Lori Schiller

Lori Schiller

Yazar
8.1/10
52 Kişi
·
130
Okunma
·
7
Beğeni
·
1.453
Gösterim
Ona hayatın yaşamaya değer bir şey olduğunu anlatmam lazımdı ama önce kendi kendimi buna inandırmalıydım.
Lori Schiller
Sayfa 114 - Martı Yayınları
Öldüğü zaman bütün problemlerinin sona ereceğini ve her şeyin onun için düzeleceğini düşünüyor.
Lori Schiller
Sayfa 141 - Martı Yayınları
''Nasıl gülebilirsiniz? Dünyada bu kadar üzüntü varken siz nasıl gülebiliyorsunuz?''
Lori Schiller
Sayfa 114 - Martı Yayınları
''Biliyorum baba inanmayacaksınız ama ben uçabiliyorum. (...)
Eğer beni pencereye götürebilirsen sana uçabildiğimi gösterebilirim.''
Lori Schiller
Sayfa 99 - Martı Yayınları
Artık her şey kontrolümden çıkmaya başlamıştı.
(...)
bir yandan da asıl istediğim gerçekten ölmekti.
Lori Schiller
Sayfa 60 - Martı Yayınları
Hala çok fazla sayıda kişinin yaşamaya zorlandığı bu değişik dünyanın içindeyim.
Lori Schiller
Sayfa 28 - Martı Yayınları
''Her zaman bütün her şeyi içime atıyorum, iyi şeyler yerine hep kötü şeyler düşünüyorum, paranoyak bir haldeyim.''
Lori Schiller
Sayfa 45 - Martı Yayınları
468 syf.
·9/10
Lori sesleri ilk duymaya başladığı andan itibaren onları anlamlandıramamıştı,bu yüzden en yakın arkadaşları dahil ailesi ile de paylaşamama kararı aldı.Başarılı ve çok sevilen bir genç kızdı.Üniversite eğitimine başladığı dönem duyduğu sesler artmıştı.Buna rağmen okulunu başarı ile bitirdi.İlk intihar girişimi ile birlikte ailesi onun rahatsızlığını kabul etmeye yanaşmadı ama tüm desteklerini ve sevgilerini vermeye devam ettiler. Lori uyuşturucu ile tanıştığı dönemde ailesi bunu fark etmedi çünkü kullandığı ilaçlarda uyuşturucu özelliliği taşıyordu.Yattığı hastanelerde ki tedavi süreci ve terapistlerinin tespitlerini dinlemeye çalışsa da her seferinde galip geliyordu . Lori'nin Şizofren hastalığını yenebilmek için verdiği çaba ve azmin; en ince detayına kadar anlatıldığı gerçek bir hayat hikayesi...
468 syf.
·3 günde·7/10
Akıcı bir dili var. Şizofreni rahatsızlığı olanlar ya da çevresinde bu tür rahatsızlıklar yaşayanların okuyabilecekleri, bence okurken de kendilerinden bir şeyler bulabilecekleri bir roman. Özellikle yazarın annesi tarafından (ya da annesinin ağzından) kaleme alınmış bölümler son derece etkileyici. Şizofreni hakkında çok fazla bilgi vermiyor. Ancak yaşayan kişiler ve ailelerinin ruh halleri ile ilgili son derece değerli bir rehber.
468 syf.
·3 günde·9/10
Psikolojiye ve psikiyatriye meraklı olanların ve bu alanda eğitim görenlerin dahası bu doğrultuda rahatsızlığı olanların ve dahi refakatçilerin okuması gereken dramatik, öğretici ve yönlendirici bir hayat öyküsü bu.
352 syf.
·12 günde·6/10
bu kitabı okumak biraz yürek istiyor (: yazarın kendi hayatını kaleme alması ve yasadığı şizofreni hastalığıyla nasıl başa çıktığını okuyorsunuz. Beni tam anlamıyla yormuştu. Sonuç güzeldi herseye rağmen hayatın bizim elimizde olduğunu bilmek güzel...
468 syf.
·Beğendi·Puan vermedi
Bence de kitap akıcı bir dilde yazılmış. Birçok okuyucu tarafından beğenilmese de ben başarılı buldum. İlgi çekici ve farklı. Kafasının içinde belli başlı seslr duymaya başlayan bir kızın hayat hikayesi. Ailesiyle yaşadıkları, hissettikleri, saptığı yollar ve çok daha fazlası. Bütün bunları bırakın başlı başına eğitici bir özelliği de var. Kitabın az bir bölümünde Lori Schiller'ın psikiyatristinin notlarına, söylediklerine ve vereceği bilgilere de yer verilmiş. Tamamiyle eğitici olan kısım da buydu bence. Okumalısınız. Öneririm.
468 syf.
·Beğendi·9/10
Beni derinden etkileyen bir roman oldu.bir şizofrenin hayatını her yönüyle yansıtan bir kitap.En çok etkileyen kısım ise yazarın bu olayları yaşamış olması.Milyonda bir iyileşebilme ihtimali varken bunu başarabilmesi..Bu kitabı okuduktan sonra asla bir şizofrene eskisi gibi bakamayacaksınız.
468 syf.
·Puan vermedi
Her şey normalken birden şizofrenle değişen bir hayat. Güzel, zeki bir kızın akıl hastanesine düşüşü. İntihar denemeleri ve psikolojik bunalımlar. Bununla yaşamayı başaran bir kadın.
Çok güzel ve akıcı bir anlatımı vardı orta sayfalara geldikçe gaipten sesler duymaya başladım ve sonuna gelemeden kitabı bıraktım. Sonunda ne olduğunu merak ettiğim bir kitap.
352 syf.
·6 günde·Beğendi·9/10
Ben neyim değil de ne olacağım diye düşün derken öylesine söylememişler bunu. Hayatta yüksek bir konumu olan kişinin bir anda dibe batmasını anlatıyor. Bazen umutsuzluğu,bazen çaresizliği,yalnızlığı derken bir çok duygunun betimlemesinde bize eşlik ediyor. Kitabın sonu ise 'Her zaman bir umut vardır' ile bitiyor. Bu kitabı okurken asıl sorunun kendimizde olduğunu çok daha iyi anladım.Sen kendine her durumda sahip çıkabilmelisin. Bunu öğretiyor. Ve kitapta yaşanılan olayların gerçek olması da insanı başka bir ruh haline büründürüyor. Bu nedenle ben okumanızı öneririm.
468 syf.
·4 günde·Puan vermedi
Bütün olumsuzluklara rağmen Lori hayata bağlandı. Kafasındaki seslere bağlanmasına rağmen yıllardır sürdürdüğü mücadelesiyle sildi onları, varlıklarını...

Yazarın biyografisi

Adı:
Lori Schiller
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 7 okur beğendi.
  • 130 okur okudu.
  • 5 okur okuyor.
  • 42 okur okuyacak.
  • 4 okur yarım bıraktı.