Lesley Kagen

Lesley Kagen

Yazar
7.0/10
46 Kişi
·
148
Okunma
·
1
Beğeni
·
1018
Gösterim
Adı:
Lesley Kagen
Unvan:
Amerikalı Yazar
Doğum:
Milwaukee, Wisconsin, Amerika Birleşik Devletleri
400 syf.
·6/10
Lesley Kagen'in okuduğum ilk kitabı. Ve dili gerçekten enteresan sanki benimle konuşuyor gibiydi bu güzel ama benim pek de hoşuma gitmedi. Kitabı beğendim sayılır ama daha farklı şeyler bekliyordum açıkçası "Aklı Tam Basında olmayan Gibby" hikayesi beni pek sarmadı.
416 syf.
·13 günde·Beğendi·8/10
Bu kitabı çarşıdaki sahaftan 5 liraya tesadüfen aldığıma inanmıyorum.O gün benim için çok zordu.(Arkadaşım, eski aşkıma yavşıyordu ,onunla yüzleşiyordum puu ona.)
Neyse kitapta tek sevmediğim şey zaman geçişlerini bazen takip edemememekti .Kitabın içindeki küçük ayrıntıları ve hafif gizemi çok sevdim.
Bu arada en sevdiğim kitap karakteri de Shen oldu .Onun kadar güçlü küçük bir akıllı bıdık göremezsiniz herhalde :)
374 syf.
·4 günde·Beğendi·10/10
Biraz yürek burkan, biraz heyecanlandıran içinde birazda masumiyetin olduğunu düşündüğüm bir kitaptı. Bu kitabı okuduğunuz anda tecavüzcü katilin kim olduğunu bulmaya çalışıyorsunuz. lesley kagen bu kitabı yazarken daha çok çocukların savunmasızlığını ele almış olması inceliğini göstermiş. kendisine hayran kaldığım karakterlerden biri polis memuru Rasmussen Sally ve Troo 'ydu.okumanızı şiddetle tavsiye ederim
416 syf.
·7/10
Birbirlerine son derece bağlı olan ikiz kız kardeşlerin hüzünlü ve acıklı hikayesi.Annelik, kardeş gibi aile sevgi ve bağlılıklarını akıcı bir dille anlatıyor kitap..
374 syf.
·3 günde·4/10
Kesinlikle okurken kitabı kapatıp yarım bırakmamak için kendimi zor tuttum. Arka kapağa bakıp gerilim kitabı beklentisi ile almayın. Zaten yazım yanlışı baştan sona devam etmiş. "Yemek yemeğe" nedir ya? Hadi bir iki tamam ama bu kelime kitabın sonuna kadar yanlış yazılmış.

Karakterler ile ilgili sorunlar var. Küçük kız çocukları bu karakterler ama sürekli saçma sapan konulardan konuşuyorlar bazen 20 yaşında gibi konuşuyorlar bazen 10. Olmuyor sinirleri bozuluyor insanın okurken.

Yani demem o ki arkadaşlar gerilim kitabı sanıp almayın asla gerilmiyosun. Geriliyosun ama yazarın karakteri yazışına, saçmalamasına geriliyorsunuz.

Tabii herkesin tercihi değişiyor severim diyorsanız iyi okumalar hepinize (:
416 syf.
ikiz çocuklar ve anneleri ve neredeyse bir aile dramı olan bu kitap sizlere ikizlerin büyülü hislerini yaşatacak onlarla birlikte heyecanlanacak, korkacak, çaresiz hissedecek ve umut edeceksiniz.
iyi okumalar
400 syf.
·11 günde·7/10
Tatile çıktığınızda ya da kafa dağıtmak istediğinizde suya sabuna dokunmayan, eğlenceli bir şeyler okumak istediğinizde okunabilecek bir kitaptı.
Kitapta, geçirdiği kaza sonucunda yaşadığı hafıza kaybı nedeniyle ‘birkaç tahtası eksilmiş’ Gibby’nin maceraları anlatılıyor. Başları biraz sıkıcı gelse de ortalara doğru keyifli bir kitaptı.
Sonunu beğenmedim; sanki yazar yazmaktan sıkılmış da ‘hoooop bitirivereyim’ demiş gibiydi kitabın sonu.
374 syf.
·6/10
İndirimden almıştım, araştırmadan sadece arkasını okuyarak. İlgimi çekmişti ve okurken de konu güzel geldi bana. Beni rahatsız eden bazı şeyler vardı kitapta, kardeşlerin konuşmaları olsun, küçük yaşlarına rağmen bunları konuşabilmeleri olsun... Mükemmel değildi, güzel kitaptı.
400 syf.
·6/10
Yazarı Lesley Kagen'ın daha etkileyici bir kitabı olan Karanlıkta Islık Çalmak'ı okuduktan sonra bu kitabı okudum. Dili insanı sarıyor, kendinizi Gibby yerine koyuyor ve okumaya devam edebiliyorsunuz ama olmasa da olur. Tabii sonu tatlı kız hikayeleri gibi mutlu sonla bitiyor. Yani kötü değildi ama iyi diyebileceğiniz türden de değildi. Siyahilerle beyazların ilişkisi, şerifin itirafı falan da sonlara doğru iyice abartılmış bence. Yine de idare eder.

Yazarın biyografisi

Adı:
Lesley Kagen
Unvan:
Amerikalı Yazar
Doğum:
Milwaukee, Wisconsin, Amerika Birleşik Devletleri

Yazar istatistikleri

  • 1 okur beğendi.
  • 148 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 43 okur okuyacak.
  • 4 okur yarım bıraktı.