1000Kitap Logosu
Latif Erdoğan

Latif Erdoğan

Yazar
BEĞEN
TAKİP ET
6.7
32 Kişi
79
Okunma
1
Beğeni
962
Gösterim
Unvan
Türk Yazar, Gazeteci
Doğum
1956 Uşak
Yaşamı
1956 yılında Uşak'ta doğdu. 1967'de İlkokulu; 1974'de İmam Hatip Okulu'nu; 1978'de Yüksek İslam Enstitüsü'nü İzmir'de bitirdi. 1981'de bir yıl kadar Diyanet'te vaiz olarak Çalıştı. 1983'de dört aylık kısa dönem askerliğini Burdur'da yaptı. 1994'de Gazetecilik ve Yazarlar Vakfı'nın kurucuları arasında bulundu ve üÇ yıl aynı vakfın Yönetim Kurulu Başkanlığını üstlendi. 1997-2000 arası, Akademik Araştırmalar Vakfı'nda yöneticilik yaptı. 2001-2004 yılları arasında özel eğitim Çalışmalarını gerÇekleştirmek üzere Arjantin'de bulundu. Kuruluş yıllarından itibaren, uzun süre Zaman Gazetesi'nde haftalık yazılar yazdı. Halen, haftalık yazılarını Bugün Gazetesi'nde sürdürmektedir.
184 syf.
·
Beğendi
·
8/10 puan
Dikkat spoiler içerir. Yıllarca Fetullah Gülen'in yanında kalan, bu oluşumun en büyük adamlarından biri olan yazardan Gülen hakkında yazılmış bir araştırma eseri. Onun megalomanisi, kaşıntı illetinden dolayı vücudunda deformasyon olduğu için evlenmemesi, kin tuttuğu herkese gücünün yettiğince intikam almaya çalışması, istihbarat ve muhabirlik çalışmalarına verdiği önem, kendini Hz. İsa gibi görmesi, görünürde inkar etmesi ama başkası söylediği zaman da çok kızmaması, insanları taklit etmesi, askerlik süresinde yaptıkları ve bir yerde kollanması, siyasiler hakkındaki görüşleri ve iki yüzlü hareketleri, Ecevit ile olan iyi ilişkileri, himmet, okul ve dershanelerin gelişimi, basına ilgi duyması gibi konularda Gülen'in kendi ifadeleri ve röportajlarından da yola çıkarak bize bu şahıs hakkında fikir vermeye çalışıyor. Kendi anılarının ne kadar doğru olduğunu da bilmiyoruz ancak en azından o oluşumun içinden birinin verdiği bilgiler bunlar. Dikkat çeken bir kitap.
Şeytanın Gülen Yüzü
Okuyacaklarıma Ekle
3
158 syf.
·
1/10 puan
Kitapda sanki Alim havası verilmişcesine anlatılan bir hayat hikayesi var, Yanlış biligler ile dolu ve eksik. Türkiyede çıkardığı problemelerden bahsedilmemiş, Kendi bazı görüşleri sanki Dinin bir gereği gibi yansıtılıyor. Okunmaya değer bir kitap değil.
Küçük Dünyam
5.8/10
· 29 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
3
184 syf.
·
3 günde
·
Beğendi
·
7/10 puan
Biz bunları zaten biliyorduk...Yazım yanlışı olmasına rağmen yine de okumak gerek...Fethullah Gülen yüzünden nice hayatlar söndü. Eli kanlı şeytana tapanlardan Latif Erdoğan ise çark etmenin fevkinde...
Şeytanın Gülen Yüzü
Okuyacaklarıma Ekle
7
158 syf.
Ben bu kitabı 1995 yılında Milliyet Yayınlarından çıktığında okumuştum. Şahsi görüşüm şudur, Latif Erdoğan isimli şahıs ya o zaman yalan konuşuyordu ya da şimdi yalan konuşuyor. Her iki durum da onu 'yanılmış' bile değil 'yalancı' yapar.
Küçük Dünyam
5.8/10
· 29 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
1
9