Kerstin Gier

Kerstin Gier

Yazar
8.5/10
1.788 Kişi
·
4.935
Okunma
·
146
Beğeni
·
7,1bin
Gösterim
Adı:
Kerstin Gier
Unvan:
Alman Yazar
Doğum:
Bergisch Gladbach, Almanya, 1966
Kerstin Gier işsiz pedagog olarak 1995 yılında kadın romanları yazmaya başladı ilk romanı filme çekildi. Ahlaksız Teklif adlı romanı 2005 yılında Alman dilinde yazılmış en iyi aşk romanı dalında DeLİA Ödülü'ne layık görüldü. 1966 doğumlu yazar, bugün kocası, oğlu, iki kedisi ve üç tavuğuyla Bergisch Gladbach yakınlarında bir köyde yaşıyor.
"Ben aslında... Şey, kaptanların açık denizde nikâh kıyma yetkisine sahip olduklarını biliyorsun, değil mi prenses?"

"Benimle evlenmek mi istiyorsun? hemde Titanik'te? Delirdin mi?"

"Ama çok romantik olurdu."

"Buz dağına gelene dek."
342 syf.
·3 günde·Beğendi·10/10
Aşk Tüm Zamanların İçinden Geçer ve Silber serileriyle oldukça geniş bir kitlenin beğenisini kazanan Kerstin Gier ile tanışmanın mutluluğunu yaşıyorum. Çok uzun zamandır merak ettiğim ama okumaya bir türlü fırsat bulamadığım serilerden ilki olan Aşk Tüm Zamanların İçinden Geçer'e nihayet başladım. Üçlemenin ilk kitabı Yakut Kırmızı'yı iki gün gibi kısa bir sürede bitirdim ve tek kelimeyle bayıldım. Hakkında neredeyse tek bir olumsuz yorum olmadığı için, okumadan önce acaba abartılıyor mu diye düşünmüşsem de ilk kitabı bitirdikten sonra yorumların ne kadar doğru ve haklı olduğunu anladım.

Ana karakterimiz Gwendolyn on altı yaşında olan bir lise öğrencisi. Ancak Gwendolyn sıradan bir lise öğrencisi değil, ailesinin çok çok eskiye dayanan bir sırrı var: Geçmişe yolculuk yapabilmek. Hayatı okul, dersler, en yakın arkadaşı Leslie, dedikodulardan ibaret olan Gwendolyn'un kendini bir anda eski zamanların Londra'sında bulmasıyla macera başlıyor. Zaman yolculuğu, sırlar, değerli taşlar, muhafızlarla dolu bu macerada Gwendolyn kendini zaman zaman on sekizinci yüzyılın dar korselerinin içinde , zaman zaman da sınıfta tarih öğretmenini dinlerken buluyor. Günümüzün iki Gen Taşıyıcısı Gwen ve Gideon ile zamanda yolculuk yapmaya ne dersiniz?

Kerstin Gier için yapılan yorumlar genellikle dilinin ne kadar akıcı ve eğlenceli olduğuydu. Yakut Kırmızı'yı okumuş biri olarak bu yorumlara kesinlikle katılıyorum. Yazarın anlatımı o kadar tatlı ki, bu durum sayfaların akıp gitmesini ve tebessüm etmenizi sağlıyor. Kitabın ana teması aşk ancak bu temanın zamanda yolculuk gibi bir olayla bir araya getirilmesi oldukça hoştu. İlk aşamada karakter sayısı fazla ve olaylar biraz karışık gelse de alıştıktan sonra çok daha güzeldi. Bu seri için yapılan yorumlarda serinin daha çok on altı, on yedi yaş civarındaki okurlara hitap ettiği yazılsa da, ben bu yorumlara katılmıyorum. Bence on yedi yaşındaki bir okur da, elli yaşındaki bir okur da bu seriyi okuyabilir ve aynı lezzeti alabilir. Evet belki kitapta yer alan ana karakter henüz on altı yaşında olan bir kız ancak bu durum kitabın da bu yaş grubuna hitap ettiği anlamına gelmiyor. Şahsen ben Yakut Kırmızı'ya bayıldım. Okurken fazlasıyla keyif aldım. Benim için bir romanın iyi olup olmamasının ölçütü bitirdiğimde hangi hisleri uyandırdığıyla, okurken aldığım hazzın seviyesiyle doğru orantılıdır. Yakut Kırmızı da uyandırdığı hisler ve okurken aldığım zevk açısından on puanı hak ediyordu.

