Maeve Binchy

Maeve Binchyİtalyanca Aşk Başkadır yazarı
Yazar
7.7/10
2.001 Kişi
11,8bin
Okunma
331
Beğeni
14,8bin
Gösterim

Maeve Binchy Yorumları ve İncelemeleri

Maeve Binchy yorumları ve incelemelerini, Maeve Binchy kitabı hakkındaki okur görüşlerini , Maeve Binchy puanlarını 1000Kitap'ta bulabilirsiniz.
304 syf.
5/10 puan verdi
·
32 günde okudu
Maeve Binchy okuyalı yıllar olmuştu. Sevdiğim bir yazar değil, daha önce okuduğum ve okumaya tahammül edemeyip yarım bıraktığım kitaplarından sonra bir daha karşılaşmayız diyordum; öyle olmadı. Aşk, Bir Kere'de yazar hikayelerini Shancarrig kasabasında yaşayan insanlar üzerine kurmuş. Kasabada büyümüş yahut yolu hasbelkader oraya düşmüş kişilerin mutlu ya da mutsuz sonla biten aşk hikayeleri var kitapta. Kimilerini aşk hikayesi olarak okumadığımı belirtmem gerekir. Benim dikkatimi en çok çekenin Maura'nın hikayesi olduğunu söyleyebilirim. Neredeyse tüm karakterlerin arkadaş olduğu bir kurguda, Maura'nın tüm hikayelerde bir şekilde boy göstermiş olması da etkiledi bu görüşümü. Beni başka bir Maeve Binchy romanı okumaya ikna eder mi? Sanmıyorum. Fakat bu kitabı, yoğun bir dönemde dahi olsa, okumanın zamanımı boşa harcamak olduğunu da düşünmüyorum.
Aşk, Bir Kere
Aşk, Bir KereMaeve Binchy · Doğan Kitap · 2010538 okunma
416 syf.
10/10 puan verdi
Aşk 3 lemesi...
Ah çok güzel bir kitap okudum. Güzel olmasından ziyade ise oldukça da tatlıydı. Öyle okumak için aldım elime. Her fırsat okumak için gayret ettim. Çünkü aşırı sürükleyici ve merak uyandırıcı. Özellikle yazarın yaptığı kurguya bayıldım. Gerçekten çok kaliteli ve sağlam bir iş yapmış. Bu kurgu
İtalyanca Aşk Başkadır
İtalyanca Aşk BaşkadırMaeve Binchy · Doğan Kitap · 20133.048 okunma
492 syf.
9/10 puan verdi
·
8 günde okudu
Sıradan, vakit geçirmelik bir aşk romanı okuyacağımı sanmıştım. Yanılmışım. Dolu dolu bir kitap okudum. Anlatım tarzını çok beğendim: Kitap 9 bölümden oluşuyor. Son bölüm hariç her bölüm farklı bir karakteri başrol yaparak ilerliyor. Ve başka bir bölüme geçtiğinde önceki bölümde anlatılan bir karakterin hayatının ilerleyişini de görebiliyorsun. Çünkü kitaptaki her kişi başka bir kişinin hayatına dokunuyor. Bu insanların ortak özelliği de kitabın adından anlaşılacağı üzere İtalyanca kursuna gitmeleri. Son bölüme gelince bütün karakterler topluca karşımıza çıkıyor. İlginç ve hoş bir kurgulama tarzı olduğundan çok sevdim. Eğer kitap için tek bir kelime söyleyecek olsaydım "içten" derdim. Karakterlerin yaşam tarzları çok farklı olsa da yazarın samimiyeti hiçbirini yadırgatmıyor. Üstelik çok fazla kişi olmasına rağmen hepsi detaylarıyla anlatıldığından gerçek hayatta tanışmış gibi oluyor insan. Empati yönüyle oldukça zengindi. Üslubu da beklentimin üzerindeydi. Yazarın başka kitaplarını da okumak istedim. Keyifli okumalar.
