Lisa Kleypas

Lisa Kleypas

Yazar
8.0/10
596 Kişi
·
1.617
Okunma
·
69
Beğeni
·
7739
Gösterim
Adı:
Lisa Kleypas
Unvan:
Amerikalı Yazar
Doğum:
Teksas, ABD, 1964
1964 yılında Teksas'ta doğmuştur. İlk romanını Wellesley Koleji Politika Bilimi bölümünden mezun olduktan sonra 21 yaşında yazmıştır. Kitapları 14 farklı dilde basılmış ve dünyanın heryerinde en çok satanlar listesine girmeyi başarmıştır. Birçok ödülün sahibi olan yazar Washington'da eşi ve 2 çocuğuyla birlikte yaşamaktadır.


Kitapları :

-Berkley-Faulkner Serisi
-Where Passion Leads (1987)
-Forever My Love (1988)
-Only Vallerand Serisi
-Only in Your Arms (1992) = When Strangers Marry (2002)
-Only with Your Love (1992)

-Gamblers of Craven's Serisi
-Then Came You (1993)
-Dreaming of You (1994)
-Against the Odds in the Anthology Where's My Hero (2003)

-Stokehurst Family Serisi
-Midnight Angel (1995)
-Prince of Dreams (1995)

-Capitol Theatre Serisi
-Somewhere I'll Find You (1996)
-Because You're Mine (1997)
-I Will in the anthology Wish List (2001)

-Bow-Street Runners Serisi
-Someone to Watch Over Me (1999)
-Lady Sophia's Lover (2002)
-Worth Any Price (2003)

-Wallflower Seriesi
-Secrets of a Summer Night (2005)
-It Happened One Autumn (2005)
-Devil in Winter (2006)
-Scandal in Spring (2006)
-A Wallflower Christmas (2008)

-The Hathaways Serisi
-Mine Till Midnight (2007)
-Seduce Me at Sunrise (2008)
-Tempt Me at Twilight (2009)
-Married By Morning (May 25, 2010)
-Love In The Afternoon (June 29, 2010)

Diğer Historical Romance Kitapları :

-Love, Come to Me (1988)
-Give Me Tonight (1989)
-Stranger in My Arms (1998)
-Where Dreams Begin (2000)
-Suddenly You (2001)
-Again the Magic (2004)

Kısa-Öykü Romanları ve Antolojileri :

-Surrender (1991, novella) now published under the anthology 'Gifts of Love'
-Promises (1995, novella) published under the anthology 'Three Weddings and a Kiss'
I- Will (2001, novella) published under the anthology 'Wish List' and 'A Historical Christmas Present'
-Against the Odds (2003, novella) part of the Craven series, published under the anthology 'Where's My Hero?'

Travis Serisi (Çağdaş Romantik Kitapları) :

