Louise L. Hay

Louise L. Hay

Yazar
8.4/10
788 Kişi
·
2.807
Okunma
·
218
Beğeni
·
15,2bin
Gösterim
Adı:
Louise L. Hay
Unvan:
Amerikalı Yazar
Doğum:
Los Angeles, California Usa, 8 Ekim 1926
Louise L. Hay (8 Ekim 1926) Amerikalı yazar, teşvik edici eserler yazarı ve Hay House Yayımevi'nin kurucusu. Daha çok Hayatına Şifa ver kitabı ile tanınır.
“tüm bunlar için,anne babalarımızı suçlamayalım.hepimiz kurbanların kurbanlarıyız.onlar kendilerinin bilmediği şeyleri bize nasıl öğretebilirlerdi ki? anneniz kendini sevmeyi bilmiyorsa babanız kendini sevmeyi bilmiyorsa onların size kendinizi sevmeyi öğretmesi de imkansız olacaktır.onlar da çocukluklarında kendilerine öğretilen şeylere dayanarak yapabileceklerinin en iyisini yapmaya çalışıyorlardı.eğer anne ve babanızı anlamak istiyorsanız,onları kendi çocukluklarıyla ilgili konuşturmaya çalışın.”
Burçin
Burçin Tüm Hastalıkların Zihinsel Nedenleri'ni inceledi.
96 syf.
Sağlığında hastalığında zihinde başlayıp bittiğine parmak basan bir kitap.

Kendi adıma kitap için olağanüstü diyemem.
Ama bu yazarın dünya üzerinde pek çok kişiye kişisel gelişim konusunda yardımcı oldugunu ve kanseri atlatmış bir yazar olarak düşününce mutlaka bakış açınızı değiştirecek ve faydasını görebileceğiniz bir kitap diyebilirim.

ZORLU YAŞANTISINDAN DOLAYI TECRÜBE KOKAN BİR KİTAP bu kitaba en uygun açıklamadır.

Merakı olan okusun arkadaşlar.
208 syf.
·Beğendi·10/10 puan
Bu kitap ile olumsuz düşüncelerin bedenimizin hangi organının hastalanmasına sebep olduğumuzu ve olumlu düşünce ile tekrar sağlığınıza kavuşmamızın ne kadar kolay olduğu anlatılıyor...
Dünya Sağlık Örgütü düşünce gücünün hastalıklarda olumlu etkilerini kabul ediyor...
Yazar madde madde ana başlıklar ile hastalıkları ve karşısına olumlu sözcükleri eklemiş...
Bir fikirden yola çıkıp, körü körüne o fikri savunarak yazılan kişisel gelişim kitaplarını sevemiyorum! Böyle kitapların tek yaptığı, verdiği mesaj şu anlama çıkıyor; "Benim dediğime inan çünkü ben böyle yaptığım için mükemmelim ve sen de bunu yaparsan benim gibi olacaksın, yani mükemmel!"

Neden okuduğum hiçbir kişisel gelişim kitabı insanların farklılıklarını, herbirinin şahsına münhasır oluşunu göz önünde bulundurmuyor gerçekten anlamıyorum...

Kitaplar adeta tek beyinden çıkıp farklı kalemlere dağıtılmış gibi.. Sadece farklı cümlelerle ve farklı olayların eşiğinde yazılmış o kadar!

• "Aynanın karşısına geç ve başaracağına inandığını söyle!"
• "Aynaya bak ve ismini haykırarak kendini affettiğini söyle!"
• "Her şeyin başlangıcı ve bitişi sensin!"
• "Kendini sev!"
• "Hayır seni o aldatmadı, sen buna müsade ettin!"

