Lauren Oliver

Lauren Oliver

Yazar
7.6/10
193 Kişi
·
424
Okunma
·
12
Beğeni
·
2162
Gösterim
Adı:
Lauren Oliver
Unvan:
Amerikalı Yazar
Doğum:
New York, Abd, 1982
Kariyerine editör yardımcılığı ile başlayan yazar, Chicago Üniversitesinden mezun olduktan sonra tüm zamanını yazmaya ayırdı. Oliver, Brooklyn, New York'ta yaşıyor
"Peter...
Bana hayatımın en güzel anılarından
bazılarını yaşattığın için teşekkürler.
Seni özlüyorum. 
Keşke seni affedebilseydim..."
Mutsuzluk tutsaklıktır, bu yüzden mutluluk özgürlüktür. Mutluluğu bulmanın yoluysa tedavi olmaktan geçer. Bu yüzden, insan ancak tedavi vasıtasıyla özgürlüğe erişebilir.
"Hiçbir zorluğu, acısı olmayan bir hayatın hayat olmadığını biliyorum. En önemli şeyin, önemli olan tek şeyin, umursayacağınız bir şeyler bulmak ve onlara tutunmak, onlar için savaşmak, onları bırakmayı reddetmek olduğunu. "
"O anda çoğu şeyin, hayatın, var olmanın hiç durmayan mekanizmasının sizinle bir ilgisinin olmadığını fark ediyorsunuz. Aslında sizi hiç kapsamıyor. Siz uçurumun kenarından atladıktan sonra bile ilerlemeye devam edecek. Siz öldükten sonra bile."
Belki sen beklemeyi göze alabilirsin...
Belki senin için bir yarın var. Belki senin için bin, üç bin ya da on bin yarın var; banyo yapabileceğin, yuvarlanabileceğin, parmaklarının arasından kum taneleri gibi kaymasına izin vereceğin kadar çok zamanın var.
Ama bazılarımız için yalnızca bugün var. Ve gerçek şu ki, hiçbir zaman, ne kadar zamanın olduğunu gerçekten bilemezsin...
Peter...
Bana hayatımın en güzel anlarından bazılarını yaşattığın için teşekkürler...
Seni özlüyorum.

Keşke seni affedebilseydim..
460 syf.
·Beğendi·9/10
Bana göre serinin en güzel ikinci kitabı olabilir çünkü bu kitapta Lena'nın başından çok fazla olay geçiyor ve hiç ummadığınız şekilde kitap bitiyor
Fazla konuya girmeyeceğim ama söz etmeden de geçemeyeceğim
Kızım lena sen ne iki yüzlü bir şeysin (karakteri hiç sevemedim) Gerçekten okuduktan sonra benim ne demek istediğimi anlayacaksınız spoi vermek istemiyorum ama bu kitapta şok olmaya hazır olun.
İlk kitaptan sonra ana karakter 360°lik bir değişim yaşıyor yabanıl sağolsun daha sert bir insan oluyor ve kitaba çok fazla karakter ve farklı mekanlar giriş yapıyor .İlk kitaptan daha heyecanlı olduğunu Bir kez daha ifade etmeyeceğim ama ikinci kitap dan daha vasattı ve serinin en güzel en entrikalı kitabı da pandemonyum (,bana göre).
Zaten ilk iki kitap aldıysanız bence üçüncüye de bir göz atın derim :)) Requiem Lauren Oliver
504 syf.
·7/10
''Aşk tedavisinden sonra sonsuza dek mutlu ve güvende olacağımı söylediler. Ve ben, onlara hep inandım. Şimdiye dek. Şimdi artık her şey değişti. Artık, bir yalanın baskısı altında yüzyıl yaşamaktansa, aşk hastalığıyla geçireceğim kısacık bir ömrü tercih ederim.''

