Mehmet Ali Kılınç

Mehmet Ali Kılınç

Yazar
7.5/10
224 Kişi
·
580
Okunma
·
89
Beğeni
·
8.235
Gösterim
Adı:
Mehmet Ali Kılınç
Unvan:
Türk Yazar
Doğum:
Adana, 1991
Mehmet Ali KILINÇ 03.06.1991 Adana doğumlu
Bir kadın sahiden vazgeçmek istedi mi,
ne tür fedakarlık yaparsan yap,
ona hep geç kalmış olacaksın.
Seveceksen bir kadının dudaklarından önce gözlerini sev.
Gözlerindeki o derin bakışı sev. Ve ya kirpiklerinin her telini ayrı ayrı sev,
tıpkı seni sevdiği gibi onu masumca sev, aklından bedenine sahip olma isteği geçmesin, bir kadını seveceksen ömrünün son anına kadar elini tutmaktan korkmayacaksın, bir kadını seveceksen diğerlerinin varlığını unutacaksın.
Öyle anlar geliyor ki bazen .
Sesini geçtim ,nefes alışını duysam yetecek.
İyi olduğunu bilsem o an.
İçime muhtaç olduğum huzur yerleşecek...
........

Unutma Angela; aşk çirkindir, asla yakıştırmamalısın onu
Kendine...
Kendini sev Angela daima hep kendini..
Çünkü onu sevmek; diğer tüm insanların varlığını unutabilmekti. Çünkü o aşktan öteydi...
224 syf.
·5/10
Ben bu kitabı neden okudum? Gerçekten bilmiyorum. 🤔İçinde bazı güzel cümleler bulunmakla birlikte çok boş bir kitap. Oldukça itici. Bu kitaba ayrılacak zamanı daha verimli kitaplarla geçirebilirsiniz.
200 syf.
·2 günde·Beğendi·10/10
Kitap zaten harikaydı.Ön ve kapak harikaydı.Aşk kitapıydı.Çok güzeldi ve beğendim.Eserin devamını yavaş yavaş okuyorum.Ama şimdi başka kitaplar okumam lazım.
200 syf.
·Puan vermedi
En kötüsü değil miydi? “Bilmem seviyor gibiydi...” demek. Sırf sevdiğin için onun gülümsemelerini üzerine alındın. Seninle konuşmasını, yanında yürümesini veya başkalarına anlatamadığını gelip sana anlatmasını... “Sevdiği için” diyerek ve inanarak hayaller kurdun. Çevrendeki insanlarla mutluluğunu paylaştın. İçinde tarifsiz bir sevinç, sıcaklık vardı. Bu tür mutluluklar güzel bir filmin fragmanı gibi kısa sürer. Ve gözlerin, onun bir başkasına ait olduğuna şahit oldu. O an, enkaz altındaymış gibi hissettin kendini, sonra kıyametler kopmaya başladı kalbinde. Günlerce evden çıkmak istemedin, telefonun hep kapalıydı. Şarkılara sığındın. Sana iyi gelmeyeceğini bildiğin halde gecelerce o şarkılarla ağladın. Aynadaki yüzüne sövdün, bağırdın, sitem ettin. Ve “Neden bu kadar çok kapıldın?” diye sordun kendine.

