Laurie Langford

Laurie Langford

Yazar
7.0/10
2 Kişi
·
3
Okunma
·
0
Beğeni
·
344
Gösterim
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
Ferah
Ferah Aradığınız Aşksa Neden Sadece Cinsellikle Yetinesiniz?'i inceledi.
268 syf.
Hayalleri vardı,büyük hayalleri. İsminin hiç önemi yok aslında.Buz gibi soğuk kapıcı dairesinde demir karyolasında uyumadan önce kendini avuttuğu hayallerdi bunlar. Moda dergilerinden fırlamışcasına giyindiği, yokluk kavramının lügatında yer almadığı tabii ki servetle dolu bir hayat hayal ediyordu. Utandığı ailesinin var olmadığı , fakirlik gerçeğinin yok olduğu bir hayat.
Hayal edemediği tek şey ise daha on sekizini yeni doldurmuşken kendisinden on üç yaş büyük , kalbinde vicdan barındırmayan kim olduğunu herkesten sakladığı evli bir adamdan hamile kaldığını öğrendiğinde hayallerinin yerini yadırgayacak olmasıydı.
Sevmiş, niçin sevdiğini asla düşünmeden. Gerçekten insan niçinli sever mi?
Kimsenin durumunu öğrenmemesi için elinden geldiğince çabalıyor, düşmesi için türlü çarelere başvurduğu bebeği ise ona gittikçe daha da sıkı tutunuyordu.
Hamile kaldığını sevgilisine anlatmış, haftalar geçmesine rağmen nasıl olduğunu sormak için adam onu bir kez bile aramamıştı. Anne ve babasının durumunu fark edeceği günü korkuyla , sevdiği adamın yanında olacağı ona sahip çıkacağı anı ise umutla bekliyordu. Hayal ediyordu; olmayacak hayaller değildi elbet ama eskisinden çok daha büyük hayallerdi.
Bunlar elbette bir romandan alıntı gibi gelebilir keşke öyle olsaydı. O yaşta bir genç kızın izlediği bir filmden kareler olsaydı. Ne yazık ki gerçek; bu kız çocuğu benim ikamet ettiğim mahallede yaşıyor ve dünden beri yaşam mücadelesi veriyor. Altı ayı geçen hamileliğini sonlandırmak isterken yoğun bakıma kaldırıldı. Anne ve babası ise utançlarından hastanenin koridoruna dahi giremeden hastane dışında kafalarını kaldırmadan bekliyorlar. Adam ise tanınmıyor olmanın verdiği bir rahatlık mı , yoksa kızın kendisine aşık ve halen umutla bekliyor olmasından kaynaklı şerefsizliğinin ifşa edilemeyeceğinin huzuru mudur nedir bilemiyorum ortalarda yok. Bir kere hastaneye gidebildim annesinin yanına. Bazen soru soramayız nasılsın diyemeyiz. Sorularımız karşılanamaz olur biliriz, dua ederiz. Kadıncağız , boğazında bir düğüm var, kızıyla yaşadığı günlere ait dilinde dua , ne hayallerim vardı evladıma dair onun hayal bile edemeyeceği kadar ağıtları ile sessizce ağlamakta. Hayaller, dualar, günahlar, günahkarlar.. Ne kadar yalansız yaşayabilirsek o kadar iyi dedirtiyor...
Ne ayıp değil mi cinselliği öğrenmek, ebeveynler ile korkusuzca konuşmak, sormak soruşturmak? Hele de kız çocuğu sahibiyseniz hem kendiniz hem de kızınız için tüm yükleri taşımak.
Sadece erkeklere verilen haktır; cinsel dürtüleri erkekçe yaşamak , zevkine varmak hele de saçma sapan yaşanan bir ilişki sonucu kirleten olmak ve bununla gururlanmak.
Kadınlara ise mecburidir hep; zevkini bile anlayamadığı birlikteliğinden utanarak kirletilmiş olarak içinden yaşamak.
Kitabın yazarı oldukça cesur bir kadın, 14 bölümden oluşan her bölüm çocuklarınıza anlatmakta çekindiğiniz tüm konulara, cevapsız bıraktığınız sorulara, sağlıklı tutarlı bir ilişkinin tüm evrelerine, yapılan hatalara, yeniden başlamanın imkansız olmadığına ışık tutuyor.
Kendiniz okuduktan sonra çocuklarınız da okusun diye tavsiye etmeniz bazen mümkün olmuyor biliyorum. iyi okumalar diliyorum…

Yazarın biyografisi

Adı:
Laurie Langford
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 3 okur okudu.
  • 3 okur okuyacak.