Ahhh!!! Gerçekten bütün bunlar sadece bana mı komik geliyor? Geçmişinden uzaklaşlar, hataları affetler, ailemizi biz seçtikler... Bir kitap diyor ki geçmiş seni sen yapıyor diğeri diyor ki topukla.. Biri insanların hatalarını affet diyor, diğeri sana yapılanları unutma... Her şey gibi burada da fikir ayrılığı olması gayet doğal ama neden bu yazarlar kutsalmışcasına kitaplarının doğruluğu, yöntemlerinin mükemmelliği konusunda bu kadar ısrarcılar mesela?

Tamam kitaplar hayatımı belirlesin, benliğimi oluştursun demiyorum da... Diyorum ki boş olmasın, vaktimi veriyorum ve neden bütün kişisel gelişim kitaplarından en sonunda aldığım şey sadece ayna karşısında mücadele ettirme durumu anlayamıyorum!

Yani demem o ki kitap bilindik kişisel gelişimlerden. Yukarıdaki düşünceler şahsıma aittir yani eger beğenen varsa bunlar tamamıyla benim düşüncelerim. Ve herkese, her düşünceye saygı duyarım. Benim buraya yazdıklarım okumak isteyip önce araştıranlara ufak bir fikir olur belki diye... Karar sizin.
208 syf.
·9 günde·Beğendi·10/10 puan
Bu kitap sizi baştan yaratabilir ! Kişisel gelişim için kesinlikle okunması gereken bir kitap. Tam bir başucu kitabı. Kitapta ki her cümle hayatınıza olumlu bir geri dönüş yapıyor. Kitaptan rastgele bir sayfaaçsanız bile mutlaka olumlu bir etkisi olacağına eminim. Çok yararlı olumlamalar ve alıştırmalar var.Kitabın sonunda hastalıklara neden olan düşüncelerimizden ve bu düşüncelerinasıl yenebileceğimiz konusunda ayrıntılı bilgiler var. Kanseri yenmiş ve hayatındaki onca zorluğa ragmen yılmamış bir kadın olarak beni çok etkiledi. Bir alıntı yaparak kitabı herkese öneriyorum.
"Küçücük bir olaydan büyük trajedilerde yaratabiliriz, büyük trajedilerde sevinç duyacak bir şey de bulabiliriz. Seçim bizim."
232 syf.
·3 günde·Puan vermedi
Sanki bir basketbol takımı mola almış da, takımın koçu oyuncuları gazlıyor gibi hissettim. İçim sıkıldı, daraldım, isyan etmek istedim.

En tehlikeli yanlış, doğruya en yakın yanlıştır demişler. Kişisel gelişim kitapları, psikolojiye yakın gibi görünen ama insan psikolojisi ile hiçbir ilgisi bulunmayan kitaplardır. Su kitabı okumaya harcadığım zamanı, Şeyma Subaşı okumaya ya da Tuğçe Kazaz izlemeye harcasaydım, eminim daha iyi bir adım atmış olurdum.

Bu kitaptan psikolojik beklenti içerisinde olmak, Adnan Oktar'dan din öğrenmek gibi, Kadir Misiroglundan tarih ogrenmek gibi bir şey.


Isin şakası bir yana, kitabın hakkını yemeyelim, bahsettiğim kadar kötü mü?

Tabiki değil, bahsedemediğim kadar kötü.
208 syf.
·19 günde
Beni en çok etkileyen , kitabın sonunda olan “Louise Hay” ın kendi hikayesiydi..

“İhtiyacım olan şey, daima Kozmik Bilinç tarafından karşılanır.”
Hayatımızda neyi düşünür ve neyi yaşarsak onu kendimize çekeriz. Düşüncelerimi olumlularda değiştiriyorum ve daima toprağıma ektiğim tohumları olumlu ifadelerle sulayacağım. Teşekkürler Louise Hay.
Bunu tekrar tekrar kendime hatırlayacağım.
183 syf.
·2 günde·Beğendi·10/10 puan
Eser, 21 günde olumlamalar ile ayna çalışmaları, kalp düşünceniz için meditasyonlar, düşüncelerimizde ki kalıpların zihnimizde yarattığı bilinç kodlarının nasıl değiştirilmesi gerektiğini anlatan bir Kişisel Gelişim kitabı...