Yine distopik kitaplar ve ben .
Aşk bir hastalık olarak nitelendiriliyor ve adına amor delirim nervosa deniliyor. Hükumete göre aşk tedavi edilmesi gereken bir hastalık ve insanlar 18 yaşında ameliyat olmak zorunda. Bu ameliyat sadece aşkı elinizden almıyor aynı zamanda tüm duygularınız ve anılarınıza da elveda demek zorunda kalıyorsunuz. Hükumet sizin adınıza her şeye karar veriyor; dinleyeceğiniz müzik, eşiniz, kaç çocuğunuz olacağı...
Daha fazla bilgi vermiyorum. :))

Öncelikle fikir oldukça yaratıcı geldi, karakterler etkileyici ve güçlü. Tabi ki erkek karakter olan Alex olmasaydı kitabın ilk yarısı okunur muydu bilmiyorum. Konusu çok farklı geldiği için okumaya başladım kitap biraz yavaş ilerliyor, zaman zaman sıkıldım ama öyle bir son vardı ki kitapta kitabı okuyan insanların çoğunun 'nasıl yani' dediğini düşünüyorum.

Üçleme olduğunu kitabı bitirdikten sonra öğrendim ve merak ettiğim çok yer var, diğer iki kitabı okumayı düşünüyorum.
440 syf.
·Beğendi·10/10
Diğer yorumlarımda da dediğim gibi bu üçlemenin en güzel kitabı sen olabilirsin Pandemonyum :)
çünkü Lena nın oradan oraya sürüklenmesi hoşuma gitti ( biraz çekti oh)
Dediğim gibi kitap fazla güzeldi diğerlerine nazaran ama dağlar kadar da bir fark yoktu .
Serinin iki kitabında da bazen 1 saatliğine ara verdiğim oldu ama bunda su içmeye bile vakit bulamadım fazla sürükleyiciydi .

Ve yabanıl da yaşanılanlar tek kelimeyle nefes kesiciydi zaten yabanıl da yaşanılanlar olmasaydı kitap nasıl devam ederdi bilmiyorum .

İncelememde spoi vermemeye çalıştım umarım beğenirsiniz :)
Bu arada yazarın yazım dilini sevdiğim için diğer kitaplarını da araştırmaya başlayacağım
Pandemonyum Lauren Oliver
504 syf.
·Beğendi·9/10
SPOİLERSİZ KİTAP YORUMU :
Kitap gerçekten çok güzel o kadar çok sevdim ki kurgusunu ,sırf konusu yüzünden bir günde bitirdim ve aynı gün serinin diğer kitabı olan pandemonyum'a başladım.
Bence herkes gönül rahatlığıyla okuyabilir. içinde hiçbir rahatsızlık verici bir sahne yok ama anlama açısından 12 -13 yaşındakiler den başlayarak herkese öneriyorum kitapta dedik ama seride de erotik bir sahne yok seriyi de okuyabilirsiniz .
Kitabın konusuna gelirsek kitap ABD de geçiyor ve aşk bir hastalık olarak görülüyor ve ana karakterinizin bunun karşılığında yaşadıklarını görüyoruz (ama ben nedense ana karakter olan kızı hiç sevemedim serinin ilerisinde bir konuda iki yüzlü olması açısından ama buna rağmen seriyi sevdim 1 puanı da kızın aptallığı yüzünden kırdım) çok fazla konuya girmek istemiyorum alın okuyun bence :)) Deliryum Lauren Oliver
512 syf.
·Beğendi·10/10
Ben Ölmeden Önce - Lauren Oliver | Yorum
Bu kitabı yorumlarken sık sık olumlu ifadelere yer verdiğimi göreceksiniz , hazırlıklı olun! Benim sevdiğim ve ihtiyaç duyduğum bir tarz vardır.Böyle çok cinsellik içermeyen , sıkı dostluklar ve saf bir gençlik aşkı bulunduran kitaplar.Hah , işte bu da tam öyle bir kitaptı.
http://dusesingunlugu.blogspot.com.tr/...en-oliver-yorum.html
504 syf.
·26 günde·8/10
Herkese merhaba.
Bugün sizlere Deliryum kitabının yorumunu yapmak istiyorum. 3 kitaptan oluşan bir distopya kitap serisi. Kitapta aşk tedavi edilmesi gereken bir hastalık ve ismi de Amor Delirim Nervosa olarak geçiyor. Üzerine yazılmış tonlarca kitaplar var; hastalığın aşamalı belirtileri var. Ve hükümet her 18 yaşına gelenlerin bu hastalıktan kurtulması için yapılacak ameliyatı olmasını şart koşmuş. Ameliyat için kontrole gittiğinde sorulacak sorulara ne diyeceğine karar vermen lazım; mesela güneş batarken ki gökyüzünün rengini sevemezsin; sana romantik derler veya Romeo ve Juliet’i güzel bulamazsın gibi.
Hükümet sadece hastalığı ortadan kaldırmıyor, bütün duyguları yok ediyor ve aşksız evlilik için aynı zaman da sana bir liste veriyor; ben sana bu kişileri uygun buldum, içlerinden birini seç ve evlen diyor.
Yani her konuda kontrol sahibi olacak güce sahip.
Kitabın ana karakteri Lena isimli genç kız ameliyatı için gün sayıyor. Annesinin ameliyatı başarılı olmadığı için ve sonunda annesi intihar ettiği için bu süreci fazlasıyla gergin geçiriyor. Ve ameliyat günü işler bir anda bambaşka bir hal almaya başlıyor.
Gerçekten çok başarılı bir şekilde kurgulanmış bir kitaptı. Devamını büyük bir merakla okuyacağım.
504 syf.
·24 günde·8/10
Replika, kapak tasarımına kandığım kitaplardan. Özellikle sosyal medyada çok sık karşıma çıkıyordu ve bir indirimde görmüş, hemen almıştım. Beni cezbeden bir konusu yoktu ama özellikle kitabın iki taraflı okunuyor olması falan baya ilgimi çekmişti. Kitabın bir yüzünde başka bir hayat ve diğer yüzünde bambaşka bir hayat.. Bu şekilde okumaya karar verdim ve aldım. Ancak bir süredir kitaplığımda bekliyordu ve sonunda bitti.

