Lemariz Müjde Albayrak

Lemariz Müjde Albayrak

Yazar
8.0/10
162 Kişi
·
403
Okunma
·
35
Beğeni
·
2.017
Gösterim
Adı:
Lemariz Müjde Albayrak
Unvan:
Türk Yazar
Doğum:
Türkiye
İstanbul Bilgi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü ve İngiltere'de Portsmounth Universitesi Siyasal Bilimler Fakültesi mezunudur. Arkasından MBA yüksek lisansını tamamlamıştır.. Evli ve iki çocuk annesi olan yazar, Wattpad'de yayınladığı Hissiz ile tanınmıştır.
'Aşk insanın kalbini acıtmaz, neşeyle bahara uyanan çiçekler gibi açtırır; eğer ki için acıyorsa o aşkın bezendiği süslü duygulardan yalnızca bir tanesidir, tutkudur'
Her doğum bir umuttu, her ölüm de bir hayal kırıklığı. Yaşam ise başlı başına bir yaraydı, kanayan.
Kalbim acıdı...Ruhum yandı... ama sana verebilecek senin kadar temiz bir şeyim yoktu... Hiç bir zaman da olmadı...
"Daldın?"
"Bunu nasıl başarıyorsun?"
"Neyi?"
"O insanların aslında arkandan neler dediğini bildin halde ayakta dimdik durabilmeyi."
496 syf.
·6 günde·Beğendi·10/10
Josephine, babası öldükten sonra annesi ile yaşamaktadır. Annesi kızı ile ilgilenmekten çok sevgilisi ile ilgileniyordu. Josephine, 18. yaş gününden sonra bir iftiraya uğrar ve annesi tarafından evden sokağa atılır. Josephine, yıkılır ne kadar uğraşsa da annesini ikna edemez, kendine inandıramaz. Ne yapacağım di,ye düşünürken karşısına Arthur çıkar. Yaşlı adam onunla evlenir , Arthur hastadır pek uzun süre hayatta kalamaz. Josephine, aradan geçen bir kaç yıl sonra yine evsiz kalmıştır. Çünkü üvey oğlu Onu evden mahkeme kararı ile attırır.
Josephine, Arthur'un cenazesine gider ama üvey oğlu rahat durmaz ve Ona cenaze de cinsel tacizde bulunur ve bu olayı Marcus görür ve Josephine'i kurtarır gidecek yeri olmadığı için Onu çiftliğine götürür. Marcus uzun zamandan beri Josephine'den etkilenmektedir şimdi bir arada olmaları ateş ile barut misalidir. Josephine, de bir kaç yıl önce bir balo da Marcus'u gördüğünden beri beğenmektedir. İnsanlar Josephine hakkında kötü konuşmaktadırlar. Üvey babasının iftirasından sonra çok kötü günler geçirmiştir. Şimdi Marcus vardır ve ansızın hayatına girivermiştir.
İyi okumalar..
408 syf.
·Beğendi·10/10
Hissiz'in 2. kitabı..
Adrian 'ın hikayesi anlatılıyor.
3 yıl önce Adrian bir partide garson bir kızdan hoşlanır Ve bu kızla o geceyi geçirmek için arkadaşı ile iddiaya girer. Jasmine (garson kız) içten içe Adrian'dan hoşlanmaktadır. Ama adamın teklifini kabul etmez. Jasmine'nin arkadaşı Adrian'a bir oyun oynak ister Jasmine bu oyunu öğrenince engel olmak için sarhoş olan Adrian'ın koynuna kendi girer ama Adrian çok duygusuz ve sert davranır. Kızın kalbi kırılır ve Adrian yüzüne bile bakmadan gitmesini söyler. Jasmine kırık kalbiyle odadan çıkar ve o gece hamile kaldığını öğrenir. Ama Adrian'ın karşısına hiç çıkmaz.
