Kıyamoğlu Sancaktar

Yazar 9,6/10 · 59 Oy · 3 kitap · 202 okunma ·  19 beğeni

Yazarın Bilgileri

Yazar İstatistikleri

19 okur beğendi.
59 puanlama · 8 alıntı
0 haber · 3.207 gösterim
202 okur kitaplarını okudu.
88 okur kitaplarını okumayı planlıyor.
4 okur kitaplarını şu anda okuyor.
2 okur kitaplarını yarım bıraktı.

Yazar ile İlgili Haberler

Henüz ilgili bir haber eklenmedi.

Kıyamoğlu Sancaktar'ın Resimleri Resim Ekle

Henüz yazara ait resim eklenmedi.

Paylaş

ya da direk bağlantıyı paylaş

Kıyamoğlu Sancaktar'ın Biyografisi

Çeçenya serisinin yazarıdır.

https://twitter.com/kiyamoglu

Kıyamoğlu Sancaktar'ın Kitapları Kitap Ekle

1. Moskof Mezarlığı (Kafkaslarda Kıyamın Kalp Atışları)
9,4/ 10  (25 Oy) ·  78 Okunma
MuhammetCan, bir alıntı ekledi.
01 Nis 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 8/10 puan

- İsmim Ebu Cendel. Allah'ın bir kuluyum.
- Yalnızca bu kadar mı?
- Evet
- Yani senin, kariyerin, mesleğin, mali durumun, milliyet ve soy durumun yok mu?
- Bize göre ''Abdiyyet'' yani Allah'a kulluk en yüce meslektir ve varoluş nedenimizdir. Diğer mevki ve makamlar, insanlar üzerine çizilmiş, geçici bir görev dağılımından ibarettir. Bunların hiçbir değer katkısı yoktur. Görevini en başarılı ve en dürüst yapan en iyisidir. Helâl kazanan, milletin hakkını gasp etmeyen bir çöpçü, bizim ve Allah'ın katında, dolandırıcı bir zenginden bin kat yüce bir insandır.
Bizim katımızda üstünlük ancak Allah korkusuyla ölçülür. Çünkü bir insan Allah'tan ne kadar korkarsa o kadar az yanlış yapar. Kimseye kötülük yapamaz. Çünkü Allah'ın onu gördüğünde ve âhirette onu cezalandıracağına inanır.
Allahu Teâlâ adildir. Bu dünyada insanları imtihan etmektir. Değişik şekillerde de olsa, sevap-günah bakımından hepsine eşit davranır. Dolayısıyla insanlar eşittir. Tıpkı bir resim gibi. İçindeki renk ve şekiller farklı farklıdır, fakat birbirine üstünlükleri yoktur.

Özgürlük Savaşçıları, Kıyamoğlu Sancaktar (Sayfa 107)Özgürlük Savaşçıları, Kıyamoğlu Sancaktar (Sayfa 107)
saatleri ayarlama müessesesi, bir alıntı ekledi.
02 Eyl 2017 · Puan vermedi

Unutma ki Allah'ın rızasına ulaşmanın yolu bir tane değil pek çoktur. Mü'minler bu yollardan, kaderine, mesleğine ve meşrebine uygun olan birini seçerek bu yolda yürüdükleri zaman imtihanı kazanmış olurlar.

Özgürlük Savaşçıları, Kıyamoğlu Sancaktar (Sayfa 85)Özgürlük Savaşçıları, Kıyamoğlu Sancaktar (Sayfa 85)
MuhammetCan, bir alıntı ekledi.
10 Nis 2015 · Kitabı yarım bıraktı

''Kullarım için öyle nimetler hazırladım ki, hiçbir göz görmedi, hiçbir kulak işitmedi, hiçbir beşerin kalbine, hatır (hayali)ne gelmeyen şeylerdir.''

