Lisa Mcmann

Lisa Mcmann

Yazar
6.5/10
19 Kişi
·
51
Okunma
·
1
Beğeni
·
832
Gösterim
Adı:
Lisa Mcmann
Unvan:
Amerikalı Yazar
Doğum:
Holland, Michigan, Amerika Birleşik Devletleri, 27 Şubat 1968
Rüyalar, anılar değildir Janie. Umutlar ve korkulardır. Başka insanların sıkıntılarının göstergesidir.
192 syf.
·Beğendi·8/10
Herkese merhaba bi üçleme yorumuyla geldim. Öncelikle konusuna bakarsak ana karakterimiz istemsiz olarak insanların rüyalarına çekiliyor. Başkalarının rüyalarına giriyor. Ama tabii her yerde ve her an insanların uyuyabilme ihtimali olduğundan ve bir lise öğrencisi olduğundan hayat onun için çok zor. Aslında güzel bi konu. Ama sonradan yazar sadece fantastik açılardan bakmayıp olaya gerçek hayatı polisleri falan da katmış. Ben bu tarz değişimleri sevmiyorum açıkçası. Ya fantastik olmalı yada polisiye... yinede gençlik romanı olduğu için kendi kulvarında güzel bi seri. Sayfa sayısı az puntoları büyük doğal olarak okuması çok kolay. Eğer fazlasıyla boş vaktiniz varsa okunabilir. Puanım:2,5/5
192 syf.
·Puan vermedi
Uyanış, uyanış üçlemesinin ilk kitabı. Janie adında bir baş karakterimiz var ve bu karakter istemsizce başkalarının rüyalarını görüyor. Örneğin sınıfta biri uyuyakalsa hemen uyuyan kişinin rüyasına çekiliyor. Olaylar da bu durum etrafında dönüyor genel olarak.

Sevdiğim ve hemen bitirdiğim bir kitap oldu. Yazarın anlatımı aşırı sadeydi ve enteresan bir şekilde bu sadelik hoşuma gitti. Karakterin gördüğü rüyalar dışında kitapta neredeyse hiç betimleme yoktu ve normalde bu durumdan hoşlanmasam da bence bu kitaba hoş bir hava katmıştı. Seriye devam etmeyi düşünüyorum çünkü okuması hem çok kolay hem de ilk kitaptan keyif aldım. Serinin kitapları incecik ve puntosu da büyük, eğer bir solukta bitirebileceğiniz keyifli bir kitap arıyorsanız tavsiye ederim. Keyifli okumalar :)
192 syf.
·1 günde·7/10
2-3 saat içinde keyifle okuduğum bir kitap oldu yine. Daha önce bir Türk yazarın benzer konuda bir kitabını okumuştum ve çok eğlenmiştim. Konusunu görür görmez okumaya karar verdim.
Janie'nin özel bir yeteneği var: İnsanların rüyalarına çekilmek. Rüyalarında kendinden yardım isteyen insanlara yardım etmeyi öğrenmeye çalışıyor. Bunu öğrenmeye çalışırken aşık oluyor, önemli bir suçla mücadele ediyor.
Su gibi akıp gidiyor, insanı boğmuyor ve fazla betimleme içermiyor. İnsanı eğlendiren ve boş zamanı okuyarak değerlendirmek için iyi bir çerezlik olduğunu düşünüyorum.
192 syf.
·4/10
sıkıldım.SI-KIL-DIM.cümleler çok basit ve düzdü.Betimleme %1 veya 2 ; neredeyse yok.Bu kitabı "dr.com.tr"den almıştım heycanla.Hayal kırıklığı yaşadım.Emeğe saygı 4 puan verdim birde giden param için.Kısaca kitapta ;Janie ezik fakir bir kız annesi alkolik ve Janie yabancıların yani yakınındakilerin rüyalarına çekiliyor istemsiz olarak.Bi de Cabel var Janie'nin sevgilisi.O da ayrı bi alem...bi tane Uyuşturucu çetesini çökertmeye çalışıyo . Ben bu ikisinin bağlantısını pek , hatta hiç kuramadım...

Yazarın biyografisi

Adı:
Lisa Mcmann
Unvan:
Amerikalı Yazar
Doğum:
Holland, Michigan, Amerika Birleşik Devletleri, 27 Şubat 1968

Yazar istatistikleri

  • 1 okur beğendi.
  • 51 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 17 okur okuyacak.