Laura J. Rowland

Laura J. Rowland

Yazar
8.4/10
17 Kişi
·
37
Okunma
·
2
Beğeni
·
1.025
Gösterim
Adı:
Laura J. Rowland
Unvan:
Amerikalı Yazar
Doğum:
Michigan, 1954
"İnsanın kalbinde saklı hazineler vardır,
Gizli tutulmuş, sessizlikle mühürlenmiş;
Fikirler, umutlar, hayaller, zevkler vardır,
Açığa çıkınca büyülerini kaybetmiş."
-Charlotte Bronte
Kendi kanının kokusunu almaya başlamıştı,acının tüm bedenine yayılmasını hissetti.Yediği dayak,hakettiğinin yanında hiçbir şeydi.
Benim zayıflıyım, insanların hep benden ve işimden hoşlanmasını istememdi. Ben onları umursasam da umursamasam da benden hoşlansınlar isterdim. Emily gibi olmayı ne kadar çok isterdim!
"Bana karşı olan duyguların değişti mi?"
Aniden bana döndü ve hiddetle bir biçimde konuşmaya başladı."Duygularımda,yaşadığın o ücra,kasvetli köyde sana evlenme teklifi ettiğim zamandan beri hiçbir değişiklik olmadı.Seni sevdim.Aradan geçen o üç yılda da seni sevmeye devam ettim.Seni hâlâ seviyorum.Aşkımdan bu kadar çabuk vazgeçecek kadar sadakatsiz oldugumu düşünüyorsan,sana lanet olsun Charlotte Brontë!"
"Bir yazar olarak başarıyı arzular, şöhretli ve aranılan bir yazar kimliğiyle dünyada izimi bırakmak isterdim. Bir Yorkshire papazının kızı için ne hadsiz hedeflerdi bunlar! Hedeflerime ulaştığımda gerçekliğin, rüyalara ancak varlığı şüpheli bir benzerlik taşıyabileceğinin farkına pek varamamıştım. Ayrıca gerçekleşme ihtimalini hesaba katarak ne arzuladığıma dikkat etmem gerektiğinin de farkında degildim."
448 syf.
·4 günde·Beğendi·9/10
Tarih 1851.Çoğumuzun okuduğu,geriye kalanlarımızın da muhtemelen duyduğu muhteşem eser "Jane Eyre"ın yazarı Charlotte Bronté,günümüzde de hala Londra'da bulunan Bedlam Akıl hastanesinde, sonunda tüm Dünyanın kaderini değiştirecek bir savaş silahıyla karşı karşıya geleceği zorlu bir görevin ana kahramanı olacağının farkında değildir tabiki de.Kitabın Charlotte Bronte'nin ağzından anlatılması,yeterince farklı ve ilgi çekici bir detay olmuş bence.Yine de kitabı okurken,Charlotte Bronté'nın aşık olmasını
Ve bazı duygularına-normal bir durum olmasına rağmen- yenik düşmesini çok garipsedim.Sanki ağlamak ya da kendini zayıf hissetmek ona yasakmış gibi. Yazarın biyografisinden çok ince detaylara,kitapta yer verilmesi profesyonelliğe yaklaştıran önemli adımlardan birinin atıldığının kanıtıydı bana göre.Yine de son 45 sayfa dışında kitap fazla durağandı.Bu yüzden olsa gerek kitap elimde 10 gün can çekişti...
448 syf.
·Beğendi·8/10
Çok sürükleyici çok akıcı bir macera romanı Jane Eyre nin yazarı olan Chorlette Bronte'nin azcık hayatı yaşadığı maceralar aşkı ve kitap yazma serüveni kurguyla birleşmiş ve ortaya sürükleyici bir roman çıkmış macera severler kısa zamanda elinizde eriyeceğine eminim iyi okumalar...
448 syf.
·3 günde·Beğendi·9/10
Kitap tam olarak devam kitabı sayılmaz aynı kahramanlar ama farklı bir macera sizi bekliyor gerçekten çok kolay okunuyor ve çok akıcı bu sever sevdiği adamın peşine düşüp değişik olayların arasında kalıyor kahramanımız okumanızı tavsiye ederim iyi okumalar...
