Maria Semple

Maria Semple

Yazar
6.3/10
14 Kişi
·
27
Okunma
·
1
Beğeni
·
657
Gösterim
Adı:
Maria Semple
Unvan:
Amerikalı Romancı ve Senarist
Doğum:
Santa Monica , Kaliforniya , Amerika Birleşik Devletleri, 1964
376 syf.
·1/10
Bu roman tam bir faciaydı benim için. Kitabı okuduğuma pişman oldum desem yeridir. Yazar, bu sıkıcı ve insanı roman okumaktan soğutan kitabı kaç yılda yazdı ki? Doğrusu çok merak ediyorum bunu. Bu kitabı zor zoruna bitirdim. İlk sayfasından, son sayfasına kadar okumak, büyük bir işkenceydi benim için. Bu roman, adeta yazılmış olmak için ve sırf ticari amaç uğruna piyasa sürülen romanlar arasında. İçinde kayda değer hiçbir şey yok. Okumayanlar bir şey kaybetmediniz siz.
376 syf.
·9/10
okuduğum e posta ve diğer kaynaklardan oluşan ilk kitap değil. bu türü sevmekle birlikte akıcılığı da biraz azalttığını düşünüyorum. sanırım önce alışmak gerekiyor. kitap insanı aile olmakla ilgili düşündürüyor. tabi bu güzel bir şey ancak aynı zamanda karakterlere kızmamak da kendi adıma pek mümkün olmadı. her şeye rağmen farklı hayatları ve farklı insanları anlamak isteyen biri için mükemmel diye düşünüyorum.
376 syf.
·9/10
Çok yakında sinemada göreceğimiz bu kitap, aldığı ödülleri sonuna dek hak ediyor. Yazım şekli çok farklı, yazar e-mail, sms, mektup, not vb. aklınıza gelebilecek her türlü yazılı şeyi kullanmış kitabını anlatırken. Bu da farklılık getirerek ödül kazandırmış, tabi ki ustaca kurduğu olay örgüsünü de es geçmemek gerekir. Geçmiş - bugün dengesi güzel kurulduğu için, kitabı okurken kafamız karışmıyor. Bernadette kayıp ve kızı Bee onu bulmaya çalışıyor, acaba bulabilecek mi?
Bir soru daha: Kaçmak için; korktuğunuz bir şeyi yaşamak ister miydiniz?
376 syf.
·5 günde·1/10
Okuduğum en anlamsız kitaptı. Bitmesi için büyük çaba sarfettim belki sonu beni şaşırtır diye ama malesef zaman kaybından başka bir şey değildi. Zaten tarz olarak da farklı yazılmış ve akıcılığı tamamen yok olmuş. Kitap tasarımları eminim ki sadece beni aldatmıyordur. Kapağa bakıp biraz fikir sahibi olurum düşüncesi artık benim için çürütülmüştür. Bestseller ve ödüllü kelimeleri de benim için artık belirleyici olmaktan çıkmıştır.
376 syf.
·8/10
Farklı ve çok güzel bir roman. Yazarın Arrested Development dizisinin yazarlığını da yaptığını öğrenince beklentilerim yüksek bir şekilde okumaya başladım ve beklentilerimin fazlasını karşıladığını söyleyebilirim. Kitabı genel olarak zaten sevdim, okurken en çok zevk aldığım yerler Microsoft ile ilgili ayrıntılar ve Bernadette'nin geçmişiydi.

Yazarın biyografisi

Adı:
Maria Semple
Unvan:
Amerikalı Romancı ve Senarist
Doğum:
Santa Monica , Kaliforniya , Amerika Birleşik Devletleri, 1964

Yazar istatistikleri

  • 1 okur beğendi.
  • 27 okur okudu.
  • 11 okur okuyacak.