1000Kitap Logosu
Lauren Weisberger
Lauren Weisberger
Lauren Weisberger

Lauren Weisberger

Yazar
BEĞEN
TAKİP ET
7.2
110 Kişi
466
Okunma
10
Beğeni
1.197
Gösterim
Unvan
Amerikalı Gazeteci ve Yazar
Doğum
Scranton , Pennsylvania, 28 Mart 1977
Yaşamı
Lauren Weisberger, 1999 yılında Cornell Üniversitesi’nden mezun olmuştur. Ardından Vogue dergisinin Genel Yayın Yönetmeni Anna Wintour’un yanında asistanlığa başlamıştır.
SelinGuzel
Şeytan Marka Giyer'i inceledi.
447 syf.
·
11 günde
·
Beğendi
·
9/10 puan
Yıllar sonra filmini izleme şansı bulduğumda iyi ki önce kitabını okumuşum dedirten kitap. Elbette ki filmdeki oyunculuklar muhteşem ancak yine kitapta anlatılanı hayalinde canlandırmak bambaşka bir keyif. Eğlenceli, akıcı ve mücadeleyi bırakmama konusunda çok da öğretici bir kitap. Tavsiye ederim.
Şeytan Marka Giyer
OKUYACAKLARIMA EKLE
3
İlayda Anameriç
Şeytan Marka Giyer'i inceledi.
446 syf.
·
7/10 puan
Her gün ne giyeceğim sorunu duygusal, fiziksel ve zihinsel olarak, bütün enerjimi tüketmişti. "Ahn-dre-ah, ne yaptığının farkındasın değil mi?..." "Cehenneme kadar yolun var Miranda, def ol başımdan!" orijinal adı the devil wears prada olan kitap şeytan marka giyer şeklinde çevrilmiş. moda dünyasının sahne arkasından çok, amerikan vogue'un genel yayın yönetmeni anna wintour'un tüm vogue dergisi çalışanlarına yaptığı sistematik işkence, onun asistanlığını yapmış olan yazarın kendisi yani Lauren Weisberger tarafından mizahi bir dille anlatılıyor. Runway dergisinde miranda priestly karakteri pek çok kişinin bulsa bir kaşık suda boğmak isteyeceği türden ve tahammül edilemez düzeyde..zavallı yeni mezun, modadan bir haber kızımız Andrea da onun asistanlığıni yapmaya başlıyor. Herkesin delicesine istediği bu calisma ortamı öyle acımasiz, şımarık , hastalıklı , rekabetçi ve bencil bir dünya ki..Andrea da bu ortamda bu işin asistanlıktan çok Miranda köleliği olduğunu çok kısa sürede anliyor. Edebi değeri yüksek bir kitap olduğu iddia edilemez, böyle bir beklenti ile okunmamali. Komik ve iğneleyici bir dedikodu romanı..modayı ve bu sonsuz rengarenk dünyayı seviyorsanız size her sayfasında okumaya devam ettirecek bir detay vererek içine çekiyor. Kitabın filmi de var ve açıkçası kitabı okumakla filmi izlemek arasında pek bir fark göremiyorum ki bu pek söyleyeceğim bir sey değil. Keyif verecek ve kafa yormayacak bir şeyler okuyayim ya da izleyeyim dediğinizde başvurabilirsiniz..
Şeytan Marka Giyer
OKUYACAKLARIMA EKLE
1
Semiha E.
Şeytan Marka Giyer'i inceledi.
447 syf.
·
Beğendi
·
9/10 puan
Orta halli bir ailenin çocuğuyken üniversiteyi bitirdikten sonra üst düzey bir şirkette çalışmaya başlaması ve iş hayatını anlatıyor. İnsanların lüks giysiler, ayakkabılar ve yaşam tarzlarını tüm açıklığı ile anlatan çok güzel, ve sürükleyici bir kitap. Kimine göre özenilecek, kimine göre mutsuzluk getiren hayatlar. Okunabilecek hoş bir kitap
Şeytan Marka Giyer
OKUYACAKLARIMA EKLE
4