Söylediğim gibi kitap iki taraflı okunuyor. Bir tarafında Lyra'nın hikayesini okuyoruz. Lyra, Haven Enstitüsü denen bir merkezde yaşıyor ve bir replika. Haven Enstitüsü klon üretilen bir merkez ve buradaki çalışmalar gizli bir şekilde yürütülüyor. Lyra, dış dünyadan tamamen habersiz burada yaşıyor ve güvende olabileceği tek yerin burası olduğuna inanıyor. 72 numaralı replika ile tanıştığında ise işler hiç beklemediği bir şekilde değişmeye başlıyor. Gemma ise babasının geçmişte Haven Enstitüsü ile olan faaliyetleri nedeniyle orada nelerin olduğunu araştırmaya başlıyor ve kendini büyük patlamanın gerçekleştiği gece Haven Enstitüsü Merkezinde buluyor. Lyra ile olan hikayesi de bu şekilde başlıyor.
https://kitapgunesim.blogspot.com/2018/09/replika.html
504 syf.
·352 günde·Beğendi·9/10
Replika Lauren Oliver konusu bakımından diğerlerinden farklıydı (iki taraflı olması) en sevdiğim Gemma'nın bakış açısından olandı ama okuyanların çoğu lyra'nın bölümünü beğenmiş

*****SPOLİER****
Sonu dilediğim yerde bitmedi. Babasının herşeyi anlatmasını dilerdim.
460 syf.
·6 günde·9/10
Yine bir serinin sonuna geldim ve genel olarak beğendim ancak bence ilk iki kitaba göre daha az surukleyiciydi yani güzeldi ama son kitap olduğu için çok farklı birşey bekliyordum . Sonunu biraz daha uzatıp biraz daha bazı şeylere açıklama getirseydi bazi merak konusu olan şeyleri anlatsaydı daha iyi olabilirdi
512 syf.
·Beğendi·7/10
Kitabı okuduktan 10 dk sonra yaşamımda yaptığım hataları farkettim bu kitap bana çok şey kattı; son kez gülücekmiş gibi gül, son kez ağlayacakmış gibi ağla ve son kez sevecekmiş gibi sev...

Yazarın biyografisi

Adı:
Lauren Oliver
Unvan:
Amerikalı Yazar
Doğum:
New York, Abd, 1982
Kariyerine editör yardımcılığı ile başlayan yazar, Chicago Üniversitesinden mezun olduktan sonra tüm zamanını yazmaya ayırdı. Oliver, Brooklyn, New York'ta yaşıyor

Yazar istatistikleri

  • 12 okur beğendi.
  • 424 okur okudu.
  • 15 okur okuyor.
  • 246 okur okuyacak.
  • 15 okur yarım bıraktı.