Leonardo Patrignani

Leonardo Patrignani

Yazar
7.7/10
553 Kişi
·
1.326
Okunma
·
37
Beğeni
·
3.636
Gösterim
Adı:
Leonardo Patrignani
Unvan:
İtalyan Yazar
Doğum:
İtalya, 1980
Leonardo Patrignani 1980 yılında Moncalieri (Torino)'da doğdu. Bir heavy metal grubunda solistlik ve söz yazarlığı yaptı. Multiversum serisi ile büyük ün kazandı ve kitapları pek çok dile çevrildi. Seri, "Yılın Kitabı" gibi ödüller kazandı.
Evet, bacakların yok.
Bazı insanlarin bacakları var ama onların da hayatta gidecek yolları yok, bir bitki gibi hareketsizler.
Ama bazıları da anlamsız gibi görünmesine rağmen hiç de öyle değildir. Hiçbir şey anlamsız değildir.
İnsanoğlunu, yapabileceklerinin ve olabileceklerinin sınırsızlığını fark etmek kadar korkutabilecek başka şey yoktur.
Leonardo Patrignani
Sayfa 7 - Søren Kierkegaard
Hayatlar birbiriyle kesişen, teğet geçen, birleşen ve sonra ileriye giden devasa bir arapsaçı gibiydi.
"... insanlar ve olaylar aklıma üşüşüyorlar. Onları aklımdan uzaklaştıramıyorum."
Leonardo Patrignani
Sayfa 254 - Pegasus
352 syf.
·3/10
Hayatımda gördüğüm en güzel konu ve en aptal kurguydu.Böyle güzel bir konuyu nasıl aşka bağladınız?Neden her şeyi aşka bağlamak zorunda hissediyorsunuz kendinizi anlayamıyorum.İnsanlar kitap tutsun diye içine ya din ya aşk ekliyorlar mutlaka.Bu zihniyetle ergenlere hitap edersiniz sadece - ki zaten ergen kitabı resmen-.Tek kelimeyle BERBATTI.3 puanı da konusunun muhteşem oluşuna veriyorum.
352 syf.
·Puan vermedi
Akıcı bir kitaptı. Kısa sürede bitti. Paralel evren ile ilgili güzel bir kurguya sahipti. İki insanın sadece zihinle konuşup aşık olduğu kendilerinin bile varlığından şüphe ettiği değişik bir düşünceyle kaleme alınmış. Macera severlere tavsiye edebilirim. Ama mutlaka okuyun çok muhteşemdi diyemeyeceğim..
352 syf.
·13 günde·Puan vermedi
Konun içeriği dikkatimi çekmişti. Okutuyor da ama yazarın hayal dünyasını dar buldum açıkcası. Çünkü konu içeriği çok güzel. Dar bir betimleme olduğunu düşünüyorum. Paralel evren teorisini anlatan çok daha güzel diziler izledim. Dizi bir kitaptan güzel geliyorsa gerisini size bırakıyorum.
352 syf.
·2 günde·Beğendi·8/10
Yazarın Multiversum Serisinin 2. kitabı 'Hafıza'yı okumadan önce ilk kitap olan 'Telepati'yi okumalısınız. Yoksa işin içinden çıkamazsınız. Paralel evrenlerin ve zamanda yolculukların kurguladığı seride karşılaştırma yapacak olursak ikinci kitapta, ilkinin aksine heyecan ve aksiyonu biraz daha az tutulmuş fakat onun yanı sıra, şimdi söylersem bütün sürprizinin kaçacağı bambaşka bir kurgu daha eklenmiş. Kitapta olaylarla ilgili öyle detaylar var ki, yazara hayran olmamak elde değil. Ha gönül isterdi ki daha aksiyon olsun ama yine de son derece sürükleyici. Devam kitabını heyecan içinde bekliyorum. Hatta o zaman birinci kitaptan yeniden başlayıp sıra ile ara vermeden okumayı düşünüyorum.
Son olarak diyeceğim şudur ki, Telepatiyi okumadıysanız Hafızayı okumayın. Okuduysanız zaman kaybetmeyin.
352 syf.
·Beğendi·10/10
tek kelimeyle mükemmeldi en beğendiğim kitaplar arasında şimdiden yerini aldı . Bir günde bitirdim .Kesinlikle okumanızı tavsiye ediyorum. okumaya değer
384 syf.
·28 günde·5/10
