Kym Lloyd

Kym Lloyd

Yazar
7.8/10
13 Kişi
·
22
Okunma
·
2
Beğeni
·
699
Gösterim
Adı:
Kym Lloyd
Unvan:
İngiliz Yazar
Doğum:
Swansea, İngiltere
Çocuğun dili neden kesilmişti? Konuşmasını önlemek için mi? Yoksa zaten çok fazla konuşmuş olduğu için mi?
294 syf.
·8/10
Yeraltı edebiyatını seviyor muyum diye ara ara soruyorum kendime. Henüz kesin bir cevap bulabilmiş değilim. Hakan Günday kitaplarını kaçırmadan okuyorum evet ama onun dışında okuduğum yeraltı edebiyatı sayılıdır. Bana biraz lunaparkta gondola binmek gibi geliyor. Her defasında midem kalkıyor, bazen iç güdülerime karşı gelemeyip gözlerimi kapatmak istiyorum (yarı açık gözle okuyorum resmen bazı yerleri, sanki etkisi olacakmış gibi) ama yine de vazgeçemiyorum, hemen arkasından değil belki ama bir zaman sonra yeni bir bilet alıyorum. Niçin yapıyorum bunu kendim de bilmiyorum. Belki de empatinin sadece 'mutlu' ya da 'mutsuz' insanları anlamak için kurulamayacağını; insan psikolojisinin siyah ya da beyazdan ibaret olmadığını, binbir farklı renk ve doku ile çevrili olduğunu görmek istiyorum. Sonuç olarak yeraltı edebiyatı içinde değerlendirirsem kitabı, bütün bu beklentileri fazlası ile karşılıyor. İlginç bir konusu ve sürekli merak uyandıran dinamik bir kurgusu var kitabın.
Goode Ailesi'nin üzerinde dolanıyor kara bulutlar. Hikaye son derece psikolojik. Karamsarlağın, talihsizliğin, suçluluğun belki de masumiyetin betimlemeleri bunlar. Hikayede tempo ve sürükleyicilik gözetlemeyin lakin. Ben bunu Laura Lipman'in Histeri romanına da benzettim hani.
352 syf.
·Beğendi·8/10
Bitirdim ,esrarengiz bir itirafçının ağzından bir aile dramı ,goodle lar görünürde kendi yarattıkları bir cennette Mutlu yaşayan mükemmel bir ailedir,ancak ,altı kişilik ailenin ,her bireyinin ruhunu kemiren korkularının gün be gün gözlerini kör edip ,burunlarının dibinde yaşananları farketmelerini engellemesiyle sahte cennetleri cehenneme dönüşür ,görmezden gelinenler ,söylemeyip içe atılanlar ,ruhlarında ki çatlaklardan sızarak oluşturduğu suçluluk duygusu ,ensestle yaralanmış bir çocuk ,pedofili ile bir çocuğun ruhunda açılan onulmaz yaralar ,onun sessiz çığlıkları duyulacak mı ,yada duyanların hali ne olacak ,Anne baba olmak herkesin harcı değil kısaca ,pisikolojik yönü ağır ama tokat gibi suratına çarpan eh sonuçta yeraltı edebiyatı Can'ım cicim muhabbeti olmayan sert ve can yakıcı bir kitap ,çocuk sahibi olanlara özellikle tavsiye olunur .
294 syf.
·Beğendi·7/10
On yaşında evinden ayrılmak zorunda bırakıldığı yuvasına sevgili annesine otuz yıl sonra geri dönen erskine,bunca yıldan sonra ne evi eski görkemli ev ne de taptığı annesi ( akıl sağlığı ) bakımından eski annesidir,kitapta kalbini çalan bir kadına ve sırlarını çalan bir erkeğe hitaben anlattıklarına inanacak olursak erskine 40 yaşlarda meşhur bir opera sanatçısıdır.ama cinsellik konusunda neden takıntılı olduğundan ,neden annesi dışında geçmişinden kimsenin kalmamasından ,kız kardeşinin başına gelenlerden bahsetmez hiç ( tabi kitapta okudukça öğreniyoruz ) kitapta sevgiye ve şefkate susamış bir Adamın sızlanmalarını okuyoruz ,ama bunlar esasında bir delinin dehşet uyandıran sırlarının itirafı mı .
Yorumuma gelince ,konu gayet değişik ,ama okunması zor çünkü bütün kitap neredeyse içsel anlatımla ve bilinç akışı ile geçiyor ,ayrıca yer altı edebiyatı olması sebebiyle çokça kesik ve devrik cümleler de cabası ve çoğu insanı belki rahatsız edici satırların olması ( annesinin akli sorunları sebebiyle evde çıplak dolaşması vs gibi ) ,tavsiye edermiyim ,zor ama psikolojik kitapları sevenlere

Yazarın biyografisi

Adı:
Kym Lloyd
Unvan:
İngiliz Yazar
Doğum:
Swansea, İngiltere

Yazar istatistikleri

  • 2 okur beğendi.
  • 22 okur okudu.
  • 18 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.