Bu olaydan 3 yıl sonra Jasmine Adrian 'la karşılaşır ve Adrian'ın evine oğlu ile birlikte yerleşip hizmetçisi olur.
Bu kitapta Hissiz 1 kitabının baş kahramanlarının da olayları geçmektedir. Alexander'ın ve Heaven'ın bir kızları olur. Aşkları dolu dizgin sürüp gitmektedir.
528 syf.
·4 günde·Beğendi·10/10
Kitabın kurgusunu çok beğendim.... Değişik bir kurgusu vardı. Hele de bayan karakterin konuşamaması çok ilgi mi çekti. Çok kötü çocuklukları olmuş iki kararkter...Alexander ve Haven
Alexander berbat çocukluk geçirmiş. Anne sevgisinden yoksun büyümüş. Çok zengin ama hep parası olduğu için çook yalnızlık çekmiş. Babası annesi ile evlendikten sonra kötürüm kalmış ve Alexander tüp bebek yöntemi ile dünyaya gelmiş. Annesini çok seviyormuş .. Bir gün Alexander annesinin bağırışlarını duyuyor ve annesini bir çalışanları i,le birlikte uygunsuz şekilde yakalıyor ama tabi çocuk ya anlamıyor. Ve annesini kurtarma<k için adamı dövüyor. Ama annesi ona Şeytan diyor... ve Alexander o gün anlıyor annesine ne yaparsa yapsın asla annesi Onu sevmeyecek ve kadınlara nefreti böyle başlıyor..
Bir kadına güvenmiş sayılır başlarda ve Onunla evlenmiş. Bir evlilik yaşamış oradan da çok ağır darbe alınca kadınlara düşman olmuş. Tüm kadınlar onun gözünde sadece çıkar peşinde koşan mahluklar. Ve her kadın kocasını aldıtır diye bir kanıya sahip olmuş. Alexander sürekli kendine Hissetmiyeceğim... HİSSTEMİYECEĞİM ... diye telkin ediyor..Alexander istediğini almaya ve insanları kullanmaya ve mahvetmeye alışmış.
Heaven.. Alexander'ın satın almak istediği çiftliğin sahibinin torunu.Alexander çiftliği almak istemesinin sebebi hayatında sadece bu çiflikte mutluluğu az da olsa tattığına inanıyor. Bu yüzden orayı almayı çok istiyor. Heaven, küçük yaşta anne ve babasını uçak kazasında kaybeder. Yaşadığı ağır travma sonucunda konuşmamayı tercih eder. Yıllarca dedesinin yanında çiftlikte yaşamıştır. Kötülük nedir bilmeyen Heaven bir gün çiftliğe gelen Alexander yüzünden hayatının değişeceğinden habersizdir.
Alexander ile Heaven ilk görüşte birbirlerinden etkilenir fakat Alexander asla hissetmez....Heaven de diğer kadınlardan farksızdır oda para peşinde koşan kadınlardandır. Buna inanmak için çok çabalar ama Heaven'in saflığı bunun tam tersini kanıtlar. Bu şekilde ilerlemeye devam eder.
O ruhsuz, hissetmeyen, duygusuz adam, küçücük bir kızın sessiz masumiyetinde yok olup gidiyor. İçindeki acılı çocuksa an be an gün yüzüne çıkarken siz de kitaba kapılıp gidiyorsunuz. Kısacası çok hoş bir kurgusu vardı... Bayıldım ... Kesinlikle tavsiye ediyorum. İyi okumalar...
440 syf.
·Puan vermedi