Ve bir seriyi daha bitirmiş oluyorum.Telepati benim ilk iki kitabını oldukça severek okuduğum ve üçüncü kitabı için de beklentiyle başladığım bir seriydi.Ama malesef üçüncü kitap benim için tam bir hayal kırıklığı oldu.İlk iki kitabını bir yıl önce okumuş olmama rağmen çoğu olayı hatırladığım için ve serinin son kitabında da sürekli göndermeler olduğu için bu isim kimdi ya karmaşası çok yaşamadım ama bu kadar çok karakter eklenmesini de saçma buldum.Kitabı sevemememin başlıca sebebi kitapta ki olayları normalde başrol oynar onlar yaşar,kahramanlık yapılacaksa onlar yapar fakat Alex ve Jenny delicesine öne sürülen ama hiçbir şey yapmayan iki karakter.Bunu serinin üçüncü kitabında farkedebildim ve bence serinin en büyük eksiği bu.İlk iki kitapta sanıyorsunuz ki bu iki aşık hem dünyayı kurtaracak hem zorluklar yaşayacak onların macerasını okuyacağız falan fakat Alex ve Jenny sadece başrol olarak öne sürülen iki figüran.Tüm olayları yan karakter olarak gösterilen Marco çözüyor veya yeni eklenen karakterler.Maceracı,güçlü karakter tipiyle alakaları yok hatta oldukça saf yazılmışlar.Bu durum benim hiç hoşuma gitmedi ve yazarın neden böyle bir şey yaptığını da gerçekten anlayamadım.Yazarın dilini seviyorum ama kurguyu başı boş bırakmış.Sadece ilk kitabını okuduysanız orada kalın ve devamını siz hayal edin derim veya ikinci kitabın sonunda çünkü üçüncü kitap gerçekten elinizde sürünüyor neredeyse bir ayda bitirdim..
384 syf.
·Puan vermedi
Telepatinin son kitabı vee telepati serisini kısa şekilde özetleyecek olursam . Gözümde canlandırarak okuduğum , cok merak ettigim ve ilgimi çeken paralel yaşamlar . Gerçekten bizim yaşadığımız yer dışında bizim göremediğimiz başka paralel dünyalar var mı? Varsa bi gün bu düzen bozulursa ne olur. Merak konusu
352 syf.
·6/10
16 Yaşında iki gencin paralel evren macerası...Açıkcası Fringe dizisi seviyesinde bir olaylar örgüsü beklediğimden olsa gerek,hayal kırıklığı oldu.Elinizde böyle bir konu varsa,okuyucunun anlamasının zor olması gereken sayfalara sahip olmanız gerekirken bir kaç günde bitirilecek bir kitap ortaya çıkarmak doğru değil.Ve böyle, serinin diğer kitaplarını okumaya sevk edecek sonları da sevmiyorum.Okuyucuya beğendin mi diye sormak yerine bunu beğendin hadi diğerine geç demek sevimsiz geliyor.
352 syf.
·13 günde·8/10
İnsanoğlunu, yapabileceklerinin ve olabileceklerinin sınırsızlığını fark etmek kadar korkutabilecek başka şey yoktur...
Öncelikle serinin ilk kitabini bir günde bitirmiş ken 2. Kitabı bayağı bir uzattım sebebi ise olaylar arasındaki geçiş.Bu geçişleri kavramak epey bir zaman akdi bende."Nasıl ya? Ne ara oldu bu olay gb sorularim çok oldu. Kitabın sonunda bazı sorularıma cevap buldum fakat hala aklımda sorular var...3. Kitaba geçer miyim Hemen bilmiyorum sanırım bilimkurgu ya bir süre ara vereceğim..3 kitaptan oluşan bu seriyi șimdilik tavsiye ediyorum...
352 syf.
·2/10
Eğer iyi bir kurguyu sevenlerdenseniz bu kitap kesinlikle size göre değil.Soru sormaktan başka hiçbir şey yapmayan 2 ana karakter, sebebi olmayan saçma olaylardan oluşan bir kitap. Tüm kitap okuma isteğimi kaçırdı. Ve ben kendimi zorlaya zorlaya ikinci kitabı da okudum. Belki düzelir diye. Şöyle bir şey var ki bilim kurgu yazıyorsanız olay ve kurgu birbirine yapbozun parçaları gibi uymalı.Bu yüzden zaman ve emek ister. Bu kitap olmamış. Basılmadan önce üzerinde çok daha fazla uğraşılması gereken bir kitap. Belki bu zamana kadar muhteşem kurgulanmış beklentilerimi yükselten çok güzel kitaplar okumasaydım beğenebilirdim.

Yazarın biyografisi

Adı:
Leonardo Patrignani
Unvan:
İtalyan Yazar
Doğum:
İtalya, 1980
Leonardo Patrignani 1980 yılında Moncalieri (Torino)'da doğdu. Bir heavy metal grubunda solistlik ve söz yazarlığı yaptı. Multiversum serisi ile büyük ün kazandı ve kitapları pek çok dile çevrildi. Seri, "Yılın Kitabı" gibi ödüller kazandı.

Yazar istatistikleri

  • 37 okur beğendi.
  • 1.326 okur okudu.
  • 32 okur okuyor.
  • 819 okur okuyacak.
  • 40 okur yarım bıraktı.

Yazarın sıralamaları