-Hadisi Kutsî

Zaferin Bedeli, Kıyamoğlu SancaktarZaferin Bedeli, Kıyamoğlu Sancaktar
Vareste, bir alıntı ekledi.
20 saat önce · Kitabı okuyor

17
"Her gecenin bir sabahı, her kışın bir baharı vardır."
" Her tağutun bir kırılışı, her putun bir yıkılışı vardır."
İnşaAllah

Moskof Mezarlığı, Kıyamoğlu Sancaktar (Sayfa 90)Moskof Mezarlığı, Kıyamoğlu Sancaktar (Sayfa 90)
Mütefekkir, bir alıntı ekledi.
15 Nis 2017

Gömülen onbinlerce asker, bin küsur araç, onlarca helikopter, uçak, sayısız cephane... Ve mitinglerde, meydanlarda, camilerde çağlayan bir dua... bir haykırış "Çeçenya Ruslara mezar olacak"... Oldu ve "Moskof Mezarlığı" doğdu.

Moskof Mezarlığı, Kıyamoğlu SancaktarMoskof Mezarlığı, Kıyamoğlu Sancaktar
Efser, bir alıntı ekledi.
30 Nis 15:28 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Uyuyanlar uyurken uyanıklar işi götürür.

Moskof Mezarlığı, Kıyamoğlu Sancaktar (Sayfa 87)Moskof Mezarlığı, Kıyamoğlu Sancaktar (Sayfa 87)
İhsan Çintan, bir alıntı ekledi.
 12 Şub 02:14 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Aşığım sana ya Rabb! Şu beden zindanında
Mahpusum! Kurtar beni! Bir şehadet çağrınla...

Imam alim sultan

Zaferin Bedeli, Kıyamoğlu Sancaktar (Sayfa 38 - Yasin yayinlari)Zaferin Bedeli, Kıyamoğlu Sancaktar (Sayfa 38 - Yasin yayinlari)
La tahzen, bir alıntı ekledi.
10 Eyl 2017

Ey görüşü güzel, akıllı ve olgun insan! Anlayışlı insanlar kusuru değil güzelliği ararlar. Bir kaftan ipek ve sırmadan da olsa astarı ile yüzü arasında kıtık mutlaka vardır. Benim söz kumaşı mı kıtıağıyla birlikte kabul edin, lutfen.

Moskof Mezarlığı, Kıyamoğlu Sancaktar (Sayfa 2 - Yasin yayınevi)Moskof Mezarlığı, Kıyamoğlu Sancaktar (Sayfa 2 - Yasin yayınevi)

Kıyamoğlu Sancaktar kitap incelemeleri

MuhammetCan, Özgürlük Savaşçıları'ı inceledi.
04 Nis 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Bu eser serinin gelişme kısmı diyebiliriz. Hareketli ve sürekli baskınların olduğu aksiyon dolu bir kitap. Seriyi komple okumanızı tavsiye ederim.

Şamil Basayevin Meşhur Budennovsk baskını bu kitapta anlatılmaktadır.

”O gün 300 rus askeri öldürdüm. 3 helikopter düşürdüm. Onlar bize saldırdıklarında ilk olarak hastaneleri, doğumevlerini petrol kuyularını vuruyorlardı. Biz zorunlu olduğumuz için hastaneye girdik. Onlar burada gelip yaşlıları çoluk çocuğu öldürürlerken dünya neredeydi. Onlara niye terörist demediler. Bugün bana terörist demeleri umrumda değil. Benim ne yaptığımı ALLAH(cc) biliyor. Ben halkım için savaşıyorum. İnsanların ne düşündükleri umrumda değil.”

”Şamil Basayev- Şehid Çeçen Komutan”

Ruhumun Sesi, Özgürlük Savaşçıları'ı inceledi.
18 Ağu 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Özgürlük Savaşçıları
Savaşın ikinci mevsimi “ Gerilla Savaşları” dönemini konu almakta, “Buddoyonovsk” ve “Kızılyar” baskını gibi dünyaca ünlü gerilla baskınlarını, “Parvomaiskoye” gibi eşi görülmemiş kıskaçtan kurtulma harekatını ve savaşın daha nice değişik boyutlarını ayrıntılı bir şekilde canlandırmaktadır.

