Louise L. Hay

Louise L. Hay

Yazar
8.2/10
175 Kişi
·
585
Okunma
·
69
Beğeni
·
7.253
Gösterim
Adı:
Louise L. Hay
Unvan:
Amerikalı Yazar
Doğum:
Los Angeles, California Usa, 8 Ekim 1926
Louise L. Hay (8 Ekim 1926) Amerikalı yazar, teşvik edici eserler yazarı ve Hay House Yayımevi'nin kurucusu. Daha çok Hayatına Şifa ver kitabı ile tanınır.
Affetmek kendime verdiğim en büyük armağandır, ben affediyorum ve kendimi özgür bırakıyorum...
''Sorunları ne olursa olsun, herkesi ikna etmeye çalıştığım tek bir şey var: ‘Kendini Sevmek’. Sevgi harika bir tedavidir. Kendimizi sevmek yaşamımızda mucizeler yaratır. Aşırı gurur, küstahça bir kibir ya da kendini beğenme gibi şeylerden bahsetmiyorum; çünkü bunlar sevgi değil, sadece korkudur. Kendini sevmek ise, kendimize saygı duymak, mucizevi bedenimiz ve aklımız için minnettar olmaktır. ''
Kendimizi sevmenin en iyi yolu, geçmişten gelen tüm negatif mesajları serbest bırakmak ve şimdiki anı yaşamaktır.
Bazı düşünceler ilk başta yararlı oluyor. Ama büyüdüğümüzde artık hükmü kalmıyor.

"Erkekler ağlamaz", "Kızlar ağaçlara tırmanmaz" gibi inançlar, duygularını saklayan erkekler, fiziksel etkinliklerden korkan kadınlar yaratıyor.
96 syf.
Sağlığında hastalığında zihinde başlayıp bittiğine parmak basan bir kitap.

Kendi adıma kitap için olağanüstü diyemem.
Ama bu yazarın dünya üzerinde pek çok kişiye kişisel gelişim konusunda yardımcı oldugunu ve kanseri atlatmış bir yazar olarak düşününce mutlaka bakış açınızı değiştirecek ve faydasını görebileceğiniz bir kitap diyebilirim.

ZORLU YAŞANTISINDAN DOLAYI TECRÜBE KOKAN BİR KİTAP bu kitaba en uygun açıklamadır.

Merakı olan okusun arkadaşlar.
208 syf.
·Beğendi·10/10
Bu kitap ile olumsuz düşüncelerin bedenimizin hangi organının hastalanmasına sebep olduğumuzu ve olumlu düşünce ile tekrar sağlığınıza kavuşmamızın ne kadar kolay olduğu anlatılıyor...Dünya Sağlık Örğütü düşünce gücünün hastalıklarda olumlu etkilerini kabul ediyor..Yazar madde madde ana başlıklar ile hastalıkları ve karşısına olumlu sözcükleri eklemiş...
265 syf.
·Puan vermedi
Kişisel Gelişim kitapları yazarları arasında dili çok akıcı ve sade olan yazarın bu kitabında da insanların kendini tüm tabu ve gereksiz kodlamalar dan sıyrılıp,hayata daha pozitif bakmalarını ve kendilerini keşfetmeleri adına güzel bir eser.Okurken bile o enerjiyi hissedebileceğiniz güzel bir eser....
183 syf.
·2 günde·Beğendi·10/10
Eser, 21 günde olumlamalar ile ayna çalışmaları, kalp düşünceniz için meditasyonlar, düşüncelerimizde ki kalıpların zihnimizde yarattığı bilinç kodlarının nasıl değiştirilmesi gerektiğini anlatan bir Kişisel Gelişim kitabı...

Kendinize değer vermeyi, affetmeyi, öfkeyi serbest bırakmayı, koşulsuz sevgiyi kendi üzerimizde nasıl aktif hale getirileceğinin örneklerini veriyor. 21 günlük çalışmalar günlük başlıklar halinde yazılmış...

