakkında bir fikrim yok ama 9u da hak etmediğini düşündüğüm.Puanım:5/4 10/8
312 syf.
En az ilk kitap kadar heyecanlıydı. Kitabın bölümler halinde olması, her bölümünün farklı karakterleri odak alarak işlenmiş olması heyecanı artırmış. Sadece konu yavaş işlendi gibi geldi daha çok olay olmasını bekliyordum. Ama güzeldi gerçekten 3. kitabı sabırsızlıkla bekliyorum.
301 syf.
Romanını okuyanlara dizisini de mutlaka tavsiye ediyorum. Zerre abartı yok gecemi gündüzüme katıp günde 2 sezon bitirdiğimi bilirim. Konusu deli gibi sarıyor.

- Spoiler -
Bir nükleer patlama sonucu Dünya'da yaşam sona erer. Önlem alıp uzayda bir Ark'ta bir grup insan yaşamlarını sürdürmeye devam eder fakat yiyecek içecek hatta oksijen imkanı dahi kısıtlıdır. Bundan mütevellit çocuk yapmanın cezası idamdır. İdam edilecek kişi bir kapsüle götürülüp uzay boşluğuna bırakılır. Bu insanlar zamanla radyasyonun etkisini kaybedip Dünya'da yaşam alanı bırakıp bırakmadığını merak ederler. Ve idam edilecek 100 genci Dünya'ya göndermeye karar verirler. Bu şekilde Dünya'da yaşam olup olmadığını da öğrenmiş olacaklardır.
301 syf.
·Puan vermedi
Kitabı sanırım o kadar erken almışım ki ilk baskımın kapağı farklı:D
Öncelikle şunu diyebilirim ki kitapta belli bir gerçeklik payı yok değil.Hem bilim-kurgu tarzında hem de gençlik-kurgu bu yönünden de kitabın farkını anlayabiliyoruz.
Clarke'ın annesi,babası ve Wells ile ilgili sorunları baya karmaşıktı.
Wells Clarke'ı kaybetmenin acısını yaşayacaktı.
(biraz spoi)Ve Bellamy kardeşi için şansölyeyi vuran Bellamy..
Konusu: Dünya'da yaşanan felaketlerden ötürü geliştirilmiş bir uzay gemisiyle uzaya çıkan insanların artık Dünya'ya geri dönmek için 100 mahkum genci oraya göndermesi ve ardından gelişen olaylar.
Bir de dizisi var ama ben tabii ki kitapları tercih ederim:)
301 syf.
·5 günde·Beğendi·9/10
Yazar anlatım tarzı çok ama çok hoşuma gitti. İlk olarak okumanızı şiddetli bir şekilde önerebileceğim bir eserdir. Konu anlatım tarzı her bölümde başka bir kahraman bakışıyla anlatmış ve aralarda geçmişe gidip gelmesi insanı konuyu anlamasını ve dahada merak etmesini sağlamış.

Kitabın filmi de var belki duymuşsunuzdur bir aralar filmi izlemek çok istedim lakin fırsat bulamadım kitabını da kütüphanede bulamayınca vazgeçtim. Kütüphanede kitaplara bakarken gözüme çarptı ve hemen aldım.. Birşeyi arayınca bulamıyorsunuz lakin aramaktan vazgeçince her daim önünüzde oluyor...

Kitabın sonu yarım kalmış gibi aniden en heyecanlı yerde kesildi ikinci kitabını alıp okumak çok istedim lakin kütüphanede yoktu sordum zor gelir dedi üzüldüm... İlk kez bir serinin ikinci kitabını okumayı dört gözle bekliyorum....(ikinci kitabı elinde olupta hediye etmek isteyen varsa beni çok sevindirir.)

Kitapta olay çok sık duyulmuş, çok bilinmiş olsada yazarın anlatım tarzı kitabı tüm eserlerden ayırıyor daha çok okunmasını sağlıyor....
312 syf.
·9/10
Üçüncü kitabı bekleyemeyecek kadar sabırsızsanız hiç okumayın bence.
Her sayfası ayrı aksiyon hele de sonlarında az kalsın kalp krizi geçirecektim.
301 syf.
·7/10
Dizinin ilk sezonunu bitirdikten sonra kitabını okuyayım demiştim, halt etmişim!!! Keşke önce kitabı okusaymışım... Dizi ve kitap arasında çok fark var. Daha ilk sayfalarda hayal kırıklığına uğradım :/ Ana hatlar dışında tamamen farklılar. Önce kitabı okusaydım eminim daha keyifli olacaktı. Kitap diziye nazaran çok durağan çünkü hikaye ilişki bazlı ilerliyor. 4 ana karakter var. Sık sık bu karakterlerin geçmişlerine gidiyoruz. Gemide neler yaşamışlar onu öğreniyoruz. Bu uyarlamaları niye bu kadar değiştirip ekrana koyarlar anlamıyorum ki! Tamam fark olur da bu kadarı da fazla ama, aaa!
301 syf.
·3 günde·Beğendi·8/10
Kitabı bu kadar çabuk bitireceğimi açıkçası bende beklemiyordum.kitap sürükleyicidi fakat beklediğim etkiyi bırakmadı ikinci kitabına başlayacağım ve merak var içimde ikinci kitapta bakalım istediğim etkiyi bulacak mıyım?Kitap ile kalın
301 syf.
·2/10
'Aaa bu dizinin kitabı varmış kitaptan uyarlamaymış ilk kitaplarını okur sonra diziye başlarım.' diyerek büyük bir beklentileyle okuduğum the 100 hüsrandı çok yavaş ilerleyen bu kitabı gerçekten sadece bitirmek için yarıda bırakmadım. Okuduktan sonra serinin diğer 2 kitabına elim hiç gitmedi ve bundan sonra da artık gitmez. Serinin diğer kitaplarına elim gitmediği gibi diziyi izlemeye de uzun bir süredir üşeniyorum :( ama kitabın kapağı ve mıknatıslı oluşu gerçekten hoş :D

Yazarın biyografisi

Adı:
Kass Morgan
Unvan:
Amerikalı Editör, Yazar
Doğum:
New York, ABD, 21 Temmuz 1984
Brown Üniversitesi’nde edebiyat ve tarih okuyan Kass Morgan, Oxford Üniversitesi’nde 19. yüzyıl edebiyatı alanında yüksek lisans yaptı.

New York’un Brooklyn semtinde yaşayan Morgan, halen editör olarak çalışmaya devam ediyor. The 100, yazarın gençler için yazdığı ilk kitabıdır.

Yazar istatistikleri

  • 77 okur beğendi.
  • 2.167 okur okudu.
  • 53 okur okuyor.
  • 948 okur okuyacak.
  • 50 okur yarım bıraktı.

Yazarın sıralamaları