Masaşi Kişimoto

Masaşi Kişimoto

Yazar
9.2/10
744 Kişi
·
3.030
Okunma
·
51
Beğeni
·
3.324
Gösterim
Adı:
Masaşi Kişimoto
Tam adı:
Masashi Kishimoto
Unvan:
Mangaka
Doğum:
Okayama, Japonya, 8 Kasım 1974
Kişimoto Masaşi, Japon manga Naruto 'nun çizeridir. Mangaka olarak yayımladığı ilk çıkışını, 1996 yılında Şūeişa tarafından sunulan Karakuri 'dir.

1999 yılında, sonraki çalışması Naruto, Haftalık Shonen Jump adlı manga dergisinde yayınlamaya başladı. Kişimoto, Shonen Jump tarafından yeni sanatçılara ayda bir kez verilen Hop Step Ödülü'nü aldı. Dragon Ball serisinin yaratıcısı Akira Toriyama'dan etkilendiğini söyleyen Kişimoto, ayrıca ilk Mobile Suit Gundam serisi ve Akira filminden de etkilenmiştir.

İkiz kardeşi Seişi Kişimoto da bir mangakadır ve 666 Satan olarak da bilinen O-Parts Hunter'ın yaratıcısıdır.
192 syf.
·4 günde·Beğendi·Puan vermedi
Allah kimseyi Mustafa`dan (Mustafa Tamer Akder) kitap önerisi isteyecek duruma düşürmesin diyerek yorumuma başlıyorum :))

Şaka bir yana, uzun zamandır okurken çocukluğumu anımsamamıştım. Hem okuyorsunuz hem çizgi film seyrediyorsunuz gibi. Başlarda biraz sıkıntı yaşadım. Konuda kahkahalar kopuyor, kimse kimseye dalıyor, biri bir başkasına kızıyor siz ise sadece anlamaya çalışıyorsunuz. Hatta hangi taraftan başlayarak okuyacağımı da bilmiyordum doğrusu. Tam bir bölümü önde olan resimlerden okumuşum. Sondan başlamalı olduğumu sonradan keşfettim :)

Konusu güzeldi. Ben tam olarak anlatamayacağım. Onun için Funda ablanın yorumunu linkliyorum: #2141103
Orada daha dolgun özet geçilmiş :) Ama bunu demeliyim ki, karakterimiz Naruto, yaşadığı tüm acılara rağmen (kimse tarafından sevilmemek, hor görülmek, lanetlenmek, yalnızlık) neşesini hiç kaybetmiyor. Manga`nın sonuna kadar yüzünde kocaman gülümseme ile dolaştı karşımda. Ve itiraf etmeliyim ki, Naruto`u bir müddet özlemeye başlayacağım.

Not1; Bir müddet dedim çünkü biliyorum ki, Mustafa yine okutacak :))

Sonda Mangasını okuyup filmini de izlemek isteyenler için, Cihan beyin önerdiği bir linki paylaşmak istiyorum:
http://www.turkanime.tv/video/naruto-1-bolum

Not2; Toplamış olduğum istihparat haberlerine göre, Zeynep, Aylin abla ve Muzaffer abi, Mustafa`nın bir daha ki kurbanı sizsiniz :))

Not3; Şaka bir tarafa iyi ki okutmuşsun Mustafa. Çok teşekkür ederim :)

Keyifli okumalar...
192 syf.
·Puan vermedi
Birkaç bölümlük nostaljik anime seyrinden çok uzun yıllar sonra her şeye baştan başlamak ve önce mangaları eritip sonra da animeleri bitirmek hevesiyle Naruto’yu da bu seneki okuma maratonuma dahil ettim.