Savaş,gerilim,gözyaşı...Kara bir öfke,titreten bir heyecan ;casuslar hainler ve Çeçenya’yı Rus’lara dar eden kahramanlar :Cehar Dudayev,Hamza Halidov,Ahmed Zakayev,Honkurpaş İsrapilov,Aslanbek İsmailov ve daha niceleri...
Dünya’yı dehşete düşüren bir cesaret ; "Budduyonovsk", "Kızılyalar", "Parvomaiskoye", Avrasya Feribotu ve bunlar kadar heyecanlı, bunlar kadar dehşet diğer baskın ve suikastler...
Cihat,aşk ve umutlar tüm mücahid ve mücahidelerin kazınmıştı yüreğine...Hep o güneydi randevular..Güneşin Hür ve Müslüman ÇEÇENYA üzerine doğacağı güne..
« Çok geçmeden Fatma ile Betül tepenin eteklerinde görünürler.Hallerinden telaşlı oldukları anlaşılıyordu.Tepeye çıktıklarında nefes nefese kalmışlardı.Fatma :

-Mücahidleri Parvomaiskoye yakınlarında büyük Rus birlikleri ablukaya almış.Hemen harekete geçmemiz lazım. »

Serinin 3 kitabını da okudum. Dili oldukça sürükleyici ve anlatılanları okura yaşattıran bir beceri ile yazılmış. Çeçenya'daki savaşın atmosferini arada gerçeklik payı olan bir kaç olay ile kurgulayıp bizlere yansıtmak amaç edinilmiş. İlk kitapta bazı olayların çabuk gelişmesi ve sürekli ele edilen başarılar açıkçası biraz inandırıcılığını yitirmişti benim için. Fakat diğer kitaplara doğru yapılan planlar oldukça gerçekçi ve güçlü kurgu ile yazıldı. Çeçenya'da olan savaşı en azından araştırmaya başlangıç olarak güzel bir kitap. Size bir ön sezgi verecektir.
Selametile

علم سیری / رمله :, Moskof Mezarlığı'ı inceledi.
26 Ağu 2017 · Kitabı okudu · 1 günde · Puan vermedi

Gömülen onbinlerce asker, bin küsur araç, onlarca helikopter, uçak, sayısız cephane... Ve mitinglerde, meydanlarda, camilerde çağlayan bir dua... bir haykırış "Çeçenya Ruslara mezar olacak"... Oldu ve "Moskof Mezarlığı" doğdu... "-.....Aldığımız istihbarata göre üç koldan Çeçenya'ya girecek ve Rus orduları yelpaze gibi Çeçenya topraklarına bir açılım yapıp kuvvetleri ülke sathına yaymak yerine, doğrudan harekat merkezi Grozni'ye saldırarak işi kafadan halletmek istiyorlar. Hesaplarına göre Grozni düşünce bütün Çeçenya düşecektir, ve direniş sindirilecektir." Yayımlandığı 2000 yılından beri onbinleri yutan bu heyecan girdabına, kapağı açtığınız anda kapılmaktan kendinizi alamayacaksınız.

علم سیری / رمله :, Özgürlük Savaşçıları'ı inceledi.
26 Ağu 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Okumuş olduğunuz bu kitap, savaşın ikinci mevsimi “ Gerilla Savaşları” dönemini konu almakta, “Buddoyonovsk” ve “Kızılyar” baskını gibi dünyaca ünlü gerilla baskınlarını, “Parvomaiskoye” gibi eşi görülmemiş kıskaçtan kurtulma harekatını ve savaşın daha nice değişik boyutlarını ayrıntılı bir şekilde canlandırmaktadır.

