Lauren Weisberger

Lauren Weisberger

Yazar
7.1/10
53 Kişi
·
214
Okunma
·
6
Beğeni
·
937
Gösterim
Adı:
Lauren Weisberger
Unvan:
Amerikalı Gazeteci ve Yazar
Doğum:
Scranton , Pennsylvania, 28 Mart 1977
Lauren Weisberger, 1999 yılında Cornell Üniversitesi’nden mezun olmuştur. Ardından Vogue dergisinin Genel Yayın Yönetmeni Anna Wintour’un yanında asistanlığa başlamıştır.
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
368 syf.
·Puan vermedi
Birbirinden farklı yaşamları olan üç kadının hikayesi. Akıcı bir dille yazılmış, içinde mizahın da yer aldığı sıkılmadan okunabilen, eğlenceli bir kitap.
368 syf.
okurken çok eğlenmiştim, hayata dair bir şeyler bulabilir misiniz bilemiyorum ama son sayfasına kadar vaktinizi eğlenerek geçireceğiniz kesin.
447 syf.
·Beğendi·9/10
Orta halli bir ailenin çocuğuyken üniversiteyi bitirdikten sonra üst düzey bir şirkette çalışmaya başlaması ve iş hayatını anlatıyor. İnsanların lüks giysiler, ayakkabılar ve yaşam tarzlarını tüm açıklığı ile anlatan çok güzel, ve sürükleyici bir kitap. Kimine göre özenilecek, kimine göre mutsuzluk getiren hayatlar. Okunabilecek hoş bir kitap
447 syf.
·Puan vermedi
Lise yıllarımda ağzımı gere gere okumuştum,,dedikodu çağıma bir dil çıkarılmıştı,,kitap bittiğindeyse bana en fazla tesir edenin kitabın adı olduğunu anladım,,
447 syf.
·11 günde·Beğendi·9/10
Yıllar sonra filmini izleme şansı bulduğumda iyi ki önce kitabını okumuşum dedirten kitap. Elbette ki filmdeki oyunculuklar muhteşem ancak yine kitapta anlatılanı hayalinde canlandırmak bambaşka bir keyif. Eğlenceli, akıcı ve mücadeleyi bırakmama konusunda çok da öğretici bir kitap. Tavsiye ederim.
447 syf.
·1/10
neden kendime bu eziyeti yaptım bilmiyorum ama bunun hem kitabını okudum hem de filmini izledim. galiba efemine bir dönem yaşadığım yıllarda bunu gerçekleştirdim, halbuki ben tinerci gibi gezip-tinerci arkadaşlarımız alınmasın lütfen- üstüme başıma çok özenmem. modayla zaten alakam yok ve insanlar ne yapıyorsa tersini yapıp kendimi iyi hissederim. neyse işte, sanırım kitabın başlığı bana çekici gelmiş olacak ki 8-9 yıl önce kitabını alıp okumuştum. ki o yıllarda elime ne aldıysam bitirmeye özen gösterdiğim için kitabı bırakmadım ve zor da olsa bitirdim. son 100 sayfa oldukça acılı geçmişti, demek ki o kadar efemine de değilmişim keh keh. çünkü statüleri, patronluk bıdı bıdılarını ekseriyetle tanımayan ve reddeden bir insanım. bu yüzden kitapta dönen muhabbet beni çok sıkmıştı.

kitap bitti, anneme pasladım. o bile çok hoşlanmamıştı. sonrasında bu kitabın filminin olduğunu fark ettim. baktım meryl streep, anne hathaway ve entourage'ın vincent chase'i falan oynuyor. açtım, onu da izledim. dürüst olmalıyım ki film, kitap kadar sıkıcı gelmedi. ama yine de beni içine çekmemişti. güzel elbiseli birkaç kürdan etrafta koşup duruyor, bir kadından korkuyor falan. kitap da tam olarak böyle.

sonuç olarak; eğer moda ve benzeri şeyler sizi içine çekmiyorsa, hatta saçma geliyorsa şeytan marka giyer kitabını katiyen önermem.
447 syf.
·5/10
Çok fazla zevk alarak okuduğum bir kitap olmadı. Hic eglendirmedi beni kitap. Bunun nedeni de yazarın tükenmek bilmeyen ayrıntıları diye dusunuyorum. Ayrıntılar kitabi güzelleştirmek yerine okuyucuyu boğmak için yazılmış gibiydi. İçinde vermek istediği bir mesaj varsa da bunu etkileyici bir şekilde sunamamis yazar. Kitabin sonu da tamamen havada kaldi. Devam kitabi yazılacağı için düzgün yazılmamış finallerden hoslanmiyorum. Kitap ile film neredeyse birbirinin aynisiydi. Bunu soyledigime inanamıyorum ama kitabi okumadan filmi izlesenizde olur. En azından zamandan kazanmış olursunuz.
447 syf.
·8 günde·10/10
Andrea Sachs, üniversiteden mezun olur olmaz milyonlarca kızın hayalinde yaşattığı bir iş bulur. Runway dergisinin ünlü ve başarılı Genel Yayın Yönetmeni Miranda Priestly'in yanında asistanlığa başlar. Ve bir anda kendini Prada, Armani, Versace dünyasında bulur.
Andrea'nın büyük ümitlerle adım attığı bu dünya acımasız, şımarık ve bencil patronu sayesinde cehenneme döner...
Ama şu an için çektiği acılar gelecekte atacağı büyük adımları başlangıcı olacaktır.
Muhteşem bir kitap, komik ve sürükleyici...
Bitti !!!
Yarısını pdf yarısını kitaptan okuyarak atlaya atlaya okudum. Filmini izlediğim bir kitabı neden okumaya çalışıyorum bu merakıma da çok şaşırıyorum. İyi bir tercih olmadı bence.
Dünyaca ünlü herkes tarafından gıpta edilen bir moda dergisinde çalışmaya başlayan Andy ve başına gelenler. Çok beğendiğim söylenmez çok uzatılmıştı. Konusu güzel olduğu için puanım 5/10
352 syf.
·6/10
Ilk olarak 1.kitabin filmini izleyen biri olarak filmini daha çok begendim açıkçası.Kitapta çok fazla detay var gereksiz betimlemelere yer verilmiş. Ama yine de kolay okunan bir kitap. Bu devam kitabi biraz sıkıcıydı açıkçası.

Yazarın biyografisi

Adı:
Lauren Weisberger
Unvan:
Amerikalı Gazeteci ve Yazar
Doğum:
Scranton , Pennsylvania, 28 Mart 1977
Lauren Weisberger, 1999 yılında Cornell Üniversitesi’nden mezun olmuştur. Ardından Vogue dergisinin Genel Yayın Yönetmeni Anna Wintour’un yanında asistanlığa başlamıştır.

Yazar istatistikleri

  • 6 okur beğendi.
  • 214 okur okudu.
  • 3 okur okuyor.
  • 77 okur okuyacak.
  • 6 okur yarım bıraktı.