Kentaro Miura

Kentaro Miura

Yazar
9.1/10
113 Kişi
·
383
Okunma
·
6
Beğeni
·
808
Gösterim
Adı:
Kentaro Miura
Unvan:
MangaKa
Doğum:
Japonya, 11 Temmuz 1966
Kentaro Miura
Mangaka
Doğum: 11 Temmuz 1966 (48 yaşında), Chiba, Chiba ili, Japonya
Eğitim: Nihon University
"EĞER ÇEVRENDEKİ KARINCALARI EZMEKTEN SÜREKLİ ENDİŞE DUYARSAN...
...YÜRÜYEMEZSİN."
Kentaro Miura
Sayfa 160 - Gerekli Şeyler
Herkes kader adı verilen bu denizde bir şekilde boğulmamaya çalışıyor... ve herkes kayboluyor. Kişi hayatındaki o son anda, artık kendini bile tanıyamaz oluyor.
Eğer kazanırsam. Seni kendiminki gibi yaralayacağım.
Peki ya ben kazanırsam ?
Senin askerin, arkadaşın veya sen ne diyorsan işte ondan olacağım.
Dediğin doğru insanlar zayıf, üstelik kolay ölüyoruz. Fakat ne kadar zayıf olursak olalım, ne kadar işkence edilirse edilsin veya ne kadar ezersen ez, acıya rağmen yine de yaşamak isteriz.
224 syf.
Berserk, İblisler falan fantastik bir hikayeye doğru gideceğimizi sanıp, daha sonra adının Gatts olduğunu öğrendiğimiz kara kılıç ustasının gençlik yıllarıyla başlıyor hikaye.

Gatts; Bu abinin iki metrelik kılıcı, demir bir eli, sayısız savaş sonrası, sayısız işkencenin yaralarını taşıyan adam!!! Ha? karanlığın güçlerini kendine çeken, asla silinmeyecek bir damgayla işaretlenmiş olması...
Ama bu damgalar Guts'u durdurmayacak!

Gatts’ın şahin takımına katılmasıyla orta çağ savaşçılarının hikayesine benzeyen maceralarıyla başlıyoruz. Tabi! Nerden nereye!

Gatts’ın, şahin takımıyla beraber yaptığı savaşlar, korkulan savaşçı olmasıyla ün kazanır.
Diğer karakterleride ela almak lazım. Daha çok duygulu anlar diyelim.. Gatts'ın Grifft’iye olan aşkı!
Grifft'i, şahin takımının liderini sevmesi, bunun sonucun da; Şahin takımın lideri bir iblise dönüşüp, parçalanmaları. Grifft, i artık herşeyi unutmuştur, Gatts’ı bile.
Artık kendi başlarına, iblisler dolu dünyada, Gatts’ın yeni aldığı yoldaşlarla birlikte, şahin takımın liderini ve iblislerinin mücadelesi başlar!!!

Sonuç: :))
herkese tavsiye ederim, kesinlikle! Animeyi de kesinlikle izleyin. Zaten ortaya karışık anlattım. Çizimler falan doksanlarda popilermiş fakat yinede çok güzel. Anime kısa ve öz olup, manga daha anlatıcı, ikisi de güzel..
236 syf.
·1 günde·8/10
Dördüncü cilde kadar okudum, serinin konusu belli olmaya başladı ve olaylar giderek ilgi çekici hale geliyor. Devamını merak ediyorum ama şu sıra şiddet içerikli şeyler okumak istemediğim için seriye ara vermeye karar verdim.
224 syf.
·2 günde·7/10
Öneri üzerine başladım seriye ve seri hoşuma gitti. Güzel bir konusu ve ilgi çekici karakterleri var. Yalnız seri fazla şiddet içeriyor, bu şiddet görsellerle de destekleniyor olunca beni biraz rahatsız etti, onun dışında konu merak uyandırıcı.
224 syf.
·8/10
Çok fazla kan gövdeyi götürse de ilk cilt olarak gayet başarılı. Hem çizimleri güzel, hem gizemli. Üstelik aksiyon da gayet yerinde. Yalnız küçük elfin durumuna üzülüyorum, çünkü çok sevimli <3

Yazarın biyografisi

Adı:
Kentaro Miura
Unvan:
MangaKa
Doğum:
Japonya, 11 Temmuz 1966
Kentaro Miura
Mangaka
Doğum: 11 Temmuz 1966 (48 yaşında), Chiba, Chiba ili, Japonya
Eğitim: Nihon University

Yazar istatistikleri

  • 6 okur beğendi.
  • 383 okur okudu.
  • 2 okur okuyor.
  • 24 okur okuyacak.