Çok uzun zaman olduğu için manga ile her şeye yeniden başladım diyebilirim. Yine klasik okunalarım arasına bu sene düzenli olarak ekleyeceğim diğer seri bu nefis ninja hikâyesi olacak. Naruto Uzumaki’nin karakter oluşum ve bilinçaltındaki ninjalık tohumlarının ekilme evreleri ile başlayan bu seriye devam etmemek pek mümkün değil sanırım. Bir yerden başlamak isteyenlere de önermiş olalım.
Serinin taze kanlarındanım diyebilirim. Normalde anime,mangalarla aram fazla yoktur. Lakin bir başlayınca bir şekilde devamı geliyor işte.
Az biraz spoiler verebilirim malesef.
Hikayenin baş kahramanı Naruto Uzumaki, türlü zorluklarla Ninja akademisinden mezun oluyor. Ki mezun olana kadar çevresindeki birçok insanı, hocalarını falan çileden çıkarıyor. Mezun olduktan itibaren ise hoşlandığı kız Sakura ve başta rakip olarak gördüğü, sonra takım çalışması gereği ortağı olan Sasuke ile aynı çalışma grubunda yer alıyor. Lakin onların eğitmeni de Naruto gibilerin hakkından fazlasıyla gelebilecek usta bir savaşçı. Hakate Kakashi.
Bir an için sınavı geçemeyeceklerini düşünmüştüm. Sınavı başarıyla geçmelerinden sonra üçlümüz ve hocaları Kakashi, kendilerine verilen yeni görevleri uyguluyorlar ve onları maceralı anlar bekliyor. Dili de pek yormadığı için rahatlıkla elden geçirdim. :) Dilerim sonraki ciltleri de aynı güzellikte devam eder.
192 syf.
·4 günde
Fotoğrafımın Hinata olması Naruto'yu izlemediğim ve okumadığım şeklinde de olabilir :P karakterlere bakarken denk gelmiştim sadece :)-öyle bir belirteyim bilgi sahibi olmadığımı göstereyim istedim-

Bu kitabı hediye eden Mustafa abiye çok teşekkür ederim, yüreğine sağlık abi ^_^ ilk manga okuma serüvenimi bu kitapla atıverdim vesilenle.

Kitabın düzenini ve çizimlerini sevdim özellikle tepkilerin yakın versiyon çizimi çok iyi olmuş güldüm epey. Arada heyecanlanıp evde dışımdan okudum ve pek tabi kardeşimin tuhaf bakışlarına maruz kalarak akıl, fikir diliyorum sana abla diye serzenişlerine tanık oldum :P

Karakterleri tam kafamda oturtamadım lakin Naruto'nun rahatlığı ve eğlenceli tavrı dikkatimi çekti ve sevdim baya.
Özellikle ''Ben, ben Uzumaki Naruto! Sevdiğim şeyler hazır ramen, daha sevdiğim şey ise İruka Sensei'nin ısmarladığı İçiraku ramen, sevmediğim şey hazır ramene kaynar su koyduktan sonraki üç dakika .'' repliği unutamayacaklarıma girdi. :D

Tavsiye ederim farklı bir deneyimlere doğru yolculuk iyi gelebilir ^_^ keyifli okumalar dilerim.
194 syf.
·10/10 puan
Bu cildi her okuduğumda duygulanıyorum. Arkadaşlığı, sevgiyi, farklı insanlara karşı duyulan nefreti gibi birçok konuyu çok güzel anlatmış. En sonda umut ışığıyla bitmesi ve Naruto'yu Naruto yapan kişiliğinin temelinin bu ciltte atıldığı için yeri her zaman ayrı olacak bende. Bu cildi bitiresiye kadar Naruto'yu okuyabilirseniz ondan sonra bağımlılık yaratacağına yüzde yüz inanıyorum. Gerisinde her kurguda olduğu gibi hatalar boşluklar olsa da bu manganın verdiği alt mesajlar bence sonuna kadar kapatıyor. Keyifli okumalar dilerim.
208 syf.
·1 günde·Beğendi·8/10 puan
Naruto, Mustafanın hayatıma dahil ettiği bir harika ninja"cık".

Bir günde bitirerek kendimi bile şaşırttığım bu manga, içinizdeki saklı çocuğu ortaya çıkarmak için türlü şaklabanlıklar yapıyor.
Bazen onunla üzülüyor, onunla gülüyor, kahkahalar atıyor, duygulanıyor, hırslanıyor, sakarlıklar yapıyor, bazense sadece olayların seyrine kapılıp, resimleri dikkatle inceliyorsunuz.

2. cilt ise, Naruto ve arkadaşlarına görevlerin verilmesinden oluşuyor. Bunlar alfabetik sıraya göre zorlaştırılarak sıralanmış. Görevleri, yaşlı bir adamı korumak ve torununa bakmaktan (henüz torununa bakmak kısmına geçmiyorsunuz bu ciltte) oluşuyor.

