1000Kitap Logosu
Licia Troisi

Licia Troisi

Yazar
BEĞEN
TAKİP ET
8.7
198 Kişi
487
Okunma
18
Beğeni
1.489
Gösterim
Unvan
İtalyan Fantastik Kurgu Yazarı
Doğum
Ostia, İtalya, 25 Kasım 1980
337 syf.
·
10/10 puan
Öncelikle, çoğu kişi bunu çocuk kitabı olarak görebilir ama bana göre bu, çocuk kitabından çok daha fazla bir şey. Kitabın konusu: Yetimhanede yaşayan Sofia'nın bir ejder soyundan geldiğini öğrenmesinin ardından yaşadıklarını ve maceraları anlatıyor. Kitabın dili basit ve sade. Betimlemeler ise gözünüzün önünde canlanacak şekilde anlatılmış. Ben, kitabı okurken Sofia'ya sinir olmuştum ve bence bu, yazarın ne kadar gerçekçi yazdığının belirtisi. Eğer siz de orijinal bir kitap serisi arıyorsanız bu seriyi öneririm.
Thuban’ın Mirası
Okuyacaklarıma Ekle
3
428 syf.
·
15 günde
·
10/10 puan
Serinin son kitabı ve heyecanın en yüksek olduğu kitabıydı. Başından sonuna kadar merak ve ilgi ile okudum. Yazarın hayal dünyası ile benimki örtüştüğünden okumaktan inanılmaz zevk aldım. İlk kitaptan beri süre gelen gizemli olayların sonuçlanması ile birlikte kavuşulan mutlu son… Arkadaşlık ve aile bağları, doğruluk, iyilik ve sevgi hakkında güzel mesajların bulunduğu bir seriydi. Bu yüzden çocukların okurken doğru mesajları alabileceği bir seri olduğunu düşünüyorum. Ancak bu kitaplar çocuklara ve gençlere yönelik gibi gözükse de hayal gücünü benim gibi canlı tutmak isteyenlere önerebilirim.
Son Savaş
9.0/10
· 78 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
11
376 syf.
·
Beğendi
·
10/10 puan
Kitabı okuyalı yıllar oldu. Ama hep üçüncü bir kitap var diye düşünmüştüm. Yarım kalmış gibiydi. Bulamıyorum sanmıştım. Çok güzel bir hayal gücü ve harika bir öyküydü. Sonu yoktu sadece. Sanırım unutulmuş diyarlar kitapları gibi ayrı seriler şeklinde yazılmış. Öyle denir mi bilmiyorum gerçi. Ama içtenlikle tavsiye edebilirim
Tiran ve Genç Kız - Sennar'ın Görevi
Okuyacaklarıma Ekle
1