Meg Cabot

Meg Cabot

Yazar
6.0/10
69 Kişi
·
295
Okunma
·
4
Beğeni
·
1.042
Gösterim
Adı:
Meg Cabot
Unvan:
Amerikalı Yazar
Doğum:
Bloomington, İndiana , Amerika Birleşik Devletleri, 1 Şubat 1967
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
kitabı sırf stephanie mayer olduğu için okumuştum kasa hikayeler oluşan bir kitap gerilim üzerine daha çok ama fena değildi yani. okunabilir akıcı bir dille yazılmış.
Sırf Alacakaranlık serisini sevdiğim için yanı nedeni Stephenie Meyer ki yanlış yazma ihtimalim var. :)) ama okuduğum zaman beğenemediğim fantastik hikayelerdi. Birbiriden farklı kısa hikayeler bulunduruyor içinde ben tavsiye eder miyim? Bu soruyu biraz düşüneyim...))
Alacakaranlık serisine hayran kalmam nedeniyle alıp okuduğum bu kitabı başta anlatımını yetersiz bulmuştum. Sonralarda bu düşünce, yerini beğeniye bıraktı.
Farklı hikayelerin derlemesi olarak yayınlanmış ancak hikayelerin bellş noktaları birbieiyle bağlanmış. Hikayenin en çekici özelliği bu olmalı. Bunu bir örnekle açıklamaya çalışayım. X kişisini anlatarak başlıyor ilk hikaye. Girdiği bir mekanda Y kişisi ile karşılaşıyor bir süre konuşuyorlar sonra Y kişisini anlatmaya başlıyor.
Tüm hikayeler böyle değildi tabii.
Velhasıl kelam; güzel kitaptı ancak Stephen MEYER düzeyinde olduğunu düşünmüyorum.
Almış bulundum (S. Meyer adını gördüğüm için) sonra iki kitap arasına 1 hikaye sıkıştırarak zoraki okudum. Eh, bitirmiş olmak için bitirdim.Bir de ya çeviri kötüydü ya da hikayeler çünkü çoğu zaman paragrafı hatta sayfayı 2 kere de okuyup geçtim,ancak anladım (kimini anlamadım bile)
Uzun zaman önce okuduğum bir kitaptı. İçinde geçen öykülerden birini dahi hatırlamıyorum. Tek bir karakter tek bir öykü tek bir mekan ya da öykü akılda kalıcığı etkileyiciliği yok. Gençlik yıllarında bu tip kitaplar okunabilir pek tabii ancak bırakılması gereken durulması gereken sınır tamda burası genç kardeşlerime tavsiyem ilginiz bu kitaba kadar geldiyse daha da derinleştirmeden farklı nitelikteki kitaplara yönelmeniz. Nerden mi biliyorum? Ben okudum değmiyor :)
Ben ayrı ayrı olarak yazarların anlatımını beğendim. Hikayeler tam ortasında kesilmeseydi keşke. En azından bu tarz hikayeleri toplayan diğer kitaplardan daha iyiydi. ^^

Yazarın biyografisi

Adı:
Meg Cabot
Unvan:
Amerikalı Yazar
Doğum:
Bloomington, İndiana , Amerika Birleşik Devletleri, 1 Şubat 1967

Yazar istatistikleri

  • 4 okur beğendi.
  • 295 okur okudu.
  • 2 okur okuyor.
  • 75 okur okuyacak.
  • 9 okur yarım bıraktı.