Lynn Picknett

Yazar 8,1/10 · 10 Oy · 2 kitap · 18 okunma ·  3 beğeni

Yazarın Bilgileri

Yazar İstatistikleri

3 okur beğendi.
10 puanlama · 3 alıntı
0 haber · 652 gösterim
18 okur kitaplarını okudu.
17 okur kitaplarını okumayı planlıyor.
1 okur kitaplarını şu anda okuyor.
1 okur kitaplarını yarım bıraktı.

Yazar ile İlgili Haberler

Henüz ilgili bir haber eklenmedi.

Lynn Picknett'in Resimleri Resim Ekle

Henüz yazara ait resim eklenmedi.

Paylaş

ya da direk bağlantıyı paylaş

Lynn Picknett'in Biyografisi

Lynn Picknett
Yazar
Doğum: Nisan 1947, Folkestone, Birleşik Krallık
Levent Hira, bir alıntı ekledi.
 01 Nis 01:09 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Şarap güçlüdür, kral daha güçlüdür, en güçlü olan kadınlardır. Gerçek ise hepsinin üzerindedir...

Tapınak Şovalyelerinin Gizli Tarihi, Lynn Picknett (Sayfa 183)Tapınak Şovalyelerinin Gizli Tarihi, Lynn Picknett (Sayfa 183)
fazi, bir alıntı ekledi.
10 Nis 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Lynn Picknett - Şeytanın Gizli Tarihi
"Kolay bir yolculuk olmayacaktı. Adem, 'topraktan geldin, toprağa gideceksin' hatırlatmasıyla 'zahmetli bir yolda' ilerleyeceği vahşi bir hayata mahkum olmuştu."

Şeytanın Gizli Tarihi, Lynn Picknett (Sayfa 29 - Neden Yayınevi)Şeytanın Gizli Tarihi, Lynn Picknett (Sayfa 29 - Neden Yayınevi)
Homo sapiens sapiens, bir alıntı ekledi.
05 Ara 2016

Herkes kötülüğün ne olduğunu bilir.Hepimiz,zihnimizde gerçek kötülüğü simgeleneyen görüntüler taşırız:11 Eylül'de İkiz Kuleler'den sızan duman ve alevlerin dünya tarihine bıraktığı iz,Nazi ölüm kamplarındaki iskelet yığınları,Pol Pot ölüm tarlalarında bulunan,acıdan dişleri birbirine kenetlenmiş binlerce kafatası,her yanına napalm bulaşmış halde kameralara doğru bağırarak koşan çırılçıplak küçük kız...Dehşet,acı,savaş,ölüm üstüne ölüm.

Şeytanın Gizli Tarihi, Lynn Picknett (Sayfa 11)Şeytanın Gizli Tarihi, Lynn Picknett (Sayfa 11)

Lynn Picknett kitap incelemeleri

fazi, Şeytanın Gizli Tarihi'yi inceledi.
12 Nis 2017 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 10/10 puan

Lynn Picknett'in okuduğum ikinci kitabı. Tapınak Şövalyelerinin Gizli Tarihi'nde olduğu gibi yine aklımdaki birçok soruya yanıt buldum. Kitap; şeytanın eski kültürlerdeki isimleri, Eski ve Yeni Ahitte şeytanın yeri, Adem ve Havva'nın yasak meyve yemesi ile meydana gelen geri dönüşü olmayan uzun yolu verilerle birlikte okuyucuya sunuyor. Yazarın, Tapınak Şövalyelerinin Gizli Tarihi adlı kitabından da örneklerin verildiği, fotoğraflar ve başka yazarların bu konularla alakalı kitap alıntılarının da kullanıldığı eser tam anlamıyla beyin fırtınası yarattı diyebilirim. Leonardo da Vinci'nin de yer bulduğu kitap, kesinlikle bu konularla ilgilenenler için tam bir hazine! Ben beğenerek ve şaşkınlıkla okudum..

Can Murat Demir, Şeytanın Gizli Tarihi'yi inceledi.
28 Ara 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 6/10 puan

Şeytanın Gizli Tarihi bir Lucifer güzellemesi aslında. İlk başladığımda çeviri olması, devrik cümleler ve baskı hataları biraz canımı sıksa da kitap ilerledikçe şeytan, engizisyon, Da Vinci şifreleri ve simya üzerine epeyce ayrıntı okuma şansı buldum. Bu da ön yarıgılarımı kırdı diyebilirim. Yazarın uzmanlık alanı aslında daha çok Tapınak Şövalyeleri ve Da Vinci ancak cadılık kurumu hakkında da engin bir bilgiye sahip diyebilirim. http://www.felsefehayat.net/...in-gizli-tarihi.html