Serinin ikinci kitabı olan Safir Mavi'yi de en kısa  zamanda okuyacağım. Onu da severek okuyacağımdan şüphem yok. Son olarak, genelde Pegasus Yayınları yüksek fiyatları nedeniyle eleştirilse de bence işlerinin hakkını veriyorlar. Serinin kutulu seti, kapakları harika. Bu seri ansiklopedi kapağı gibi olan kapakları ve ortalama bir kitabın üç sayfasına denk gelecek tek bir sayfa kalınlığı ile oldukça kaliteli bir basıma sahip. Çünkü bana göre kitap içeriği kadar tasarım da önemli. Göze hitap etmesinin de kitap için artı olduğunu düşünüyorum. Romantizm ve fantastik öğelerin bir araya geldiği Yakut Kırmızı'yı bu türden hoşlananlara tavsiye ediyorum. Keyifli okumalar...
464 syf.
·6 günde·Beğendi·10/10
Kerstin Gier'in kaleme aldığı serilerden birini tamamlamanın mutluluğunu yaşıyorum. Üç kitaptan oluşan Aşk Tüm Zamanların İçinden Geçer serisi bitti. Yakut Kırmızı ile başlayıp Safir Mavi ile devam eden macera Zümrüt Yeşil ile son buldu. Bu seri benim için bir taraftan acaba sonunda ne olacak diye merak etmem nedeniyle bir an önce bitirmek istediğim ama bir taraftan da keşke biraz daha olsa da okusam dediğim bir seri oldu. Birbirinden sevilesi karakterler, özgün bir konu ve kurgu, yazarımızın akıcı, komik, tatlı üslubu ile bu seri damağımda çok güzel bir tat bıraktı. Aşk, fantastik öğeler, gizem unsurlarının bir araya geldiği serinin son kitabında ilk iki kitapta ucu açık bırakılan noktalar dolduruluyor, soru işaretlerine cevap bulunuyor.

Altı kadın ve altı erkekten oluşan on iki kişilik zaman yolcuları çemberinin son iki üyesi olan Gwendolyn ve Gideon'un maceraları Zümrüt Yeşil'de de devam ediyor. Gwenny ve Gideon bir yandan geçmişteki balolar, ziyaretlerle uğraşırken bir yandan da kendileri ve diğer zaman yolcuları ile ilgili türlü gerçekleri açığa çıkarmaya çalışıyorlar. Tabii işleri hiç kolay değil çünkü karşılarındaki kişi muhafızların koruyucusu, güçlü Saint Germain Kontu'ndan başkası değil.

Zümrüt Yeşil serinin son kitabı olması nedeniyle kitaptan beklentim seriye, karakterlere dair kafamda bulunan tüm soru işaretlerini ortadan kaldırmasıydı. Evet Zümrüt Yeşil büyük ölçüde bunu başardı. Büyük ölçüde dememin nedeni de keşke birkaç bölüm daha eklenerek olayların sonrasına, karakterlere ne olduğuna daha geniş yer verilseydi şeklindeki düşüncem. Ama bir kitap ya da seri, size okurken fazlasıyla keyif vermişse bu tür noktaları görmezden gelebiliyorsunuz ve ben de tam olarak böyle yapacağım. Seri iyi kişiler-kötü kişiler bağlamında genel itibariyle tahmin edilebilir noktalar barındırsa da bir iki durum beni gerçekten şaşırttı diyebilirim. Gwenny ve en yakın arkadaşı Leslie arasındaki ilişki mükemmeldi. İkili arasındaki diyalogları okurken veya Gwenny zaman zaman iç sesini konuştururken kahkaha attığım da doğrudur. :) Aşk Tüm Zamanların İçinden Geçer serisi benim için çok güzel bir okuma oldu. Aşırı keyif aldım, güldüm, merak ettim, şaşırdım. Fantastik kitapları zaten seven biri olarak bu türün başka unsurlarla bir araya getirilerek bu denli duru bir şekilde ele alınması beğenimi kazandı. Sayfalar su gibi aktı gitti. Konudan bu konunun anlatılışına, karakterlerden kitap tasarımına kadar her şey mükemmeldi. Bu seriyi okuduğum için oldukça memnunum. Kerstin Gier'e bayıldım ve umarım yazarın diğer serisi olan Silber'i de okuyacağım. O seriyi de  beğeneceğimden şüphem yok. Değerli taşlar, gizemli durumlar, aşk, fantastik öğeler, korkular, kıskançlık ve sevgi dolu bu dünyaya sizleri de davet ediyorum. Hepinize keyifli okumalar.
368 syf.
·4 günde·Beğendi·10/10
Aşk Tüm Zamanların İçinden Geçer serisinin ikinci kitabı Safir Mavi bitti. Yakut Kırmızı ile başlayan macera Safir Mavi ile devam ediyor. Ben yine oldukça eğlenceli bir kitap okudum. Bu seri benim için mükemmel bir okuma oluyor diyebilirim. Birinci ve ikinci kitap arasında uzun bir zaman aralığı bırakmasam da karakterleri, yazarımız Kerstin Gier'in samimi anlatımını o kadar çok özlemişim ki! İlk kitap olan Yakut Kırmızı'da bu kitaba göre olaylar daha fazlaydı yani Safir Mavi'de pek fazla olay yok diyebilirim ama buna rağmen yazarın dili, kurgunun mükemmelliği sayesinde bu durum hiçbir sıkıntı oluşturmuyor.

