Kıyamoğlu Sancaktar

Kıyamoğlu Sancaktar

Yazar
9.3/10
202 Kişi
·
866
Okunma
·
54
Beğeni
·
4253
Gösterim
Adı:
Kıyamoğlu Sancaktar
Unvan:
Yazar,köşe yazarı
Çeçenya serisinin yazarıdır.

https://twitter.com/kiyamoglu
"Her gecenin bir sabahı, her kışın bir baharı vardır."
" Her tağutun bir kırılışı, her putun bir yıkılışı vardır."
İnşaAllah
- İsmim Ebu Cendel. Allah'ın bir kuluyum.
- Yalnızca bu kadar mı?
- Evet
- Yani senin, kariyerin, mesleğin, mali durumun, milliyet ve soy durumun yok mu?
- Bize göre ''Abdiyyet'' yani Allah'a kulluk en yüce meslektir ve varoluş nedenimizdir. Diğer mevki ve makamlar, insanlar üzerine çizilmiş, geçici bir görev dağılımından ibarettir. Bunların hiçbir değer katkısı yoktur. Görevini en başarılı ve en dürüst yapan en iyisidir. Helâl kazanan, milletin hakkını gasp etmeyen bir çöpçü, bizim ve Allah'ın katında, dolandırıcı bir zenginden bin kat yüce bir insandır.
Bizim katımızda üstünlük ancak Allah korkusuyla ölçülür. Çünkü bir insan Allah'tan ne kadar korkarsa o kadar az yanlış yapar. Kimseye kötülük yapamaz. Çünkü Allah'ın onu gördüğünde ve âhirette onu cezalandıracağına inanır.
Allahu Teâlâ adildir. Bu dünyada insanları imtihan etmektir. Değişik şekillerde de olsa, sevap-günah bakımından hepsine eşit davranır. Dolayısıyla insanlar eşittir. Tıpkı bir resim gibi. İçindeki renk ve şekiller farklı farklıdır, fakat birbirine üstünlükleri yoktur.
Ona bakarken ürperdiğini hissetti. Öyle bir huşu ve vecd içindeydi ki; vücudu dar geliyor halet-i rühiyesi, odaya aksediyordu. O nasıl bir tekbirdi öyle. Kalkan iki el bu âlemi beriye itiyor, ardından tüm benliğini "huzur"a bağlıyordu.

-Allahu Ekber!
Söyle ona(Rus Çarına):Başında bulunduğum bu kahramanların kalplerinde kökleşen bu eşsiz zafer imanı kökünden kazınmadıkça ve en genç muhariplerimden,en ihtiyar naiblerime kadar,tek kurşunları ve tek kolları kalıncaya kadar bu mübarek vatanın son dağına,son köyüne ve en son kaya parçasına kadar karış karış müdâfaa etmekten beni hiçbir kuvvet men edemeyecektir.
Unutma ki Allah'ın rızasına ulaşmanın yolu bir tane değil pek çoktur. Mü'minler bu yollardan, kaderine, mesleğine ve meşrebine uygun olan birini seçerek bu yolda yürüdükleri zaman imtihanı kazanmış olurlar.
255 syf.
Çeçen ve Rus Savaşının yaşanmışlıklarının yer aldığı bu kitabı ve diğer serilerini lise yıllarımda okumuştum. Kitapta geçen 1.Çeçen Savaşı öncesi ve sonrası savaşlarda Çeçen mücahid ve mücahidelerin îman, ahlâk edeb, sabr ve benzer yönleri beni çok etkilemişti. Bu ve benzeri kitaplar o dönemden itibaren benim inanç ve cihâd anlayışımı kavramama ve bende yer etmesine neden olmuştur. Kitap güzel akıcı bir dille bir o kadar da hem duygusal duygularla yoğrulmuş acı ve mutluluklar arasında Mücahid ve Mücahidelerin (Kara Dullar) hem cephe gerisinde hemde cephe saflarında hayatlarından kesitler sunuyor. Okumanızı şiddetle tavsiye ederim.
255 syf.
·Beğendi·8/10
Bu eser serinin gelişme kısmı diyebiliriz. Hareketli ve sürekli baskınların olduğu aksiyon dolu bir kitap. Seriyi komple okumanızı tavsiye ederim.