İtalyanca Aşk Başkadır
İtalyanca Aşk BaşkadırMaeve Binchy · Dex Kitap · 20183.048 okunma
472 syf.
·
Puan vermedi
·
Beğendi
Bu kitabı çok sevmiştim. Bana uymayan kısımları da vardı ama yine de güzeldi. Bana uymayan kisimlarina örnek verecek olursam mesela kız devamlı olarak aldatıldığı halde affediyordu. Bir de kızın yakın arkadaşı kızın sürekli aldatan eski sevgilisiyle sevgili oluyordu. Bu kısımlar dışında güzeldi. Kitapta boşanma tarzı öğeler de var. Ama kız çok olgunlukla karşılıyordu. Kitap çok güzeldi. Herkese tavsiye ederim.
Bir Dilek Tut Benim İçin
Bir Dilek Tut Benim İçinMaeve Binchy · Doğan Kitap · 2010533 okunma
176 syf.
8/10 puan verdi
bir yaz akşamı balkonda oturup serin serin dinlenmek gibi
"Her Cuma akşamı leylak rengi bir minibüs, içinde yedi yolcusuyla Dublin'den üç saat uzaktaki taşra kasabası Rathdoon'a doğru yola çıkar." Minibüsün hiç değişmeyen yedi yolcusunun, birbirlerinin hiç bilmediği hikayelerini ve iç dünyalarınında yaşananlar anlatılmakta. Kitap sırasıyla 1-Nancy (cimri, en sevmediğim karakter) 2-Dee (çok tatliş) 3-Mikey (soğuk espriler, yardımsever, bankada güvenlik) 4-Judy ( eski uyuşturucu satıcısı)(yarım kalan bir teyze) 5-Kev (güvenlik gibi) 6-Rupert (emlakçı) 7-Celia (hemşire) 8-Tom (şoför) karakterlerin aynı hafta sonu geldikleri kasabalarında yaşadıklarını anlatmakta. Yazarla bu kitapla tanıştım. İlk anlatılan karakter biraz zorladı ama 20 sayfa sonrası akıp gidiyor. Kitap da karakterlerin düşündüklerini hissettiklerini betimlemelerden çok diyaloglarla anlatması nedeniyle kitap okuyomuş gibi değil de film seyrediyormuş gibi boş bir his vermekte. Dolu bir zihin için güzel bir kitap tavsiye ederim Ankara akşam Temmuz halen soğuktu(:
Leylak Zamanı
Leylak ZamanıMaeve Binchy · Doğan Kitap · 2008555 okunma
376 syf.
9/10 puan verdi
·
Beğendi
·
8 günde okudu
AŞK . BİR KERE
Maeve Binchy sevdiğim bir yazar, bu okuduğum üçüncü kitabı... Aşk , Bir Kere isimli kitabının başlığı içeriğine göre bence yetersiz kalmış. İçi çok dolu bir kitap severek okudum ve okumak isteyenlere tavsiye ederim. Dili çok yalın biraz isimleri akılda tutmak yorabilir ama her ismin ayrı güzel bir hikayesi var. Bir okul ve onun mezunlarının hayatları çok güzel anlatılmış. Romanın başında tesadüfen anlatılan olayların ilerleyen bölümlerinde ayrıntılı bir hikayesinin olduğunu görüyorsun ve kitabın başı ile sonu birbirine bağlanıyor. Yazarın anlatım tarzını çok seviyorum duyguların samimi olarak verilmesi okurken insana müthiş bir huzur veriyor. Tıpkı keyif aldığınız bir film izlediğinizde film bittiğinde ondan aldığınız hazzın tebessümü gibi kitap bittiğinde ondan aldığınız hazda farkında olmadan yüzünüzde bir tebessüm oluşturuyor.
Aşk, Bir Kere
Aşk, Bir KereMaeve Binchy · Dex Yayınevi · 2022538 okunma
494 syf.