İlk kitabın incelemesinde de belirttiğim gibi Gwendoly Shepherd'ın hayatı zaman yolcusu geni taşıdığını öğrendikten sonra tamamen değişir. Gwen kendisi ile ilgili öğrendiği bu gerçekle sihir dolu bir dünyanın kapısından içeri adımını atar. On altıncı ve yirminci yüzyıllar arasındaki on iki zaman yolcusunun sonuncusu olan Gwenny ve Gideon'u bekleyen balolar, stres dolu günler var. Bu on iki zaman yolcusunu simgeleyen değerli taşları da unutmamak lazım. Elmasımız Gideon ve Yakutumuz Gwenny'i neler bekliyor dersiniz?

Aşk Tüm Zamanların İçinden Geçer serisini okumaktan aşırı keyif alıyorum. Seriye başlamadan önce özellikle yazar ile ilgili yorumlar acaba abartılıyor mu diye düşünürken şu an ben de tıpkı o yorumlardaki gibi düşünüyorum. Kerstin Gier bir harika! Konunun orijinalliği hususunda söylenecek hiçbir şey yok zaten. Serinin adı da tam olarak yansıtıyor aslında konuyu: Aşk Tüm Zamanların İçinden Geçer. Yakut Kırmızı'da okuyucunun aklında soru işaretleri bırakan bazı noktalar Safir Mavi ile cevap bulurken, bu kitabı bitirdiğinizde çok daha büyük soru işaretleri oluşuyor. Kitapta Gwenny'nin Leslie isminde bir arkadaşı var.  Gwenny ve Leslie arasında geçen diyaloglar o kadar keyif veriyor ki ister istemez gülüyorsunuz. Tabii her hikayede olduğu gibi bunda da kötüler mevcut, o bölümlerde de sinir olmamak elde değil. Yani yine, seriyi okurken adeta yaşıyorum diyebilirim. Aşk ve sırlarla dolu bu fantastik dünyanın son kitabı Zümrüt Yeşil. Kitap bende şu an mevcut olsa da serinin hemen bitmesini istemediğimden okumayı biraz daha erteleyeceğim. Bana sorarsanız sizler de bu mükemmel seriye başlayıp Gwendolyn ile tanışmalısınız. Hepinize keyifli okumalar.
464 syf.
·5 günde·Beğendi·9/10
Aşk Tüm Zamanların İçinden Geçer serisinin son kitabı Zümrüt Yeşil'i bugün itibariyle bitirdim. Çok uzun zamandır okumak istediğim bir seriydi. Keşke çok daha önce okusaymışım. Çok güzel bir seriydi. Kitap kalın olmasına rağmen son derece akıcıydı ve hızlı bir şekilde okudum. Yazar olayları çok güzel bir şekilde kurgulamış. Sonu nereye bağlanacak diye çok merak ediyordum ve sonuyla gerçekten beni şaşırttı. Hem fantastik hem romantik! Gideon ile Gwen'in gerilimli aşk hikayesi sizleri içine alacak. Okumanızı tavsiye ederim.
320 syf.
·5 günde·8/10
Bu seriyi çok uzun zamandır merak ediyordum ve sonunda okuyabildiğim için çok mutluyum. Kitap zaman yolculuğu üzerinden ilerleyen bir fantastik roman olarak adlandırılabilir. Oldukça akıcı, sürükleyici ve eğlenceli bir kitaptı.

Başlarda biraz sıkılmıştım aslında hatta biraz abartıldığını düşünüp korkmuştum ama sayfalar ilerledikçe özellikle de sonlara doğru oldukça heyecan vericiydi. Başlarda Gideon'ı pek sevmesem de sonlarda çok tatlıydı bence. Yazar kitabın sonunu çok iyi bitirmiş. En son sayfada da kitapta yer alan karakterlerin bir listesini açıklayıcı bir biçimde çıkarmış ki bu çok hoşuma gitti. Tavsiye ederim, tam kafa dağıtmalık tatlı bir romandı. Hemen ikincisine başlıyorum:)
464 syf.
·3 günde·8/10
Zümrüt Yeşil'i de bitirerek bu seriyi bitirmiş bulunmaktayım. Normalde bir serinin ilk kitabını bitirdikten hemen sonra ikinci kitaba başlamam. Araya birkaç kitap sıkıştırmayı severim çünkü seri maratonu yapmak beni resmen boğar. Ne var ki bu seride böyle olmadı. Kitapları art arda okudum, üç kitaplık bir seri olsa da sayfaları kalındı.

