1000Kitap Logosu
Meghan Nuttall Sayres

Meghan Nuttall Sayres

Yazar
BEĞEN
TAKİP ET
8.0
33 Kişi
83
Okunma
1
Beğeni
722
Gösterim
Unvan
Amerikalı yazar
Doğum
Amerika Birleşik Devletleri
340 syf.
·
6/10 puan
Sıcak Bir Aşk Masalı, hakikaten masal misali... Olay örgüsü sıra dışı, yazarın kalemi mükemmel olsa bile, bir müddet sonra sıkılmıştım bu kitabı okumaktan. Çünkü, aşk romanlarının yarısında sıkılıyorum işleyişi akıcı olsa bile. Sorun yazardan ya da yazarın üslubundan kaynaklı değil, benden ve romanın türünden kaynaklanıyor. Belli başlı yazarların aşk romanlarını kolaylıkla okuyorum fakat, işte ilk defa kalemini tanıdığım bu yazarın romanını okudukça sıkıntı gelmişti bana. Onun dışında beğenilecek, okunabilecek masalsı bir romandır.
Sıcak Bir Aşk Masalı
Okuyacaklarıma Ekle
1
340 syf.
·
5 günde
·
Beğendi
·
9/10 puan
Öncelikle kitapla ilgili öğrendiğim bir bilgiyi aktarmak istiyorum. 26 Aralık 2003 'te yazar bu kitabı yazarken İran' İn Bam şehrinde bir deprem oluyor ve 20.000 den fazla insan hayatını kaybediyor. Yazar, bunun üzerine bu kitaptan elde ettiği tüm geliri Bam şehrinin geliştirilmesine, Bam şehrindeki kadın ve çocukların ihtiyaçlarının giderilmesine katkıda bulunmak için bağışta bulunuyor. Bu çok hoş bir davranış. Sizin ülkenizden kilometrelerce uzakta bir ülke için, kitabınızın tüm gelirini harcamak yüce gönüllü bir kalbe sahip olmayı gerektirir diye düşünüyorum. Kitap yorumuma gelelim. Kitaba gerek fiyatından ötürü gerekse kapak tasarımı vs 'nin özensizliğinden dolayı inanılmaz bir önyargıyla yaklaşmıştım. Bana hediye geldiği için de okuyup bitireyim dedim. Gerçekten beni ters köşe etti diyebilirim, belki de kitaptan yana beklentim inanılmaz düşüktü diye böylesine etkilendim bilemiyorum ama okuduğum için hiç vakit kaybettiğimi düşünmüyorum.
Sıcak Bir Aşk Masalı
Okuyacaklarıma Ekle
340 syf.
Neden bilmiyorum ilk sayfadan itibaren elimden bırakmadan deli divane okuduğum bir kitaptı. aşırı sevdim, aşırı beğenerek okudum. Eski İran kültürü, Türk-Fars dili ilişkileri, biraz kadının toplumdaki yeri, aşk.. Kitaplardan etkilenen biriyim ama bu kitabı resmen yaşadım. O yüzden bende yeri hep ayrı kalacak. Bu kitap bir babanın kızının mutluluğu için nelerden vazgeçebileceğini, bir aşkın haklı mutluluğunu, bir üst rütbedekinin kendini dünyanın hakimi sanmasını, ve yine aşkın galip gelmesini, daha bir çok şeyi öyle güzel işlemişti ki, kitaptakilerle birlikte mutluluktan ağladım.^^
Sıcak Bir Aşk Masalı
Okuyacaklarıma Ekle
3