Lynn Picknett

Lynn Picknett

Yazar
7.3/10
20 Kişi
·
43
Okunma
·
7
Beğeni
·
754
Gösterim
Adı:
Lynn Picknett
Unvan:
İngiliz yazar
Doğum:
1947
Lynn Picknett
Yazar
Doğum: Nisan 1947, Folkestone, Birleşik Krallık
"Kolay bir yolculuk olmayacaktı. Adem, 'topraktan geldin, toprağa gideceksin' hatırlatmasıyla 'zahmetli bir yolda' ilerleyeceği vahşi bir hayata mahkum olmuştu."
Lynn Picknett
Sayfa 29 - Neden Yayınevi
360 syf.
·3 günde·Beğendi·10/10
Lynn Picknett'in okuduğum ikinci kitabı. Tapınak Şövalyelerinin Gizli Tarihi'nde olduğu gibi yine aklımdaki birçok soruya yanıt buldum. Kitap; şeytanın eski kültürlerdeki isimleri, Eski ve Yeni Ahitte şeytanın yeri, Adem ve Havva'nın yasak meyve yemesi ile meydana gelen geri dönüşü olmayan uzun yolu verilerle birlikte okuyucuya sunuyor. Yazarın, Tapınak Şövalyelerinin Gizli Tarihi adlı kitabından da örneklerin verildiği, fotoğraflar ve başka yazarların bu konularla alakalı kitap alıntılarının da kullanıldığı eser tam anlamıyla beyin fırtınası yarattı diyebilirim. Leonardo da Vinci'nin de yer bulduğu kitap, kesinlikle bu konularla ilgilenenler için tam bir hazine! Ben beğenerek ve şaşkınlıkla okudum..
360 syf.
·Beğendi·6/10
Şeytanın Gizli Tarihi bir Lucifer güzellemesi aslında. İlk başladığımda çeviri olması, devrik cümleler ve baskı hataları biraz canımı sıksa da kitap ilerledikçe şeytan, engizisyon, Da Vinci şifreleri ve simya üzerine epeyce ayrıntı okuma şansı buldum. Bu da ön yarıgılarımı kırdı diyebilirim. Yazarın uzmanlık alanı aslında daha çok Tapınak Şövalyeleri ve Da Vinci ancak cadılık kurumu hakkında da engin bir bilgiye sahip diyebilirim. http://www.felsefehayat.net/...in-gizli-tarihi.html

Yazarın biyografisi

Adı:
Lynn Picknett
Unvan:
İngiliz yazar
Doğum:
1947
Lynn Picknett
Yazar
Doğum: Nisan 1947, Folkestone, Birleşik Krallık

Yazar istatistikleri

  • 7 okur beğendi.
  • 43 okur okudu.
  • 3 okur okuyor.
  • 36 okur okuyacak.
  • 5 okur yarım bıraktı.