Katharina Hagena

Katharina Hagena

Yazar
5.0/10
8 Kişi
·
30
Okunma
·
0
Beğeni
·
623
Gösterim
Adı:
Katharina Hagena
Unvan:
Alman dilbilimci ve yazar
Doğum:
Karlsruhe, Almanya, 20 Kasım 1967
Oturup kırmızı şarap içerek bir şeyler olmasını bekliyorum. Sıkıcı biriyim ve bunu fark edecek kadar da zekiyim.
İnsanın bıkmadan, sürekli bakabileceği üç şey olduğunu biliyor muydunuz? Birincisi su, diğeri ateş ve üçüncüsü de başkalarının mutsuzluğudur.
Bir hayvana asla şakayla da olsa acı çektirme, çünkü o da acıyı tıpkı senin duyduğun gibi duyar.
.. özellikle unutulmuş kitapların izini bulmayı, yüzyıllardır yerlerinde duran, muhtemelen hiç okunmamış olan, kenarları tozdan kabuk bağlamış ama yine de kitap okumayan milyonlarca kişiden kendini kurtarabilmiş kitapları seviyordum.
''Patenlerin buz üzerindeki sürtünme dinamiği katsayısı ortalama 0,01'' İnsan ne kadar ağır olursa olsun fark etmiyor, şaşırtıcı, değil mi?
Annem son üç gün boyunca hep ahlamış gibi görünüyordu. Bir bakışıyla kalbim buruşturulmuş bir kağıt gibi sıkışmıştı.Onu bırakırken insanın annesini gömmek zorunda kalması ne korkunç diye düşündüm.
İnsanlar unutulacak bir şeyleri olduğunda mı unutkan oluyordu? Unutkanlık sadece bir şeyi akılda tutma yetersizliği miydi? Belki de yaşlı insanlar aslında hiçbir şeyi unutmuyor, sadece akıllarında tutmayı reddediyordu. Belli bir oranda anıdan sonrası herkese fazla gelirdi. Demek ki unutmak da hatırlamanın başka bir biçimiydi. Hiçbir şey unutmayan insan bir şey de hatırlamazdı.
240 syf.
·1 günde·Beğendi·3/10
Katherina Hegenaya ait elma çekirdeği bana biraz sarah JİO kitaplarını hatırlattı. Kitapta genç bir kızın büyükannesinden kalma bir evde çocukluğuna ve bulunduğu zamana ait anıları anlatılmaktadır. Aslında ben daha heyecanlı bir kitap olduğunu düşünüyordum fakat pek beklediğim gibi çıkmadı. Ama tavsiye edebileceğim kitaplar arasına aldım çünkü çok sıkmadı beni ve dili gayet akıcı…
240 syf.
·3 günde·Puan vermedi
Kitap Sarah Jio tarzının bir örneğiydi. Günümüzde yaşayan genç bir kadın anneannesinden miras kalan eve gidince çocukluğunu ve genç kızlığını hatırlar. Olaylar geçmişte ve gelecekte ilerler. Sarah Jio’nun kitaplarını da sevmem, bu kitabı da pek sevemedim.

Yazarın biyografisi

Adı:
Katharina Hagena
Unvan:
Alman dilbilimci ve yazar
Doğum:
Karlsruhe, Almanya, 20 Kasım 1967

Yazar istatistikleri

  • 30 okur okudu.
  • 16 okur okuyacak.