10/10 puan verdi
·
Beğendi
·
23 günde okudu
Kitabın konusu veya ne anlatıyor derseniz hiçbir şey söyleyemem, çünkü bir kadının bir erkek ile tanıştığı an ve boşandığı zamana kadar geçen olayları öyle anlatıyor ki sanki günlük yaşantınız içinde oluyor her şey. Kitap 500 sayfaya yakın olduğu halde bitmesin istiyorsunuz. Yazar kitabı öyle bir yerde bitiriyor ki acaba Ria’nın hayatı bundan sonra nasıl olacak veya iş hayatında başarılı olacak mı gibi bir çok soru aklınızda yer ediniyor ve düşünmeden edemiyorsunuz.
Yalnız Kadınlar Sokağı
Yalnız Kadınlar SokağıMaeve Binchy · Doğan Kitap · 20021.436 okunma
176 syf.
2/10 puan verdi
·
35 saatte okudu
Her cuma akşamı, leylak rengi bir minibüs, içindeki yedi yolcusuyla bir taşra kasabasına doğru yola çıkardı... Nancy; Asosyal, pinti, fazlasıyla tertibi ( ki bence bebeklik anal tutucu dönemde takılmıştır.) Dee; Stajyer avukat, evli ve 2 çocuk babasıyla ilişkisi var. ( ki bence hep cümleler böyle başlar, evli ve .... çocuk babasıyla ilişkisi var denilip kadın yargılanır. Evli ... çocuk babasına kimse laf demez) Mikey; bankada güvenlik,ailenin geri planda kalan küçük oğlu ( ki bence küçük olup geride planda kalmasından dolayı evin fedakar kişisi oydu.) Judy; Şifacı, eski uyuşturucu satıcısı ve kocası tarafından terk edilmiş dul ( buna pek bir yorum yapamayacağım erkekler herseyi öne sürüp terk eder zaten ) Kev; Güvenlik görevlisi, papaz kadar saygı duyulan biri, zamanla hırsız ( neyse sonuçta ülkemizde de bunun farklı versiyonları var haci=çocuk tecavuzcusu) Ruper; Evin tek oğlu ama o bir gay ( Neden herkes gaylerin takım elbise ile gezebilecegini inanmıyor ki) Celia; Bar işletmecisi, alkolik bir anneye sahip ( işsiz kalmamak için insanlara sabaha kadar içkiyi cazip hale getirip, sabah akşama kadar anneyi alkolik elinden kurtarmaya çalışmak fazla ironik) Ben; bu saçma kitabi neden okudum ki!
Leylak Zamanı
Leylak ZamanıMaeve Binchy · Doğan Kitap · 2008555 okunma
144 syf.
·
Puan vermedi
·
Beğendi
·
4 günde okudu
Eğlendirici, arsız, cüretkar bir masallar seçkisi... Yazarlar: Meave Binchy Zoe Fairbairns Ivy Bannister Mary Dorce
Feministlere Masallar
Feministlere MasallarMaeve Binchy · AD Yayıncılık · 199621 okunma
272 syf.
4/10 puan verdi
·
17 günde okudu
‘Bu Yıl Farklı Olacak’, yılbaşı ruhunu tamamen hissedeceğiniz tam bir Aralık ayı kitabı. İçerisinde birbirinden bağımsız yirmi adet öykü bulunuyor. Hepsini sevdiğimi söyleyemem ama genel olarak güzeldi. Benim için Maeve Binchy kitapları, yoğun bir dönemde kafamı boşaltmak için bir kaçış yoludur. Eğer ağır bir kitap okuduysanız ardından bir şans verebilirsiniz belki. Keyifli okumalar! :)
Bu Yıl Farklı Olacak
Bu Yıl Farklı OlacakMaeve Binchy · Doğan Kitap · 2008268 okunma
247 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.