Giriş Yap

Kul Sadi Yüksel

Yazar
9.3
24 Kişi
Unvan
Gazeteci,yazar
Doğum
Muş, Nisan 1957
Yaşamı
03.04.1957, Muş, Varto, Karaköy’de doğdu... İlkokul birinci sınıfı köyünde okudu... 1964’de Konya’ya hicret ettiler... Sırasıyla Ferit Paşa İlkokulu, Devrim Ortaokulu ve Karatay Lisesi’nde okuduktan sonra, 1977’de girdiği Konya Selçuk Eğitim Enstitüsü Türkçe Bölümü’nden 1980’de mezun oldu... 1982’de İstanbul’a hicret etti... Halen İstanbul’un Ümraniye ilçesinde ikamet etmektedir... Lise yıllarında şairliğe ve yazarlığa başladı... Mahallî gazetelerde şiir, hikaye ve denemeleri yayınlandı... Gazetelerde günlük makaleler yazdı... İstanbul’a geldikten sonra çeşitli gazete ve dergilerde ilmî incelemeler ve araştırma yazıları yayınladı... Evli ve yedi çocuk babası olan yazarın bugüne kadar yayınlanan eserleri şunlardır:

İncelemeler

Tümünü Gör
250 syf.
Kitaba İlk incelemeee benden gelsin.. Mükemmel Bi kitap. Altını çizmediğim tek bir satır yok neredeyse. Bence böyle mükemmel eserleri herkes okumalı.. “Sen yüzünü hanîf olarak dîne, Allah insanları hangi fıtrat üzere yaratmış ise ona çevir. Allâh’ın yaratışında değişme yoktur. İşte dosdoğru din budur; fakat insanların çoğu bilmezler.” Allâh’ın boyasıyla boyanın; boyası Allah’tan daha güzel olan kim vardır? «Biz O’na kulluk edenleriz» deyin. ((Âyette geçen Yüce Allâh’ın boyasından kasıt O’nun insanlık için seçip gönderdiği dîni İslâm’dır.))
Fıtratı Korumak
9.0/10 · 2 okunma
Reklam
İslam milleti olmak: batı ya köle olmak değil Batı ya kazanç elde etmeye çalışmak değil Ejdadın kan vererek aldığı toprakları Yani; bastığın yerleri toprak diyerek geçme tanı düşün altındaki binlerce kefensiz siz yatanı. Diyerek sözün tamamını bu kısa kıtayla anlatmak mümkün oldu. İslam milleti olmak tağutlara boyun etmek değil Allah'ı birlemek, onun davası olan tevhidi muvaffak edebilmektir. Asıl İslam tevhidle bağdaşıp millet olabilmektir...
İslam Milleti Olmak
10.0/10 · 5 okunma
176 syf.
Tebliğ görevini layıkıyla yerine getiremedigini düşünüp okulu bırakan ve kendi elleriyle odasını medreseye çeviren mücahid. Sadreddin Yüksel hocanın oğlu. Ömrünü Allah yolunda cihada adamış güzel ahlaklı güzel yürekli insan. 21 yaşında cuma namazı çıkışında kendini bilmez insanlar tarafından vuruluyor. Fatih camiinde hâlâ şehid düştüğü yer kırmızı​ boyalıdır. Bu kitapta bu mücahidin hayatı anlatılıyor. Beni çok etkiledi. İdeali, hedefi, amacı olmayan gençlere örnek olacak bir şahsiyet. Kesinlikle tavsiye ederim kitabı.
Şehadet Ve Şehid Metin Yüksel
7.5/10 · 14 okunma
1 yorumun tümünü gör
Reklam
2
4
50 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
©2022 · 1000Kitap Web Uygulaması · 2.26.42