“Bilmem, seviyor gibiydi
200 syf.
·Beğendi·Puan vermedi
En kötüsü değil miydi? “Bilmem seviyor gibiydi...” demek. Sırf sevdiğin için onun gülümsemelerini üzerine alındın. Seninle konuşmasını, yanında yürümesini veya başkalarına anlatamadığını gelip sana anlatmasını... “Sevdiği için” diyerek ve inanarak hayaller kurdun. Çevrendeki insanlarla mutluluğunu paylaştın. İçinde tarifsiz bir sevinç, sıcaklık vardı. Bu tür mutluluklar güzel bir filmin fragmanı gibi kısa sürer. Ve gözlerin, onun bir başkasına ait olduğuna şahit oldu. O an, enkaz altındaymış gibi hissettin kendini, sonra kıyametler kopmaya başladı kalbinde.
240 syf.
·Beğendi·10/10
Yazarın 1991 doğumlu ve ilk yapıtı olduğunu düşünürsek, çok başarılı bir yapıttır.
Eleştirenler acaba %10 kadar yazabilecekler mi?
Sanat ve edebiyat kimsenın tarafından eleştirilemez, sanat ve edebiyat kişisel manevi emektir, kötü ya da iyisi yoktur. Ha, beğenmeyebilirim, o olur, ama eleştirmem, çünkü öz ve kişisel yaratıcılığının ifadesidir çoğunlukla. Sanat ve edebiyatta iki tane, gereksiz ve boş "müessese" var, jüri ve eleştirmenler.
Satın aldığım kitap 24.baskından ve de tüm baskılar 2014 yılında yapıldı, doğru okuyorsunuz, dediğiniz sıkıcı kitap 2014 yılında 24 kere basıldı. Basıldı ise, satıldı, yok satıldı ise, başarılıdır. Ve hala satılıyor.
200 syf.
·Puan vermedi
Bazen yaşadıklarınızın ardından bakıp özlediğinizi fark ettiğiniz oluyor mu? Bu zaten insanın doğasında var. Yani büyüyünce çocukluğunuzu, sevdiğinizden ayrıldığınızda onunla paylaştığınız anları, umutla yerleştiğiniz büyük şehirde çocukluğunuzun mahalle oyunlarını özlüyorsunuz. Ve aranızdan biri çıkıyor tüm özlemlerini, yarım kalmışlıklarını, acısını kağıda döküyor, bu kez de onun vasıtasıyla açıyorsunuz kapanmış defterlerinizi.
Mehmet Ali Kılınç'ın kalemiyle tanıştığım ilk kitap Bilmem, Seviyor Gibiydi oldu. Kılınç'ın yalın dili ve yazılarında verdiği mesajlar yine kişisel dönüşüm içerikli bir kitap bulduğumu müjdeledi bana. Yalnızlığımızla barışmak, anda yaşamak, koşulsuz sevmek, güven, yeni bir ilişkiye sıfırlayarak başlamak, kendi kararlarımızla yaşamak gibi birçok ince noktaya dokunmuş sevgili yazar. Kitap mizanpaj olarak da oldukça başarılı fakat editoryal anlamda aynı şeyi söyleyemiyorum malesef. Çok fazla yazım hatası var ve bu beni bir kitapta en çok rahatsız eden şey. 40 sayfalık son hikaye kitabın diğer yazılarından ayrışıyor tabi ki. Ne de olsa kitap ismini bu hikayeden alıyor. Bilmem, seviyor gibiydi dediğiniz ilişkilerinizin olmaması dileğiyle, keyifli okumalar.
#kitap #kitapkurdu #kitapaski #kitapkokusu #kitaptavsiyesi #hergun1kitap #1kitap1fotograf #kitapkahve #book #oykuhane #bookstagram #kitapokuyoruz #kitapligim #instabook #bilmemseviyorgibiydi
200 syf.
·Beğendi·10/10
Öyle anlar oluyor ki kendi duygularımizi ifade edemiyor hatta çoğu zaman kendi duygularımızı anlayamıyoruz maalesef . Birinin herşeyi yüzümüze vurması gerekiyor gerçeklerle yüzleşebilmek için . Ben bu kitapta gerceklerimle yüzleştim
224 syf.
·8 günde
Bazen bir söz yıkar tüm hayallerini:"Hoşça kal."
Ne kadar kolaydır yazılması ve dudaktan çıkması.
"Hoşça kal" der ve ardına bakmadan gider.İşte o an nelerin başına geleceği az çok bilirsin.O an artık seni hiçbirşeyin avutmayacağına eminsin.
"Hoşça kal" der ve gider.Onca yaşanmışlığı düşünmeden,bunca kalabalığın arasında,sevgine onu layık görüp hissettirdiğini.Komik anılarınızı,birlikte hüzünlendiğiniz şarkıları.Tam kalbinin üzerine başını yaslayıp,birlikte hayal kurmanızı.Yaşadığınız he anın tatlı büyüsünü unutup "Hoşça kal" der...Sadece basit bir söz:"Hoşça kal."
224 syf.
Kitap ilk başlarda kendini ve yazarın ilk kitabı olan "Yalnızca yalnızım" kitabını tekrar eder gibiydi veya ben arka arkaya okuduğum için çok taze olduğundan en ufak benzerliği bile ayırt ettim. Ama son 100 sayfasındaki hikaye daha iyiydi. O hikaye bana iyiki sonuna kadar okumuşum dedirtti. