Giriş Yap

Mehmet Akar

Yazar
8.2
173 Kişi
848
Okunma
14
Beğeni
4.448
Gösterim
98 syf.
·
Puan vermedi
Analiz
Yazar A şıkkında hem manevi hem de dünyevi örnekler kullanmıştır. Kitap kısa hikayelerden oluşmaktadır ve genel olarak verilmek istene mesaj bir insanın herkese iyi davranmasıdır. Çoğu hikayede dini bir bağlaştırma olsa da spesifik yerlerde gereksiz detaylar verildiğini düşünüyorum. Onun dışında ilginç bir eser.
A Şıkkı
A Şıkkı
7.4/10 · 25 okunma
164 syf.
·
Puan vermedi
İnsanın, kainat ile arasındaki muhteşem uyumdan aldığı ders, o ahenge namazla uymasından belli olur. Namazsız adamın hakiki İslamiyet'le buluşması zor olduğu gibi, kainatı anlaması da zor, hatta imkansızdır. Namazı idrak, kendini, kainatı ve hakikatı idraktır...
Namaz'a Dikkat
Namaz'a Dikkat
9.0/10 · 23 okunma
167 syf.
·
Puan vermedi
·
Beğendi
Bediüzzaman Hazretlerinin, Risale-i nurlardaki temsil ve hikayeleri anlatip manevi bir yolculuğa doğru sürüklüyor. Okunması gereken bir kitap insanın bakış acılarını dahi değiştirebilir. Bu hikayeler altı aylık bir mesafeyi altı saatte almaya vesile olan uçak gibidir.
Mesel Denizi
Mesel Denizi
7.5/10 · 221 okunma
336 syf.
10/10
·
Beğendi
·
4 günde okudu
Öğretmenliğin ve özverili işini yapanların öyküsü...ülke dışında bir Türk okulu açma mücadeleleri ve yaşadıkları zorluklar anlatılmış.Tamamen mücadeleye ve eğitime gönlünü veren Türk öğretmenlerin hikayesini anlatıyor... Çok sürükleyici bir romandı.Kesinlikle okunması gerek...Belki ismi çok yaygın değil ama ben çok severek okudum.
Benefşe
Benefşe
7.7/10 · 144 okunma
26 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.