-Sugar Daddy (2007)
-Blue Eyed Devil (2008)
-Smooth Talking Stranger (2009)
Bir kadının bir erkeğe bunu yapabileceğin(ruhunda en iyi ve en kötünün gizli olduğu yere ulaşabileceğini ) biliyordu.
Ve oraya ulaştığında oranın sahibi olup asla terk etmezdi.
Seni, çirkin sesinle şarkı söylemeni, ukala sözlerini ve hayatımı kurtarmam asla unutmayacağım. Bana hiç kimseyi sevmeden ölmenin ölümün kendisinden daha kötü olduğunu öğrettin.
En son ne zaman bir erkek dünyada senden başka hiç bir şey yokmuş gibi tüm dikkatini sana verdi?
Her kap atışına dikkat ediyormuş gibi?
O hissi içine çekmeye çalışıyormuş gibi ?
Hiç bir zaman
"O kadar da gizemli değilim,öyle değil mi?"
"Elbette öylesin." Gülümseyerek avucunun içine bir öpücük kondurdu.
"Sen bir kadınsın"
yapayalnız ve görünmez olmanın nasıl bir şey olduğunu bilmiyorsun. O kadar kötüydü ki, seninle konuşmak bile rahatlatıcı. Bunu düşünmek hiç aklına gelmedi değil mi?
308 syf.
·2 günde·10/10
Serinin 3. kitabı ile birlikteyiz. BU kitapta Alex ve Zoe'nin hikayesi anlatılıyor. Bu kitabı daha çok sevdim çünkü Zoe ile Alex'in hikayesinin yanında Zoe'nin büyük annesi Emma ve hayalet Tom'un hikayesi var. O yüzden beğendim arkadaşlar. Hem de çok.....
Alex sorunlu bir evlilikten sonra iyice hayata küsmüş alkolik olan işleri kötü giden biri. Ve aşka inancı hiç ama hiç yok.... Alex'in başının belası hayaleti de kitaba ayrı bir hava katmış açıkçası. Fantastik......
Zoe'de her şeye rağmen aşkının peşinden gitmek istemesi çok güzeldi. Sonu kötü olacağını bile bile denemek istedi. Ve kazandı.... Daha fazla spontai vermek istemiyorum. iyi okumalar....
300 syf.
·Puan vermedi
2020 yılında okuduğum ilk kitap aslında arkasını okuduğumda güzel gelmişti ve tüm olayı anlatmadığını sadece bazı ufak tefek detaylar verdiğini düşünmüştüm ancak okumaya başladıktan ufak tefek ayrıntılar dışında arkasında yazanların içindekileri tamamen açıkladığını gördüm.Konu olarak gayet güzel fakat bazı yerleri atlayarak anlatmış yinede tavsiye eder misin derseniz ederim.Herkese iyi okumalar...
181 syf.
·Beğendi·8/10
Güzel vakit geçirmelik hoş bir kitaptı.Lisa Kleypas'ın kalemine güvenerek aldığım kitap beni kesinlikle şaşıtmadı.Akıcı ve eğlenceliydi.Hani kar,sıcak çikolata ya da salep:)Alternatif çoğaltılabilir.İşte o kitap bu.Yayın evleri bu kadının daha çok kitabına yer vermeli.Okuduğum çoğu kitabından keyif aldım
181 syf.
·10/10
Ben bayıldım! Kitabı bir gecede okudum. Kısacık ve sımsıcak bir hikayeydi. Çok çok sevdim. Eleştirebileceğim hiçbir yönü yoktu.
Favorilerim arasına girdi.
Maggie, Mark ve Holly... Hepiniz muhteşemdiniz.
181 syf.
·7/10
Bazen kafanızı dağıtmak için bir çırpıda okunacak kitaplarda kaybolmak istersiniz. Bir günde okunup kitaplıktaki yerini alan akıcı çerezlik denilebilecek bir kitaptı.
352 syf.
Kitap gerçekten insani kendisine bagliyor ve elinden birakmak istemezsin ilk birka sayfa guzel degil ama insani gece 3' e kadar kendisine baglayabilen bir kitaptir okuyabilen herkeze tavsiye ediyorum
308 syf.
·Beğendi·9/10
Lisa Kleypas yine yapmış yapacağını.
Serinin başından beri merak ettirilen Alex karakterinin hikayesini öğrendim, bir solukta okudum. Muhteşem bir son yaratmış yazar. bayıldım ;)
368 syf.
·2 günde·7/10
Kleypas'i keşfetmemin ne denli geçe kaldığını, bu alandaki hit yazarların fanları kadar fanları olduğunu kitaplarına yapılan yorumları görünce daha iyi anladım. Halihazırda iki serisinin tüm kitapları ile üçüncü bir serisinin ise iki kitabı dilimize çevrilmiş durumda (umarım atladığım yoktur). Ama yazarın dilimize hiçbiri çevrilmemiş iki serisi daha var. Yani ülkemizde yakaladığı başarı oldukça iyi anlayacağınız.
Benim yazarı keşfimle serilere ait romanların sıralaması pek paralel olmayınca serilere ortalarından balıklama dalmış oldum. Hathaways serisinde olduğu gibi. Önce serinin 4. kitabı olan "Daha sabaha çok var"ı okudum. Sonra meşhur saksı çiçeklerinden bir roman ve ardından da "Meğer Ne Çok Sevmişim". Serileri böyle delik deşik etmek ne kaybettirdi derseniz; haliyle aile eşrafına aşinalık biraz hasar görüyor:)
Romana ait genel bilgilendirme ve değerlendirmelerdeki açıklamalar fikir oluşturmak adına oldukça yeterliydi bence. Yazarın bu eserdeki başarısına ilişkin şahsi düşüncelerimi paylaşmak isterim. Kleypas'in baş erkek karakterleri ile ilgili genellememe birkaç romanından sonra nihayet ulaşmış bulunuyorum. Bu romanda da istisna olmayacak şekilde çabuk çözülen ve aşklarını çabuk keşfeden türden karakterler bunlar. Eziyet etmeye pek meyilli değiller kısacası:) Christopher'ın tüm o yaralı ruhuna, ülkesine dönüşünün ardından hızla çözdüğü aldatmacaya rağmen Beatrix'i hızla affedip kabullenmesi de bu fikrimi pekiştiren türden bir örnek. Puan kaybı biraz bu süreçten kaynaklıydı açıkçası. Yazar tüm romanlarında bende şöyle bir hissiyat oluşturuyor; kurgu tamam, karakterler sağlam, yan karakterler zaten yazarın serileri yüzünden bir koloni şeklinde yaşayan ve romanlarını okuyanlarca ev ahalilerinden birisi olmuşçasına benimsenmiş oturmuş kişilikler... Düğüm noktası önceden planlanmış... Ama gelişme ve sonuç kısmında bir acele bir acele. Mutlu sonlar bu tarz roman severlerin tabiki de en büyük bağımlılığı. Ama azıcık acı, azıcık kahır olmayınca tuzu az kaçmış yemek misali eksiklik hissi doğuruyor.
Kleypas için sınıf, ırk farkı, fiziksel özellik dengesizliği asla bu durumu değiştirmiyor. Muhtemelen oldukça yumuşak ruhlu bir kadın olduğu kanaatine vardım en sonunda.
Bu yazdıklarım yazarın romanlarını okumayı düşünenlere yanlış bir intiba oluşturmasın. Kalemi oldukça akıcı, tasvirleri yerinde ve kıvamında, döneme tatlı bir ayarda hakim bir yazar. Ama benim gibi pat diye mutlu son ana ışınlanmaktan sarsıntı geçirenlerdenseniz bunun aksini bu yazarın romanlarında bulamayacağınızı bilmenizde fayda var.
352 syf.
·3 günde·9/10
Lisa'nın sevdiğim tek kitabı oldu. Evie bir gün St. Vincent'ın evine gider ve ona bir anlaşma sunar. Anlaşmaya göre Evie onun maddi durumunu düzeltecek o da Evie'yi akrabalarından kurtaracak ve babasına götürecek. Böylece Gretna Green'e giderek evlenirler. Sebastian yaşadıkları tutkudan sonra ona karşı bir şeyler hissetmeye başlar. Farkında olmadan onu kıskanır,korur.