Peki, bu görevin üstesinden gelecekler mi? Naruto, yine ne hiperaktivlikler yapacak? Okumak isteyenlerin Mustafa Tamer Akder`e manga kültürünü sorması yeterlidir :))

Keyifli okumalar...
192 syf.
·Beğendi·9/10 puan
Manga türüne bu sitede gördüğüm süper bir alıntıyla tam anlamıyla gaza gelerek bu kitapla başladım, çocukluğumuzdaki çizgi romanlar gibi değil ama bu tür de çok keyifli.Tüm seriyi almayı planlıyorum.
192 syf.
·10/10 puan
Naruto 700 bölümlük azmin ve kararlılığın neleri başarabileceğinin öyküsü. Hem yorum yapmak için hemde nostalji olsun diye yeniden başladığım derin içeriği olan , kurgusu sağlam , her yaş kesiminin kesinlikle okuyabileceği ve kendine birşeyler katabileceği death note'dan sonra favorim olan manga
Bu mangada birinci bölümden naruto hakkında bilgi edineceksiniz. Neden toplum tarafından dışlandığı , ne yapmak istediği , çok derin yalnızlığı göreceksiniz. İlk kez sıcaklık hissedeceğini göreceksiniz. İlk değer verdiği insanı tanıyacaksınız. Naruto'ya nefretin boyutlarını idrak edeceksiniz.
İkinci bölümünde ise ilk arkadaşını tanıyacaksınız. Naruto'nun büyüme evresini girdiğini filizlerini göreceksiniz.
Üçüncü bölümdeyse mangaya iki yeni ana karakterle karşılaşacaksınız. Burada biraz türk dizilerine benzese de naruto'nun halinden anlayan ilk yaşıtını tanıyacaksınız.
Dördüncü bölümde ise benim favori karakterlerimden biriyle karşılaşacaksınız. Bu tanışacağınız karakterde ana karakterlerden biridir. Bu karakteri çok seveceğinizden eminim :D
5-6-7 bölümlerde ise çok ilginç bir testle karşılaşacaksınız ve artık mangaya bağlandınız. Güzel bir serüven sizi bekliyor. :D
Bu arada kitapları çok pahalı olduğu için size birkaç kolay yoldan okuma fırsatını sunacağım. :D Bir http://www.turkcraft.com/Naruto/01 adlı sitede 83 bölüme kadar türkçesini buradan okuyabilirsiniz. Bu sitede çok reklam var onuda google crome kullanıyorsanız. https://chrome.google.com/...urce=chrome-ntp-icon uzantısını indip aktif hale getirdiğinizde sıkıntınız kalmıyor. :D 83 sonra ya animesinden faydalanabilir yada http://mangafox.me/...ruto/v02/c008/1.html adlı siteden ingilizcesini okuyabilirsiniz. Benden bu kadar gerisi size kalmış :D
194 syf.
·1 günde·10/10 puan
Üzüldüm >_< iyi yada kötü kimi sevsem öldürüyorum resmen!
Neyse ki Sasuke kun hala iyi, en azından şimdilik o.O
Kakaşi yeni bir sınava sürüklüyor ve bu sayede farklı ülkelerden yeni karakterlerimiz dahil oluyor.
İşler kızışacağa benziyor.

Yazarın biyografisi

Adı:
Masaşi Kişimoto
Tam adı:
Masashi Kishimoto
Unvan:
Mangaka
Doğum:
Okayama, Japonya, 8 Kasım 1974
Kişimoto Masaşi, Japon manga Naruto 'nun çizeridir. Mangaka olarak yayımladığı ilk çıkışını, 1996 yılında Şūeişa tarafından sunulan Karakuri 'dir.

1999 yılında, sonraki çalışması Naruto, Haftalık Shonen Jump adlı manga dergisinde yayınlamaya başladı. Kişimoto, Shonen Jump tarafından yeni sanatçılara ayda bir kez verilen Hop Step Ödülü'nü aldı. Dragon Ball serisinin yaratıcısı Akira Toriyama'dan etkilendiğini söyleyen Kişimoto, ayrıca ilk Mobile Suit Gundam serisi ve Akira filminden de etkilenmiştir.

İkiz kardeşi Seişi Kişimoto da bir mangakadır ve 666 Satan olarak da bilinen O-Parts Hunter'ın yaratıcısıdır.

Yazar istatistikleri

  • 51 okur beğendi.
  • 3.030 okur okudu.
  • 9 okur okuyor.
  • 591 okur okuyacak.
  • 8 okur yarım bıraktı.

Yazarın sıralamaları