Lily King

Lily King

Yazar
6.8/10
20 Kişi
·
65
Okunma
·
2
Beğeni
·
865
Gösterim
İnsan çok uzun süre, sadece birkaç kelimeye sıkı sıkı tutunabiliyor. Geri kalanını ise hayal gücü hallediyor.
Babamın bir vicdanı var mıydı? Acaba bir gece karanlıkta uyanıp kendi kendine, bazı insanlara kötü davrandım, bencillik ettim, insanlara acı çektirdim, diye düşündüğü olmuş muydu? Yoksa bu noktaya hiç varmamış mıydı? Kendi ihtiyaçları ve acısı dışındakileri gerçekten hissedemiyor muydu? Onunla iyi bir ilişki kurmanın bir yolu var mıydı?
480 syf.
·15 günde·Beğendi
Parçalanmış bir aile, alkolik bir baba Daley'in çocukluğunda başlayarak genç kızlığına kadar uzanan hikayesi. Hayatının tam dönüm noktasında sevdiği adam çok istediği bir iş diğer tarafta ona ihtiyacı olduğunu düşündüğü yalnız babası... Ağır giden bir kitap sonlara doğru daha akıcı baba kız ilişkisini anlatıldığı bir hikaye
Okurken bol gözyaşı beklediğim kitap beklediğim gibi kitap karşılaşmadım.Anlatılmak istenilenden farklı bir konu geldi bana. Cinsellik çok var ve onun için bırakmama neden oldu .
480 syf.
·14 günde·Beğendi·8/10
alkolik babanız mı yoksa istediğiniz yaşantı mı? karar vermesi güç bir o kadar vazgeçilmesi mümkün olmayan iki seçenek. siz olsanız ne yapardınız? Okuyun kafanızda ki bir çok soru işareti aydınlanacaktır.
480 syf.
·Beğendi·9/10
Bitti !!
Gerçekten yılın en iyi romanı ödülünü alabilecek yapıda bir roman. Aldığı ödülü hak etmiş 🤗
Alkolik bir babanın kızı olarak parçalanmış bir ailede büyüyen ve çoğu kez annesiyle babası arasında tercih yapmak zorunda bırakılan Daley, genç bir kadın olduğunda kendine yeni bir gelecek kurmak ister. Fakat zincirlerinden kurtulduğunu sandığı bir anda babasının yardıma muhtaç hale gelmesi elini kolunu bağlar. Daley için, yaşattığı onca acıya rağmen sevmekten asla vazgeçmediği babası ile hayalini kurduğu hayat arasında bir seçim yapmak hiç kolay olmayacaktır.
Tavsiye ediyorum. 9/10
480 syf.
·Puan vermedi
Kitabı hiç beğenmedim. Çok sıkıcı bir konusu vardı. Doğrusu tavsiye etmeyeceğim. Sonunu bekleyene kadar çok sıkıldım. Okumazsanız. bir şey kaybetmezsiniz
320 syf.
·3 günde·4/10
Andrew Bankson bir antropolog ve Yeni Ginedeki kabileleri inceliyor,yalnız çalışıyor ama mutsuz ve depresif.O bölgeye araştırma için gelen diğer iki antropolog Nell ve kocası Fen ile karşılaşmaları ve sonrasında gelişen olaylar konu ediliyor.
Kitapları okuduktan sonra bazıları karakterleriyle birlikte aklımda kalır;bazılarının konusu;bazılarının kapağının güzelliği ve bazılarının da sadece güzel olduğu.Bunlarda konuyu hatırlamasam dahi iyi olduklarını hatırlarım. Bu kitap sanırım sadece kapağını sevdiğim için aklımda kalacak.Yani kitabın karakterlerinin ilişkileri o kadar karışık ki hangisi kadın hangisi erkek diye kitabın yarısında dahi sorguladım kendimi.Ve sonuçta herhangi bir yere bağlanmıyor.Yani öyle çiğne çiğne tatsız tuzsuz birşey.Sonuçta kabileleri inceleyen insanlar var,orjinal bişeyler çıkabilirdi.Ama ondan bile bir tat alamadım.Goodreads puanının 3.84 olması şaşırtıcı bence.Sonuç olarak ben kitaptan tat alamadım ama belki de sizin damak tadınıza uygundur.

Yazarın biyografisi

Adı:
Lily King
Unvan:
Yazar
Doğum:
1963

Yazar istatistikleri

  • 2 okur beğendi.
  • 65 okur okudu.
  • 2 okur okuyor.
  • 27 okur okuyacak.
  • 6 okur yarım bıraktı.