Birbirine fazlasıyla zıt karakterler olsalar da yaşadıkları aşk onları değiştirdi.

Tek kötü yanı yazarımız her zamanki gibi süs bitkilerinin arkadaşlıkları ve başka karakterlere odaklanmış. Aşka da az yer versen diyorum Lisa. Bunu başkası yazsaydı bu kadar eksik olmazdı.
300 syf.
·2 günde·8/10
Yazarın ikinci okuduğum kitabı ve bu kitabı günümüz aşklarını anlatıyor. Yazarımız çoğunlukla tarihi aşk romanları yazdığı için bu seri daha bir farklı.
Kitabın konusuna gelince; Lucy cam sanatçısıdır. Kevin ile düzenli giden bir ilişkisi vardı.Alice çıkıntılık yapmasaydı ya da Kevin ne istediğini bilen tiplerden olsaydı,hâla onu seven bir sevgilisi olabilirdi.
Üzüm bağları ile geçimini sağlayan ,alkolik bir ailenin çocuğu olan Sam ,uzun süreli ilişkilere girmeyen bağlanmadan bir şeyler yaşayan tiplerdendir.
Birbirlerini daha önceden tanımayan bu ikili tesadüf eseri karşılaşır ve olaylar gelişir..
iyi okumalar....

Yazarın biyografisi

Adı:
Lisa Kleypas
Unvan:
Amerikalı Yazar
Doğum:
Teksas, ABD, 1964
1964 yılında Teksas'ta doğmuştur. İlk romanını Wellesley Koleji Politika Bilimi bölümünden mezun olduktan sonra 21 yaşında yazmıştır. Kitapları 14 farklı dilde basılmış ve dünyanın heryerinde en çok satanlar listesine girmeyi başarmıştır. Birçok ödülün sahibi olan yazar Washington'da eşi ve 2 çocuğuyla birlikte yaşamaktadır.


Kitapları :

-Berkley-Faulkner Serisi
-Where Passion Leads (1987)
-Forever My Love (1988)
-Only Vallerand Serisi
-Only in Your Arms (1992) = When Strangers Marry (2002)
-Only with Your Love (1992)

-Gamblers of Craven's Serisi
-Then Came You (1993)
-Dreaming of You (1994)
-Against the Odds in the Anthology Where's My Hero (2003)

-Stokehurst Family Serisi
-Midnight Angel (1995)
-Prince of Dreams (1995)

-Capitol Theatre Serisi
-Somewhere I'll Find You (1996)
-Because You're Mine (1997)
-I Will in the anthology Wish List (2001)

-Bow-Street Runners Serisi
-Someone to Watch Over Me (1999)
-Lady Sophia's Lover (2002)
-Worth Any Price (2003)

-Wallflower Seriesi
-Secrets of a Summer Night (2005)
-It Happened One Autumn (2005)
-Devil in Winter (2006)
-Scandal in Spring (2006)
-A Wallflower Christmas (2008)

-The Hathaways Serisi
-Mine Till Midnight (2007)
-Seduce Me at Sunrise (2008)
-Tempt Me at Twilight (2009)
-Married By Morning (May 25, 2010)
-Love In The Afternoon (June 29, 2010)

Diğer Historical Romance Kitapları :

-Love, Come to Me (1988)
-Give Me Tonight (1989)
-Stranger in My Arms (1998)
-Where Dreams Begin (2000)
-Suddenly You (2001)
-Again the Magic (2004)

Kısa-Öykü Romanları ve Antolojileri :

-Surrender (1991, novella) now published under the anthology 'Gifts of Love'
-Promises (1995, novella) published under the anthology 'Three Weddings and a Kiss'
I- Will (2001, novella) published under the anthology 'Wish List' and 'A Historical Christmas Present'
-Against the Odds (2003, novella) part of the Craven series, published under the anthology 'Where's My Hero?'

Travis Serisi (Çağdaş Romantik Kitapları) :

-Sugar Daddy (2007)
-Blue Eyed Devil (2008)
-Smooth Talking Stranger (2009)

Yazar istatistikleri

  • 69 okur beğendi.
  • 1.617 okur okudu.
  • 10 okur okuyor.
  • 434 okur okuyacak.
  • 3 okur yarım bıraktı.

Yazarın sıralamaları