Savaş,gerilim,gözyaşı...Kara bir öfke,titreten bir heyecan ;casuslar hainler ve Çeçenya’yı Rus’lara dar eden kahramanlar :Cehar Dudayev,Hamza Halidov,Ahmed Zakayev,Honkurpaş İsrapilov,Aslanbek İsmailov ve daha niceleri...
Dünya’yı dehşete düşüren bir cesaret ; "Budduyonovsk", "Kızılyalar", "Parvomaiskoye", Avrasya Feribotu ve bunlar kadar heyecanlı, bunlar kadar dehşet diğer baskın ve suikastler...
Cihat,aşk ve umutlar tüm mücahid ve mücahidelerin kazınmıştı yüreğine...Hep o güneydi randevular..Güneşin Hür ve Müslüman ÇEÇENYA üzerine doğacağı güne..
« Çok geçmeden Fatma ile Betül tepenin eteklerinde görünürler.Hallerinden telaşlı oldukları anlaşılıyordu.Tepeye çıktıklarında nefes nefese kalmışlardı.Fatma :

-Mücahidleri Parvomaiskoye yakınlarında büyük Rus birlikleri ablukaya almış.Hemen harekete geçmemiz lazım. »

Ruhumun Sesi, Zaferin Bedeli'yi inceledi.
18 Ağu 2017 · Kitabı okumayı düşünüyor · Puan vermedi

Bir milletin öyküsü…
Dava, ideal, müacedele, çile, şehadet, aşk, aşk ve feda edilenler…
Dökülen kanların üzerinde doğan "Kıyam Gökkuşağı"…
Dedik ya bir milletin hayatı… Öyle üç-beş olay birkaç tipleme, sadece bir tarafını anlatır sizlere. Oysa duygular içinde boğulmak, olaylar içinde yoğrulmaksınız.

"–…Dört gün sonra Gudermesi vuracağız arkadaşlar! Aynı gece Argun ve Gudermes de vurulacak. Ne pahasına olursa olsun sabaha kadar almalıyız Gudermesi. Sizleri, fikir danışmak ve bir plan üzerinde ittifak edebilmek için topladım. Buyrun herkes söylesin fikrini". Kararlı bir adamdı Ahmed Zakayev. Bir görev üstlendi mi Ya o beni alır, ya ben onu" der, başarmak için herşeyini seferber ederdi. Şimdi hedef Gudermesti…. "
Yayımlandığı 2000 yılından beri onbinleri yutan bu heyecan girdabına, kapağı açtığınız anda kapılmaktan kendinizi alamayacaksınız.

Emine Alagöz, Zaferin Bedeli'yi inceledi.
20 Kas 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Bu kitap da savaşın acısından çok savaşın kendisi anlatılmış. Kitab aynı zamanda çok akıcı bir dille yazılmış . Gece uykularımı kaçıracak kadar da merak verici bir roman, Çeçenistan serisini okuduğunuz da hem ağlayıp hem güleceksiniz. Ama en sonunda kitab bittiği için üzüleceğiniz bi roman

mütereddit, Moskof Mezarlığı'ı inceledi.
19 Ağu 2015 · Kitabı okudu · 8/10 puan

kitap konu olarak çeçenya mücadelesini alsa da aslıında ümmetin tüm dertlerini,sıkıntılarını da içinde barındırıyor.türkiye'den bosna'ya filistin'e tüm müslümanların derdini anlatıp çözümün yine müslümanlarda,onların imanının kuvvetinde olduğunu da belirtiyor.

MuhammetCan, Moskof Mezarlığı'ı inceledi.
28 Mar 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Kitap çok sürekleyici ve akıcı güzel bir eser. Okuduğum ilk çeçen cihadını anlatan bir eser olması daha güzel bir iz bıraktı üzerimde. Olay kurgusu güzel fakat biraz abartılmış ama okuduğum en güzel çeçen cihadını anlatan kitaptı. :)

Kadir tuncer, Moskof Mezarlığı'ı inceledi.
28 Mar 2017 · Kitabı okumayı düşünüyor · Beğendi · Puan vermedi

Kitap çok güzel akıcı ve hoş cecenya direnisini tam olarak anlatmış çok beğendim yazarın eline sağlık allah razı olsun sanki savaşın içindeymişim gibi

Bütün İncelemeleri Göster