Fena değildi. Zaten genel olarak yazarın tarzını seviyorum ben. Bu da istisna olmadı. Ama hafif bir acemilik mi desem basitlik mi desem tam bilemedim ama aksıyor kitap. Yine de kendini okutuyor. Diğer çiftin hikayesini çok merak ettim. Ama devamı gelmemiş. İçime oturdu cidden. Sevgili yazar buraları bir ihtimal okuyorsan lütfen yaz marrok ve allisteir'in hikayesini.. Türü sevenlere tavsiye edilir
440 syf.
·Beğendi·10/10
Yazar akıcı bir kurguyla, o tiksinerek baktığımız dünyada yaşayan insanların ne kadar acınası bir hayat yaşadığını anlatıyor. O kişi ben de olabilirdim dedirtip, haline şükrediyor insan. Kitap dediğin her zaman, yakışıklı zengin erkeklerle mükemmel kızlar arasında geçmez. Lemariz Müjde Albayrak bu karakterlerle bizi yaşadığımız dünyanın pembe kısmını değil siyah kısmını gösteriyor. Gerçek dünya bu diyor!
440 syf.
·2 günde·Puan vermedi
Karakterlerimiz ‘Kafa Koparan Brian’ ve ‘Sarayın Keçisi Evangeline'.
Brian eline kılıcı aldığından beri krala sadık olan ve bütün hayatı savaş üzerine kurulu genç savaşçı.
Evangeline ise sarayda yaşam alanı odasıyla sınırlı genç leydi. Kralın isteği üzerine Kafa Koparan Brian ile evlenmek zorunda. Reddetme şansı yok. Evlenip varisler doğurmalı.
Evlendikten sonra Eva'nın topraklarına, Altın Vadi'ye, gidip halkı zor durumdan çıkarmaya çalışmaları bir yandan da kendi iç hesaplaşmalarını okuyoruz. Yağmalanan saray, zorluk içinde yaşayan halk ve yeni Lord Brian. Efsaneleşen gücü ve dillere destan savaşçı kimliği karşısında herkes çok tedirgin tabii. Kimse Lorda karşı çıkmaya cesaret edemiyor. Bradach, Lain ve Kai dışında.
Ah bu üçlüyü çook sevdim Rodina, Marrok, Caci ve daha sayamayacağım bir sürü karakter. Hepsi ayrı ayrı muhteşemdi. Ama en sevdiğim kesinlikle Brian. Kocaman, iri savaşçımız. Gücü o kadar muhteşem anlaşılmıştı ki okurken gözümün önünde Hulk canlandı resmen
Brian ve atı Troya ile ilişkisini çok sevdim! Tabii bir savaşçı ve atı arasındaki iletişim çok özeldir ama konu Brian olunca ekstra güzeldi Yalnız büyümüş ve hayattaki tek bağlılığı krala olan savaşçımızın Eva ile karşılaştıktan sonraki zorlu değişimini okumak beni çok heyecanlandırdı. Kimseye güvenmeden hayatta kalan adamımız için birine güvenmek tabii ki çok zor içten içe güvense bile bunu kabullenmek daha zor. Güven bu kadar zorken bir de aşk... Orası işte tam bir karmaşa.
Kabul ettirmek isteği her şeyde "Bu bir emridir!" cümlesini kullanması da karizmasını gözümde göklere çıkardı Daha bahsetmek istediğim onlarca 'muhteşem' özelliği var ama en iyisi siz okuyun ve benim kelimelerle ifade edemediğim bu adamı ve büyülü dünyayı keşfedin. Tavsiye ediyor muyum? Bunu söylememe bile gerek yok sanırım Tarihi kurgu seviyorsanız hiç zaman kaybetmeyin!
360 syf.
·Beğendi·10/10
Lemariz Müjde Albayrak - Maske adlı kitaba yorumum:

