1000Kitap Logosu
Koray Gürbüz
Koray Gürbüz
Koray Gürbüz

Koray Gürbüz

Yazar
BEĞEN
TAKİP ET
9.4
89 Kişi
176
Okunma
8
Beğeni
1.069
Gösterim
Unvan
Türk Yazar
Doğum
Malatya, 8 Haziran 1973
Yaşamı
Koray Gürbüz 8 Haziran 1973 tarihinde Malatya’da doğdu. Jandarma Astsubay olarak göreve başladı. Meslek içi eğitimin ardından Karakol Komutanlığı ve Tim Komutanlığı görevlerinde bulundu. 1995 yılında Şırnak-Gabar’da teröristlerle gidilen çatışmada vuruldu. 1998 yılında Siirt-Karadağlar mevkisinde vurularak, 2000 yılında Vazife Malulü olarak emekli oldu.
~°•...Ebru...•°~
Şehit Mektupları'ı inceledi.
384 syf.
Bu kitabı okurken tüylerim diken diken olmuştu.İnsanın içine işleyen mektuplar... Şehit olmadan bir gün önce çekilmiş fotoğraflar,teskeresine bir hafta kalmış şehitlerimiz.Allah bütün şehitlerimizin mekanını Cennet eylesin...
Şehit Mektupları
9.3/10
· 49 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
22
400 syf.
·
10/10 puan
Arkadaşlar, bu kitabı tutuğunuz takım, ideolojiniz, desteklediğiniz parti ne olursa olsun okuyun. Kitapta adı geçenlerin ve geçmeyen binlercesinin ortak tek bir kaygısı vardı o da VATAN. Gazilerimiz uzuvlarını kaybettikleri için üzülmediler. Kaybolan gençlik umutları için, dağılan aileleri için de üzülmediler. Onlar bizim duyarsızlıklarımız için üzüldüler, görmezden gelişlerimiz “sektör ”diye adlandırışlarımız yüzünden üzüldüler. Şırnak’ta çıkan çatışmada 3 polis yaralandı, Hakkâri’nin Yüksekova kırsalında 5 asker yaralandı haberlerinden hemen sonra magazine geçişlerimize, onları merak etmeyişlerimize üzüldüler. Bir kere bile GATA’ya gitmeyişlerimize, Bilkent’in yolunu bilmeyişlerimize üzüldüler. Protezlerinin SGK tarafından karşılanmayışına tamam dediler ama bizim buna sessiz kalışımıza göz yumuşumuza üzüldüler.15 Temmuz gazisi, Güneydoğu gazisi, İç güvenlik gazisi diye ayırışlarımıza üzüldüler. Gidin arkadaşlar. GATA’ya gidin. Bilkent’e gidin. Ancak oralara gittiğinizde GAZi MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’ÜN “ Yurt toprağı! Her şey sana feda olsun. Kutlu olan sensin. Hepimiz senin için fedaiyiz.” sözlerini anlayabilirsiniz. Ancak oralarda “Yavrum hayatta ya, varsın yürüyemesin. ”diyen anneler tanıyıp, 25 yaşındaki oğlu tek bir adım attı diye mutluluktan ağlayan babalar görebilirsiniz. Umudu, bekleyişi, tükenişi, yeniden doğuşu görebilmek için gidin.
Unutmayın
9.4/10
· 126 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
22
Kerem Baran
Unutmayın'ı inceledi.
400 syf.
·
11 günde
·
Beğendi
·
10/10 puan
Kesinlikle herkesin okuması gereken bir kitap olduğunu düşünüyorum. Çok şey borçlu olduğumuz gazilerimizin ne bedeller ödediklerini bu kitabı okuyarak daha iyi anlayacaksınız. Onlarında söylediği gibi teröristlere verilen kadar gazilere değer verilmiyor. Gazi olduktan sonraki hayatlarında yaşadıkları, gördükleri muamele cidden utanç verici. Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin ve vatandaşlarının çok büyük bir ayıbı. Umarım bu yanlış düzeltilir. Gazilerimize çok daha iyi imkanlar sunabilir ve onlara hak ettikleri değeri veririz.
Unutmayın
9.4/10
· 126 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
6