Maya Banks

Maya Banks

Yazar
7.0/10
177 Kişi
·
481
Okunma
·
24
Beğeni
·
4.316
Gösterim
Adı:
Maya Banks
Unvan:
Amerikalı Yazar
Doğum:
Amerika Birleşik Devletleri
Teksas'da kocası,üç çocuğu ve evcil hayvaları ile yaşıyor.
“Şu evrensel bir gerçektir ki bir kadın düşünüyordum da dediğinde bir erkeğin çok dikkatli olması gerekir.
“Bir daha böyle şeyler dü­şünmeyeceksin, duydun mu? Senin ölmeni yasaklıyorum.”
“Sen yasakladıysan benim diyecek bir şeyim yok.
"Seni seviyorum. Kalbimde ve ruhumda senin olmayan tek bir parça yok. Sen hepsine sahip oldun."
"Buna memnun oldum, Caelen McDonald, çünkü ben sahiplenici bir kadınım ve daha azıyla asla yetinemem."
İlişkiler üzerine çalışmanız gereken zorlu şeylerdi. Öylece olmazlardı. Aşk öyle bir anda olmuyordu. Yoksa oluyor muydu?
Maya Banks
Sayfa 201
"Senin için çok büyük bir hatayım, Jace. Bunu görmelisin. Bütünüyle farklı dünyalarda yaşıyoruz. Öyle ki aralarındaki farkları idrak edemiyorum. Senin yaşadığın hayatın ucundan bile geçemedim"
"Sadece tek bir dünya var,"dedi Jace sesi öfkeliydi. "İkimiz de aynı boktan dünyada yaşıyoruz, Bethany. Daha da önemlisi sen de bu dünyadasın. Seni istiyorum. Bak, hemen önümde duruyorsun. Şayet bu da seni benim lanet olası dünyama kesin bir biçimde dahil etmiyorsa, ne eder bilmiyorum."
Maya Banks
Sayfa 114
Rionna sert sert baktı. "Erkekler için söylenen şey doğru."
Caelen tek kaşını kaldırdı. "Nasıl?"
"Evet. Çenelerini ne zaman kapatmaları gerektiğini asla bilmezler."
"Seni seviyorum lordum. Sana kalbimi vereceğimi hiç ummazdım. Benden istediğin bu mu bilmiyorum ama kalbimin sahibi sensin. Bir gün... bir gün senin kalbinin sahibi de ben olacağım."
461 syf.
·2 günde·5/10
Başımın belası seri... Zamanında ilk kitabı neye dayandım da aldım hatırlamıyorum. Sonra da ilk kitabı okumadan devamını alıp seriyi tamamladım. Keşke hiç bulaşmasaymışım dediğim kitaplar olup çıktılar.

40'ına merdiven dayamış üç arkadaş var. Zengin, karizmatik, yakışıklı adamlar bunlar. Her kitap adamlardan birinin hayatının aşkını bulma macerasını anlatıyor.

Aslında akıcı ve ufak aksiyon barındıran kurguları var ama anlatılanlar beni irite etti. Rahatsızlık verici olaylar vardı. 18'ler. Seveni vardır illaki ama bana hitap etmediler. Kitapları yarım bırakmaktan nefret ediyorum. O sebeple zorlayarak okumaya devam ettim.

Ek olarak üç erkek karakter birbirinin aynı gibiydi. Aynı karaktere üç farklı kitap yazılmıştı sanki. Neyse işte bence sizde bulaşmayın.

Kitapların üzerinde seri sıralaması var ama ben yine de yazayım:

