Lisa Jewell

Lisa Jewell

Yazar
5.6/10
7 Kişi
·
17
Okunma
·
0
Beğeni
·
629
Gösterim
Adı:
Lisa Jewell
Unvan:
İngiliz Yazar
Doğum:
Londra, İngiltere, 19 Temmuz 1968
Lisa Jewell
Yazar
Doğum: 19 Temmuz 1968 (47 yaşında)
Kitaplar: Rüya Sokagi 31
Sessizlik öyle sanıldığı kadar matah bir şey değil. Bu tıpkı dışarıda koca bir dünya,yaşanacak bir hayat olduğunu bildiğim halde kimsenin bana duman işareti göndermemesi gibi bir şey.
Yaşlanmanın insana deneyim,bilgelik ve mutluluk kazandırdığını söylerler.Yalan.Yaşlanmak kaybetmek demektir.Pek çok şeyi kaybetmek.Saçlarını,formunu,güzelliğini;görme,duyma yetilerini;anneni,babanı,yeni deneyimler için ihtiyacın olan zamanı,insanlarla olan iletişimini,aklını ve hepsinden de kötüsü anılarını kaybetmek.Geriye dönüp bakacağın zaman arttıkça,daha az şey hatırlıyorsun.
Bir şeyleri ne kadar kontrol etmeye çalışsan da, insanlar sonunda kendi kararlarını kendileri verecektir. Bu bir tercih meselesi. İnsanlar tercihler yaparlar ve başkaları bunun sorumluluğunu alamaz.
360 syf.
·13 günde·6/10
Kitabın ilk sayfalarını oldukça sıkıcı buldum ve bu sıkıcılık çok fazla zamanımı aldı.Kitap sürekli böyle gidecek sandım ama ortalarına doğru akıcı hale geldi.Kitabı beğenmedim diyemem ama sözü edilen hikaye bu kadar sayfa kaplamamalıydı. Ayrıca anne ve kızları arasındaki bağın bu kadar zayıf olması kitabı itici kılmış.Yine de okunası bir kitap anlatılan hikaye beni etkiledi diyebilirim.
432 syf.
·1 günde·Puan vermedi
Merhabalar uzun zamandır aşk romanı okumak istiyordum ve kütüphane de görünce direk atladım fakat kapakta yazanlardan dolayı bir hayal kırıklığına uğradım çünkü kitabın kapağında romatik komedi yazıyordu -tamam bu çok alışılagelmiş bir şey - ama kitap romantik komedi ile alakası yoktu. Arka kapakta yazanlara göre +18 içeriğin bolca bulunacağı bir kitap olarak gösterilmiş; o da yoktu. Acaba satış politikası tarzı bir şey miydi merak ettim.
Bilirsin her kitabın kendine has bir havası vardır, kimisi bitince seni yenilmez hissettirir, kimisi aşık.. bu kitap beni oldukça kırılgan hissettirdi. Kitap en ufak kötü bir olayda dağılacak gibiydi ama tabi ki öyle bir şey olmadı. Çok güzeldi böyle aşk romanı okumaktan ziyade kendimi Kristin Hannah romanı okuyor gibi hissettim. Yer yer duygulandım çokça arada kaldım sevip sevmediğime dair ama sevdim  Toby'nin fedakârlığı, Leah'ın gerçekliği çok hoştu. Rudy karakterine sinir oldum. Kitapta sadece bir çiftin hayat hikayesi anlatılmıyor pek çok hayata dokunup hepsiyle yaşıyorsunuz.
Ben sevdim, tavsiye ederim.
Kitaba puanım: 4,5/5
416 syf.
·2 günde·4/10
Evinde kalan kiracılardan biri ölür ve odasını temizlerken yaşlı bir kedi ve bir vasiyet notu bulur.Kedisine iyi bakması yatağındaki paralarla kendine iyi bir yaşam kurması yazılıdır.Yatağın içinden yüklü bir para çıkar.Evi satıp başka bir yere çıkmayı düşünür.Evdeki kiracıların durumunu araştırmaya başlar ve bir kızla tanışır.
360 syf.
·16 günde·Beğendi·10/10
Belinda,kadersiz Belinda.Kitabın ismi gibi parlayan Belinda.Annesiyle çok iyi geçinemediği için ayrı yaşamaktadır.Bu yüzden de kardeşi Anabella ile çok uzun zamandan beri ayrıdırlar.Aslında birbirlerini hiç tanıyamadılar.Anabella ablasına hayran bir kız.Hep onun gibi olmak ister aslında.Çok özlediği ve hayran olduğu ablası birgün kaldığı evde ölü bulunur.Ailesi çok üzülür buna ve annesi Anabella'yı ablasının kaldığı eve eşyalarını almak için gönderir.Anabella evde kaldığı günlerde ablasını tanıma çabalarına girer ve en ince ayrıntısına kadar her şeye dikkat eder.Tabi bir yandan da katil ile ilgili ipuçlarını da bulmaya çalışır.Dikkat ettiği ilk şey ablasının kedisinin nerde olduğudur.Ve bazı araştırmalara başlar.Acaba Anabella neler bulacak?Gerisi de size kalsın 🤗🤗🤗

Kitap fazla detaylı olmasına rağmen beğendim. Kitabın yarısına kadar sıkıcı geliyor ama sonra baya sarıyor.Tavsiye ederim.

Yazarın biyografisi

Adı:
Lisa Jewell
Unvan:
İngiliz Yazar
Doğum:
Londra, İngiltere, 19 Temmuz 1968
Lisa Jewell
Yazar
Doğum: 19 Temmuz 1968 (47 yaşında)
Kitaplar: Rüya Sokagi 31

Yazar istatistikleri

  • 17 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 2 okur okuyacak.