1000Kitap Logosu
Licia Troisi

Licia Troisi

Yazar
BEĞEN
TAKİP ET
8.6
185 Kişi
435
Okunma
17
Beğeni
1.454
Gösterim
Unvan
İtalyan Fantastik Kurgu Yazarı
Doğum
Ostia, İtalya, 25 Kasım 1980
Thuban’ın Mirası
OKUYACAKLARIMA EKLE
Son Savaş
OKUYACAKLARIMA EKLE
İdhunn’un Ağacı
OKUYACAKLARIMA EKLE
Aldibah’ın Kum Saati
OKUYACAKLARIMA EKLE
Kuma’nın İkizleri
OKUYACAKLARIMA EKLE
Nashira Krallıkları 1
OKUYACAKLARIMA EKLE
Xantaresia
Nashira Krallıkları 1'ı inceledi.
480 syf.
·
Beğendi
·
Puan vermedi
Keyifli. Güçlü bir kadın karakter hakkında. Kızıl saçlarıyla, cesaretiyle hoşunuza gidecek tatlı bir kitap. 2016’dan beri ikinci kitabı bekliyorum sanırım umudu kesmemiz gerekecek.
Nashira Krallıkları 1
Okuyacaklarıma Ekle
4
Dicle Ezgi Gözoğlu
Tiran ve Genç Kız - Sennar'ın Görevi'yi inceledi.
376 syf.
·
Beğendi
·
10/10 puan
Kitabı okuyalı yıllar oldu. Ama hep üçüncü bir kitap var diye düşünmüştüm. Yarım kalmış gibiydi. Bulamıyorum sanmıştım. Çok güzel bir hayal gücü ve harika bir öyküydü. Sonu yoktu sadece. Sanırım unutulmuş diyarlar kitapları gibi ayrı seriler şeklinde yazılmış. Öyle denir mi bilmiyorum gerçi. Ama içtenlikle tavsiye edebilirim
Tiran ve Genç Kız - Sennar'ın Görevi
Okuyacaklarıma Ekle
1
Fatoş
Kuma’nın İkizleri'ni inceledi.
300 syf.
·
3 günde
·
10/10 puan
Kuma’nın İkizleri serinin dördüncü kitabı ve ilk üç kitabı uzun zaman önce okuduğum için okurken hatırlamakta zorlandığım birçok olay olduğunu söyleyebilirim ama okudukça hatırlamaya başlamamla birlikte herhangi bir sıkıntı yaşamadan kitabı bitirebildim. Tahmin edebileceğiniz gibi daha genç bir kesime hitap etmesi yüzünden yazar yazım dilini oldukça basit ve yalın tutmuş. Edebi bir yazım dili ve abartılı betimlemeler yok. Oldukça kolay okunuyor ve inanılmaz akıcı. İlk kitaptan itibaren yazarın kurgusuna hayran oldum. Kitaptan çok kısa bahsetmek gerekirse çok uzun zaman önce Draconia’da iki kardeş arasında çıkan bir savaş Draconia’yı yok olmaya kadar götürüyor ve hayatta kalabilmelerinin tek yolu beş koruyucu ejderin hayat ağacı meyvelerini saklayıp korumalarıdır. Ancak bazı şeyler ters gitmiş ve meyveleri kaybetmişlerdir. O günden itibaren bu beş koruyucu ejderin ruhları insan bedenlerinde yer etmiş ve insan ruhuyla aynı bedeni paylaşmaya başlamıştır. Amaçları kaybolan meyveleri bulmak ve hayat ağacını yeniden canlandırmaktır. Yıllar yıllar sonra bir profesör Draconia’lıların içinde var oldukları insanları teker teker bulmayı başarmış ve meyveleri arama konusunda yol kat etmişlerdir. Bu olurken beş kişinin farklılıklarını, aşklarını, kayıp ve duygularıyla baş etme çabalarını, güçsüzlüklerini, öz güvensizliklerini de okuyoruz. Ayrıca uzun zaman önce yapılan kötülüğü hapseden mühür de giderek zayıflamakta ve meyveleri aramakla birlikte savaşmaya da hazır olmak için çabalamaları gerekmektedir. Benim kardeşimin zoruyla başladığım bir seriydi ancak çok severek okuduğumu söyleyebilirim.
Kuma’nın İkizleri
Okuyacaklarıma Ekle
9