Louise L. Hay'in Kişisel Gelişim kitaplarını okumaktan büyük zevk alıyorum. Anlatımı çok sade ve net...
208 syf.
·Puan vermedi
Kitap pozitif bakış açısı kazandırırken hayattaki olumsuzluklarla düşüncelerimiz sayesinde baş edebilmeyi ve inanmanın,olumsuzluklardan arınmanın gücüyle kanseri bile yenebileceğimizden bahsetmiş.Insanin kendini değerli kılacak bir çok şeye sahip olduğunu fakat bunu keşfetmesi gerektiğini olumlamalarla anlatmış sevgi ve iyilikten doğan bir kitap akıcı ve iyileştirici tavsiye edilir.
208 syf.
·7 günde·Beğendi·10/10
İnsanı sıkmadan değiştirmeye yönlendiren muhteşem bir kişisel gelişim kitabı. Bütün olumsuz düşünceleri nasıl olumlu yapabiliriz uygulamalı şekilde anlatmış. Bütün hastalıkların aslında psikolojiyle alakalı olduğunu, hangi hastalığın ne sebepten kaynaklandığını kitabın son sayfalarında teker teker açıklamış. Bir kanser tedavisini bile iyileştirmeye yönelik yöntemler veriyor. En sonda kendi zorlu hayatını, bu günlere nasıl geldiğini anlatıp uyguladığı yöntemler ile okuyucunun önüne sunmuş.
275 syf.
·22 günde·7/10
Öncelikle kişisel gelişim kitaplarındaki ortak payda olan ‘’monotonluk’’ bu kitabı da sarmış. Yazar pozitiflik üzerinde öyle çok durmuş ki. Her şeyi buna bağlaması bir yerden sonra gerçekten sıkıcı gelmeye başlıyor. Verdiği örneklerin kimisinde realiteden çokça uzaklaşıyor. Mesela para sıkıntısı içerisindeysek, kendimizi bağışlamamız gerektiğini ve borcumuzu ödediğimizi hayal etmememiz gerektiğini söylüyor. .Başka bir örnek ise ebeveynlerimiz üzerimizde baskı kurduysa ve bu önlenemez bir hal aldıysa şöyle bir tavsiyede bulunuyor: 40 yaşını geçtiysek ebeveynlerimize artık anne baba diye değil ismiyle hitap etmemiz gerektiğini bu sayede üzerimizde egemenlik kuramayacaklarını belirtiyor. Evet benim yazara katılmadığım yerler bulunuyordu ama bunların kitabı kötü kıldığını söyleyemem. İçerisinde güzel fikirler de var. Belki bu fikirler hayatınızda değişmesi gereken şeylerin değişmesinde yardımcı olur. Örneğin sıklıkla üzerinde durduğu konulardan biri hatalarımızdan ders çıkarmaktır. Bununla ilgili fikirleri farklı pencereden bakmama yardımcı oldu. Bazı bölümlerde ise insanın gerçekten değerli olduğu hissini uyandırabilmeyi başarmıştır.
Aslında bu kitabı iyi bulmak okurken ki ruh halinize de bağlı örneğin hayatımızda her şeyin yolunda gittiği, herhangi bir aksaklık bulunmadığı bir zamanda okursak kitap inanılmaz sıkıcı bir hale geliyor. Fakat biraz kötü bir ruh halinde ve telkinlere ihtiyaç duyduğumuz zaman diliminde okursak gerçekten iyileştirici bir etkisi olduğunu söyleyebilirim. İki ruh halinde de okudum ve böyle bir sonuca ulaştım :)
208 syf.
·9 günde·Beğendi·10/10
Bu kitap sizi baştan yaratabilir ! Kişisel gelişim için kesinlikle okunması gereken bir kitap. Tam bir başucu kitabı. Kitapta ki her cümle hayatınıza olumlu bir geri dönüş yapıyor. Kitaptan rastgele bir sayfaaçsanız bile mutlaka olumlu bir etkisi olacağına eminim. Çok yararlı olumlamalar ve alıştırmalar var.Kitabın sonunda hastalıklara neden olan düşüncelerimizden ve bu düşüncelerinasıl yenebileceğimiz konusunda ayrıntılı bilgiler var. Kanseri yenmiş ve hayatındaki onca zorluğa ragmen yılmamış bir kadın olarak beni çok etkiledi. Bir alıntı yaparak kitabı herkese öneriyorum.
"Küçücük bir olaydan büyük trajedilerde yaratabiliriz, büyük trajedilerde sevinç duyacak bir şey de bulabiliriz. Seçim bizim."
229 syf.
·4 günde·Beğendi·10/10
İlişkiler, bizim aynalarımız. Kendimize çektiğimiz şeyler daima ya sahip olduğumuz özelliklerin ya da ilişkiler hakkındaki inançlarımızın aynası oluyor..
96 syf.
·1 günde·Beğendi·9/10
.....Okunması gerek başucu kitaplarımdan denilen bir kitap ....herkesin kendinden bir şeyler bulduğu ... anlaşılır dille yazılmış bir kitap ...haydin kendimizi bulmaya...(hastalık nedenlerimizin nedenini zihinsel çağrışımlarımız..)

Yazarın biyografisi

Adı:
Louise L. Hay
Unvan:
Amerikalı Yazar
Doğum:
Los Angeles, California Usa, 8 Ekim 1926
Louise L. Hay (8 Ekim 1926) Amerikalı yazar, teşvik edici eserler yazarı ve Hay House Yayımevi'nin kurucusu. Daha çok Hayatına Şifa ver kitabı ile tanınır.

Yazar istatistikleri

  • 69 okur beğendi.
  • 585 okur okudu.
  • 39 okur okuyor.
  • 579 okur okuyacak.
  • 14 okur yarım bıraktı.

Yazarın sıralamaları