Seri gerçekten çok akıcı ve çok tatlı... Yazar üç kitabı da öyle planlamış ki okurken hayran kalmamak elde olmuyor. Yazarın ne kadar başarılı bir iş çıkardığını bu kitabı okuduktan sonra anlıyorsunuz. Birinci kitaptaki olayların bu kitapta da yer alması bunu açıklıyor. Kitap beni bazı yerlerde gerçekten çok şaşırttı.

En sevdiğim karakter kuşkusuz Caroline idi:):) Dediğim gibi yazar üç kitabı da harika bir şekilde planlamış. Kesinlikle tavsiye ederim. Keyifli okumalar:):)

Seri sıralaması:
1)Yakut Kırmızı(#46475955)
2)Safir Mavi (#46534957)
3)Zümrüt Yeşil
400 syf.
·1 günde·Beğendi·10/10
Silber'i başta yarım bırakmıştım. Çünkü okuyacağım başka bir kitap elime ulaşmıştı. Sonra baktım çoğu kişi beğenmiş okumak istedim. Gerçekten güzel bir kitaptı bence. Henry karakterini çok sevdim. İyi bir karakterdi. Ama diğer kitaplarda öyle mi bilemiyorum. Çünkü daha okumadım : )
368 syf.
Kitabı okurken inanılmaz rahatsız oldum, baş karakteri yerden yere vuran, buram buram aşağılama kokan bir kitaptı. Hadi ama sen baş karaktersin bu kadar silik olma demek geldi içimden. Kurgusu daha doğrusu zamanda yolculuk fikri her zaman cazip gelmiştir bana bu yüzden bir nebze de olsa kurtardı kitabı ama yine de okunmayacak bir seri değildi. Keyifli okumalar.
312 syf.
·2 günde·7/10
Dili akıcı, anlatım tarzı eğlenceliydi. Kitabın yarısına kadar eğlenerek okudum. Ama kitapta giriş, gelişme, sonuç o kadar sağlam değildi. Ortaya öylece hikaye anlatılıyor gibiydi. Bu durum kitap hakkındaki düşüncelerimi değiştirdi maalesef.
Kadın-erkek ilişkilerine değişik bir bakış açısı.
368 syf.
·2 günde·9/10
Aşk Tüm Zamanların İçinden Geçer serisinin ilk kitabının ardından serinin ikinci kitabına başlamıştım ve hemencecik bitirdim. İlk kitaba göre daha akıcıydı bana göre. Aklımdaki bazı soru işaretleri gitse de yenileri eklendi ama yazar bunu üçüncü kitapta tamamlamıştır diye umuyorum. Üçüncü kitabı çok merak ediyorum.

Serideki karakterler hoşuma gitti. İlk öncelikle şunu söylemeliyim ki birinci kitaptan beni konttan nefret ediyorum ve sevdiğim bir bölüm bile olmadı. Cinsiyetçi bir kadın düşmanından başka bir şey değil çünkü. Onun dışında Lesie, Gwendolyn ve Gideon çok tatlı. Bunun yanında Caroline, Nick ve tabii ki de Gargoyleyi unutmamak gerek. Tavsiye ederim tam kafa dağıtmalık, sürükleyici bir seri. Keyifli okumalar:):)

"Görmek ve duymak!" diye sözümü kesti Gargoyle. "Bu ne kadar ender olur biliyor musun?.."

Yazarın biyografisi

Adı:
Kerstin Gier
Unvan:
Alman Yazar
Doğum:
Bergisch Gladbach, Almanya, 1966
Kerstin Gier işsiz pedagog olarak 1995 yılında kadın romanları yazmaya başladı ilk romanı filme çekildi. Ahlaksız Teklif adlı romanı 2005 yılında Alman dilinde yazılmış en iyi aşk romanı dalında DeLİA Ödülü'ne layık görüldü. 1966 doğumlu yazar, bugün kocası, oğlu, iki kedisi ve üç tavuğuyla Bergisch Gladbach yakınlarında bir köyde yaşıyor.

Yazar istatistikleri

  • 146 okur beğendi.
  • 4.935 okur okudu.
  • 51 okur okuyor.
  • 1.886 okur okuyacak.
  • 33 okur yarım bıraktı.

Yazarın sıralamaları