448 syf.
·5 günde·Beğendi·9/10
Anne, Emily ve Charlotte yazar olan kardeşler kendi özel hayatlarını korumak için kitaplarını takma adlarıyla kaleme almışlar. Fakat yayınları bütün kitap kitapların tek bir kişi tarafından yazıldığını düşünüp yapılan bi hatayı düzeltmek için Anne ve Charlotte Londra'ya giderler. Bir de erkek kardeşleri Branwell Bronte var, yaşadıkları kasabayı ailesine "illallah" dedirten, alkol ve afyon bitkisinin tiryakisi olmuş genç bir adam. Charlotte'in trende tanıştığı gizemli tavırlar sergileyen bir kadının hayatının içinde bulur kendini. Adaleti sağlamak ve ailesini korumak için John Slade ile iş birliği yapar. Çinli bir korsan Kraliçe ve çocuklarını kaçırmak niyetinde, karşılığında tüm İngilizlerin Çin'i terk etmesini ister. Hayatının aşkıyla kötü bir olay vesilesiyle tanışan Bronte'nin cesur tavırları, Bay Slade'den aldığı güven ve cesaretle yine iş başında.
Yaşanan tüm olayların dışında, Bronte ailesini yakından tanıtabileceğiniz bir roman olmuş. Özellik Emily Bronte'nin ruh hali o kadar iyi yansıtılmış ki, Uğultulu Tepeler gibi bir kitabı neden-nasıl yazdığını anlayabiliyorsunuz. Bir süre önce Bronte kardeşleri araştırırken yazdıkları kitapların her biri kendi kişiliklerini yansıttığını okumuştum, bu kitapla da doğrulanmış oldu. Diğer kitapta da olduğu gibi bunda da harika çizimler mevcut. Macera, heyacan ve kimi zaman gerilim dolu bir seriydi, aşk geri planda olsa da ben severek okudum. Yine söylüyorum Bronte hayranlarına mutlaka tavsiye ediyorum.
536 syf.
·10/10
Yazar karakter betimlemesinde oldukça gerçekçi diyemeyeceğim. Çünkü; bu roman zaten gerçek karakterlerden ve olay örgüsünden alınmıştır. Kitabı okurken o gerçekliği derinden hissettim. Çünkü yazar o kadar profesyonel ki... Yazarın her cümlesinden, kitaptaki okuduğum her sayfadan rahatlıkla anlayabiliyorum bunu. Yazarın bir kitabı olmasına rağmen, eski, tanınmış yazarlara adeta örnek niteliğindeki Aşk Peşinde romanını; büyük bir ustalıkla, titizlikle ele almış yazar. Romanda aşk, macera, savaş, gerçeklik az da olsa kurgu her çeşit türe yer verilmiş. Yazarın bu kadar farklı türleri biz okuyuculara sunabilmesi takdir edilecek bir üstünlük. Daha ilk sayfadan temposu, merakı, adrenalini yüksek bir romandı. Siz de aşkın içinde: gerilimi, macerayı, savaşı, kardeşlerin fedakarlığını ve acı sonu hissetmek isterseniz bu kitap tam size göre tavsiye ederim. Bu kitabı elimden bırakamadım, eminim siz de bırakamayacaksınız.
536 syf.
·3 günde·Beğendi·10/10
Okuduğum en güzel kitaplardan biri oldu tavsiye ederim sürükleyici heyecan dolu son.Ama keşke sonunda evlenseydiler iyi olurdu diye düşündüm iki seven kalp ve ayrılık.

Yazarın biyografisi

Adı:
Laura J. Rowland
Unvan:
Amerikalı Yazar
Doğum:
Michigan, 1954

Yazar istatistikleri

  • 2 okur beğendi.
  • 37 okur okudu.
  • 5 okur okuyor.
  • 36 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.