Giriş Yap

Lauren Weisberger

Yazar
7.2
123 Kişi
Unvan
Amerikalı Gazeteci ve Yazar
Doğum
Scranton , Pennsylvania, 28 Mart 1977
Yaşamı
Lauren Weisberger, 1999 yılında Cornell Üniversitesi’nden mezun olmuştur. Ardından Vogue dergisinin Genel Yayın Yönetmeni Anna Wintour’un yanında asistanlığa başlamıştır.

İncelemeler

Tümünü Gör
447 syf.
Biraz keyifli vakit geçirmek isterseniz memnun kalacağınız bir kitap ama beklentiniz fazla yüksek olmazsa iyi olur. Andrea modaya dair bilgisi olmayan yeni mezun bir genç kızken Runway moda dergisinde Miranda’nın asistanı olarak işe başlar. Asistanlık aslında bir nevi Miranda köleliğidir. Yoğun iş temposu ve sonuçlarının işlendiği kitabı boş bir komedi kitabı olarak düşünmeyin. Komediyle verilen mesaj çok anlamlıydı. Anlamsız moda tutkusu, devamlı şık giyinme yarışı, sıfır beden arzusu hakkında mesajlar içeren kitabın filmini de izledim. Filmi kitaptan uyarlanmış değil de esinlenmiş gibiydi. Yazım yanlışları fazla olmasa da vardı maalesef ama rahatsız edici boyutta değildi. Sizi gülümsetecek ya da gülümsetirken düşündürecek yerleri de vardı. Vakit geçirmek için okunabilecek akıcı bir kitap, sadece aşk kurgusuyla ya da boş olaylarla yazılmayıp bir mesaj içeriyor olması da iyi bir yönü. Kapitalist sistem eleştirisini bir de komik versiyonuyla okuyun. Kitabın ikincisi de varmış ama almayı ya da okumayı düşünmüyorum. Keyifli okumalar.
Reklam
446 syf.
·
7/10 puan
Her gün ne giyeceğim sorunu duygusal, fiziksel ve zihinsel olarak, bütün enerjimi tüketmişti. "Ahn-dre-ah, ne yaptığının farkındasın değil mi?..." "Cehenneme kadar yolun var Miranda, def ol başımdan!" orijinal adı the devil wears prada olan kitap şeytan marka giyer şeklinde çevrilmiş. moda dünyasının sahne arkasından çok, amerikan vogue'un genel yayın yönetmeni anna wintour'un tüm vogue dergisi çalışanlarına yaptığı sistematik işkence, onun asistanlığını yapmış olan yazarın kendisi yani Lauren Weisberger tarafından mizahi bir dille anlatılıyor. Runway dergisinde miranda priestly karakteri pek çok kişinin bulsa bir kaşık suda boğmak isteyeceği türden ve tahammül edilemez düzeyde..zavallı yeni mezun, modadan bir haber kızımız Andrea da onun asistanlığıni yapmaya başlıyor. Herkesin delicesine istediği bu calisma ortamı öyle acımasiz, şımarık , hastalıklı , rekabetçi ve bencil bir dünya ki..Andrea da bu ortamda bu işin asistanlıktan çok Miranda köleliği olduğunu çok kısa sürede anliyor. Edebi değeri yüksek bir kitap olduğu iddia edilemez, böyle bir beklenti ile okunmamali. Komik ve iğneleyici bir dedikodu romanı..modayı ve bu sonsuz rengarenk dünyayı seviyorsanız size her sayfasında okumaya devam ettirecek bir detay vererek içine çekiyor. Kitabın filmi de var ve açıkçası kitabı okumakla filmi izlemek arasında pek bir fark göremiyorum ki bu pek söyleyeceğim bir sey değil. Keyif verecek ve kafa yormayacak bir şeyler okuyayim ya da izleyeyim dediğinizde başvurabilirsiniz..
447 syf.
·
11 günde
·
Beğendi
·
9/10 puan
Yıllar sonra filmini izleme şansı bulduğumda iyi ki önce kitabını okumuşum dedirten kitap. Elbette ki filmdeki oyunculuklar muhteşem ancak yine kitapta anlatılanı hayalinde canlandırmak bambaşka bir keyif. Eğlenceli, akıcı ve mücadeleyi bırakmama konusunda çok da öğretici bir kitap. Tavsiye ederim.
Reklam
2
4
50 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
©2022 · 1000Kitap Web Uygulaması · 2.26.42