Şamil Basayevin Meşhur Budennovsk baskını bu kitapta anlatılmaktadır.

”O gün 300 rus askeri öldürdüm. 3 helikopter düşürdüm. Onlar bize saldırdıklarında ilk olarak hastaneleri, doğumevlerini petrol kuyularını vuruyorlardı. Biz zorunlu olduğumuz için hastaneye girdik. Onlar burada gelip yaşlıları çoluk çocuğu öldürürlerken dünya neredeydi. Onlara niye terörist demediler. Bugün bana terörist demeleri umrumda değil. Benim ne yaptığımı ALLAH(cc) biliyor. Ben halkım için savaşıyorum. İnsanların ne düşündükleri umrumda değil.”

”Şamil Basayev- Şehid Çeçen Komutan”
255 syf.
·Beğendi·7/10
Çeçenlerin ve Rusların savaşını anlatan şehadetin cihadın geçtiği kitap. ilk kitap moskof mezarlığı kitabının devamı veya ikinci kitabı diyebiliriz bundan sonra bir kitap daha var onuda okuyacağım. Genel olarak güzel bir kitap. Benden tam not aldı diyebilirim.
220 syf.
·1 günde·Puan vermedi
Gömülen onbinlerce asker, bin küsur araç, onlarca helikopter, uçak, sayısız cephane... Ve mitinglerde, meydanlarda, camilerde çağlayan bir dua... bir haykırış "Çeçenya Ruslara mezar olacak"... Oldu ve "Moskof Mezarlığı" doğdu... "-.....Aldığımız istihbarata göre üç koldan Çeçenya'ya girecek ve Rus orduları yelpaze gibi Çeçenya topraklarına bir açılım yapıp kuvvetleri ülke sathına yaymak yerine, doğrudan harekat merkezi Grozni'ye saldırarak işi kafadan halletmek istiyorlar. Hesaplarına göre Grozni düşünce bütün Çeçenya düşecektir, ve direniş sindirilecektir." Yayımlandığı 2000 yılından beri onbinleri yutan bu heyecan girdabına, kapağı açtığınız anda kapılmaktan kendinizi alamayacaksınız.
255 syf.
·2909 günde·Beğendi·10/10
Seri kitaplardan en akılda kalıcı baş yapıtlardan ve raflarda yerini aldığı zamanlar .. .neredeyse yok satan . ..sürükleyici gerçek yaşanmış hayatları ele alan tam bir EFSANE . ..okumazsaniz çok şey kaybedersiniz. .....kendi alanında bir çok eseri gölge de bırakan bir ESER . ..
220 syf.
·Beğendi·7/10
Çeçenya savaşını anlatmaktadır üç seriden oluşan ilk kitaptır. Genel olarak ele alırsak Ümmetin sıkıntılarını anlatır. en sevdiğim karakterler sırasıyla selim Hamza Ebu ceddel di sanırım kitap elimde yok karakterli çok hoşuma gitmişti.
220 syf.
·8/10
kitap konu olarak çeçenya mücadelesini alsa da aslıında ümmetin tüm dertlerini,sıkıntılarını da içinde barındırıyor.türkiye'den bosna'ya filistin'e tüm müslümanların derdini anlatıp çözümün yine müslümanlarda,onların imanının kuvvetinde olduğunu da belirtiyor.
220 syf.
·Beğendi·10/10
Seri kitaplardan en akılda kalıcı baş yapıtlardan ve raflarda yerini aldığı zamanlar .. .neredeyse yok satan . ..sürükleyici gerçek yaşanmış hayatları ele alan tam bir EFSANE . ..okumazsaniz çok şey kaybedersiniz. .....kendi alanında bir çok eseri gölge de bırakan bir ESER . ..

Yazarın biyografisi

Adı:
Kıyamoğlu Sancaktar
Unvan:
Yazar,köşe yazarı
Çeçenya serisinin yazarıdır.

https://twitter.com/kiyamoglu

Yazar istatistikleri

  • 54 okur beğendi.
  • 866 okur okudu.
  • 16 okur okuyor.
  • 246 okur okuyacak.
  • 7 okur yarım bıraktı.

Yazarın sıralamaları