Allah'ım ne kadar güzell bir seriydi.. Soluksuz 2 kitabı da yaladım yuttum..
Megersem romantik kitaplar okumak çook güzelmiş.Hissiz kitabı sayesinde sevdiğim tarzlar arasına eklemiştim, maskeyle perçinlenmiş bir şekilde artık bırakmayı düşünmüyorum..

Hissiz kitabının serisi olan Maske'de doyulmaz keyifle okumaya ara vermeden sayfalar su misali elinizden akıp gidecek kitabın bittiğini anlamayacaksınız bile. Çünkü kitap bittiği halde hala hayal kurmaya devam edeceksiniz :)

Hissiz kitabında Alexander Romanov ile Heaven Mirldland'ın doyulmaz aşklarını anlatırken;

Maske adlı kitap ise Adrian Romanov ile Jasmine Agnella Bellance Mancini'nin imkansız aşkların inanılmaz masalla nasıl yaşandığını anlatıyor.

Bu kitapta Josephine, Marcus'un hayatına biraz daha detaylı değinilmiş ve Müjde hanımın eşsiz anlatımla çooooooook güzel bir masal okudum..

AŞK önüne geçilemeyen bir duyguymuş ve Çapkın bir p*ç i bile Rahibe çevirebiliyormuş..Aşk sınavlarla dolu bir yaşammış.Peki ya Adrian ve Jasmine bu sınavı geçebilecek mi?

Aşk, tutku, şehvet, hüzün, sevinç, mutluluk hepsi bir arada harmanlanmış gerçek bir masal çıkmış ortaya..

Lemariz Müjde Albayrak'ın diğer kitaplarını sabırsızlıkla bekliyor olmakla birlikte kesinlikle yazmayı bırakmamasını diliyorum..
Gözde KARADAĞ
496 syf.
·3 günde·9/10
Öncelikle serinin ilk iki kitabini okumadan direk okuduğum için acabalarim oldu. Ama öyle güzel geçişler vardı ki hiç yormadan akip gitti kitabım. Ilk kitap yeniden basılıyor müjdesi ayrı bir mutluluk oldu aslında.
Buzlar Kraliçemiz babasının vefatı sonrası kendisini yapayalnız bir halde sokaklarda bulur. Arthur ile evliliği de bir sure sonra Arthur Kensing' ın ölümüyle son bulur. Artık işler içinden çıkılmaz derecede zor bir hale gelmiştir. Kocasının bile cenazesine gizlice gitmesine rağmen Fane onu görüp yeni bir skandal çıkarmak ister. Asıl amacı babasından kalanları Josephine yar etmemektir aslında.
Tüm zorluklarını içinde kopan tüm fırtınaları ise sadece Marcus Valerian görmektedir.
Buzlar Kraliçesini ateşiyle bakalim nasıl eritecek Marcus.
440 syf.
·8 günde·Beğendi
Lemariz Müjde Albayrak kalemi çok güzeldi. Yalın ve akıcı. Hiç sıkılmadan bitirdiğim bir kitap oldu. Cansu gerçek adıyla Hacer annesi tarafından bebekken terk edilen acıların pavyon bülbülü. Timur ise Hacer'in yolları Timur'un karanlık işleri yüzünden kesişiyor.. Ama işler hiç sandığı gibi gitmeyecek. Duygudan duyguya atlayan bir kitaptı. Yüksek sesle güldüğüm nadir kitaplardan biri. Hacer'in ağzından aktarılan düşüncelerle ise içim burkuldu. Bence duygusal-aşk kitaplarını sevenlerin kaçırmaması gereken bir hikaye.
528 syf.
·2 günde·7/10
Kitabın kapağından ve adından da anlaşıldığı gibi hissiz ve yaşadığı acılar ve ihanetler ile acımasız bir adamın aşka direnişi anlatılıyor. Yalnız kitabın ilk yarısına kadar çok fazla yetişkin içerikleri bence gereksiz olmuş. Aslında bu da psikolojik gerilimli aşk romanı kategorisinde oldukça ilginç konusu okunası bir roman. Tabi ki bu yorum benim nacizane eleştiri ve begeni içerikli şahsi yorumumdur. Ama ne yalan söyleyeyim Frezya 'daki aldığım okuma keyfini bunda alamadım . Ama şu da bir gerçek ki yazarcım @lemarizmujde neşeli ve aşırı romantik kaleminin sadık takipçisiyim.

Yazarın biyografisi

Adı:
Lemariz Müjde Albayrak
Unvan:
Türk Yazar
Doğum:
Türkiye
İstanbul Bilgi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü ve İngiltere'de Portsmounth Universitesi Siyasal Bilimler Fakültesi mezunudur. Arkasından MBA yüksek lisansını tamamlamıştır.. Evli ve iki çocuk annesi olan yazar, Wattpad'de yayınladığı Hissiz ile tanınmıştır.

Yazar istatistikleri

  • 35 okur beğendi.
  • 403 okur okudu.
  • 148 okur okuyacak.
  • 5 okur yarım bıraktı.