1. Sıcak
2. Ateş
3. Kor
336 syf.
·1 günde·Beğendi·9/10
Günün ikinci kitabı da bitti ve serinin son kitabı
Serinin en iyi kitabı
Gerçekten merak ettiğim kadar varmış beğendim. Hoş anlamlı ve güzeldi
En küçük kardesin klanların bağlanmasi için yapılan etkililik
Ama hiç bir şey göründügü gibi değilmiş kitabı okudukça anlıyorsunuz.
Sevinç hüzün mutluluk aşk ve beklenti her şey var sevdim seriyi güzel ve akıcıydi.
461 syf.
Yine bir imza ile kadının haklarına el konulma çabası ondan da keyif alabilme saçmalığı. Empati kazanmak için okuduğum kitaplardan, Maya Banks birçok yazarla ortak noktası var. Ana karakterler küçüklükten beri tanışıp birbirine uzanamayan lakin "bir anda" karar veriliyor nedense. Mia gayet sevgi dolu, neşeli. Hangi akla hizmet kendinden yirmi yaş büyük bir erkekle özellikle hem abisinin iş arkadaşı hem de yakın arkadaşı olan bir adamla ilişki kurma çabası nedir? Etiği sorgulamıyoruz :) Kitabın düzenli olayları vardı tek kitapta olay üzerine olay geldi sürükleyiciliği güzel lakin yanlış çiftler seçilmiş :) Keyifli okumalar...
225 syf.
·Puan vermedi
Zaman geçsin diye okumuş olduğumu bir kitap yazar anlaşılır yazmış 24 saat dolmadan bitirdim kitabı mutlaka birseyler okumalıyım diyorsanız okuyabilirsiniz
360 syf.
·9/10
Kitabı sevdim sürükleyiciydi. Benim gibi aksiyon seviyorsanız okumalısınız. Calean karakteri bence en iyisiydi. Aile bağlılığı içeren kitapları seviyorum. Ve birbiri ezmeden; incitmeden sevebilen insanları anlatabilen kitapları! Aşkları çok güzeldi. Her zamanki Maya Banks tadında!
360 syf.
·2 günde·8/10
Günün ilk kitabı şimdi bitti anca okudum ama kitabı sevdim Hayır seriyi sevdim diyelim. İlk kitaba göre oldukça yavan kalmış geldi bana ama üçüncü kardeşi ve sürekli evlenileçek olan kızı merak etmekten kendimi alamadim ama bu kitapta güzeldi
Evlilik için gittiği yolda saldırıya uğrayan oğlumuz kendini bir meleğin kollarında bulur. Onu alıp iyileştirien kızımız ile aralarında müthiş bir etkileşim başlar.
Özellikle sevdiğim yerler hasta olduğu an kızımızı yanında istemesiydi çok içten geldi o satırları
Diğer yönden hemen üçe başlamalıyım
423 syf.
·2/10
Serinin ilk kitabını okurken muhtemelen diğer kitaplarına devam etmeyeceğim demiştim. Hatta ilk kitabı bile "madem başladım, aradan çıksın" diyerek okuyordum ama işte buradayım. Yazarın gelişme aşamalarını gözlemlemiş gibi hissediyorum kendimi. Sanki benim de bu tarz bir serim olsun veya günümüze ayak uydurayım düşüncesiyle yazılmıştı. Yazar tarihi aşk türünde çok çok daha başarılı.
462 syf.
·Beğendi·8/10
Bu kitap bir öncekine göre biraz daha iyiydi. Yine kadını bir saatte tanıyıp ikinci saatte yatağa atma olayı vardı -ki kitabın olayı bundan oluşuyor- ancak anlatımı daha iyiydi. Konusu bir hayli ilginçti. Kızımız evsiz birisiydi ve bu beni kitaba daha çok çekti. Bethany'nin Jace'e alışması, bir aileye sahip olabilmesi ve bunları çekinceyle karşılaması, adapte olamaması kitabı hayli gerçekçi kılsa da beni etkileyen son dört bölüm oldu.
209 syf.
·1 günde·7/10
Aradığım Maya'yı bulduğum bir kitap oldu. Olay örgüsü güzel işlenmişti. Kelly'i çok sevdim. Ancak Rafe, gözüm seni hiç tutmadı. Kitap boyunca kızı sevdiğine sadece son 2-3 sayfada inandım. O da baya zorlamayla oldu. Kız ölümden dönmese kim bilir daha ne salaklıklar yapacaktı hala. O sayfalar harici abimizin kızı bir zorunluluk olarak gördüğü basbayağı belliydi. İlişkiyi kurtarmak için hiçbir çaba göstermedi. Yeniden beraber olmaları tamamıyla Kelly sayesinde oldu. Kelly'nin bir açıklama yapmasına asla müsaade etmedi. Sadece kardeşinin bir sözüne baktı ve kendisince bunu doğru kabul etti. Ki bu er şahıs bu durumu gözleriyle bile görmemiş. Cidden bu beyinsiz nasıl oluyor da şirket yönetiyor anlamadım ben.

http://belleninkutuphanesi.blogspot.com.tr/...on-serisi-yorum.html
225 syf.
·1 günde·7/10
Ben Maya'nın kadın karakterlerini gerçekten seviyorum. Pippa da bu zinciri kırmadı şükürler olsun. Ama Cameron'a çoğu yerde sinir oldum. Resmen öküzdün arkadaş!

Duygu bakımından istediğimi almış olsam da zaman ve mekan kavramı hemen değişiyordu. Ve bazı bölümlerde mekanın neresi olduğu söylenmiyordu.

Yazarın biyografisi

Adı:
Maya Banks
Unvan:
Amerikalı Yazar
Doğum:
Amerika Birleşik Devletleri
Teksas'da kocası,üç çocuğu ve evcil hayvaları ile yaşıyor.

Yazar istatistikleri

  • 24 okur beğendi.
  • 481 okur okudu.
  • 4 okur okuyor.
  • 128 okur okuyacak.
  • 3 okur yarım bıraktı.

Yazarın sıralamaları