Kendinize değer vermeyi, affetmeyi, öfkeyi serbest bırakmayı, koşulsuz sevgiyi kendi üzerimizde nasıl aktif hale getirileceğinin örneklerini veriyor. 21 günlük çalışmalar günlük başlıklar halinde yazılmış...

Louise L. Hay'in Kişisel Gelişim kitaplarını okumaktan büyük zevk alıyorum. Anlatımı çok sade ve net...
265 syf.
·Puan vermedi
Kişisel Gelişim kitapları yazarları arasında dili çok akıcı ve sade olan yazarın bu kitabında da insanların kendini tüm tabu ve gereksiz kodlanmalardan sıyırıp, hayata daha pozitif bakmalarını ve kendilerini keşfetmeleri adına güzel bir eser sunmayı başarmış. Okurken bile o enerjiyi hissedebileceğiniz güzel bilgilerle dolu...
275 syf.
·22 günde·7/10 puan
Öncelikle kişisel gelişim kitaplarındaki ortak payda olan ‘’monotonluk’’ bu kitabı da sarmış. Yazar pozitiflik üzerinde öyle çok durmuş ki. Her şeyi buna bağlaması bir yerden sonra gerçekten sıkıcı gelmeye başlıyor. Verdiği örneklerin kimisinde realiteden çokça uzaklaşıyor. Mesela para sıkıntısı içerisindeysek, kendimizi bağışlamamız gerektiğini ve borcumuzu ödediğimizi hayal etmememiz gerektiğini söylüyor. .Başka bir örnek ise ebeveynlerimiz üzerimizde baskı kurduysa ve bu önlenemez bir hal aldıysa şöyle bir tavsiyede bulunuyor: 40 yaşını geçtiysek ebeveynlerimize artık anne baba diye değil ismiyle hitap etmemiz gerektiğini bu sayede üzerimizde egemenlik kuramayacaklarını belirtiyor. Evet benim yazara katılmadığım yerler bulunuyordu ama bunların kitabı kötü kıldığını söyleyemem. İçerisinde güzel fikirler de var. Belki bu fikirler hayatınızda değişmesi gereken şeylerin değişmesinde yardımcı olur. Örneğin sıklıkla üzerinde durduğu konulardan biri hatalarımızdan ders çıkarmaktır. Bununla ilgili fikirleri farklı pencereden bakmama yardımcı oldu. Bazı bölümlerde ise insanın gerçekten değerli olduğu hissini uyandırabilmeyi başarmıştır.
Aslında bu kitabı iyi bulmak okurken ki ruh halinize de bağlı örneğin hayatımızda her şeyin yolunda gittiği, herhangi bir aksaklık bulunmadığı bir zamanda okursak kitap inanılmaz sıkıcı bir hale geliyor. Fakat biraz kötü bir ruh halinde ve telkinlere ihtiyaç duyduğumuz zaman diliminde okursak gerçekten iyileştirici bir etkisi olduğunu söyleyebilirim. İki ruh halinde de okudum ve böyle bir sonuca ulaştım :)

Yazarın biyografisi

Adı:
Louise L. Hay
Unvan:
Amerikalı Yazar
Doğum:
Los Angeles, California Usa, 8 Ekim 1926
Louise L. Hay (8 Ekim 1926) Amerikalı yazar, teşvik edici eserler yazarı ve Hay House Yayımevi'nin kurucusu. Daha çok Hayatına Şifa ver kitabı ile tanınır.

Yazar istatistikleri

  • 218 okur beğendi.
  • 2.807 okur okudu.
  • 164 okur okuyor.
  • 2.137 okur okuyacak.
  • 65 okur yarım bıraktı.

Yazarın sıralamaları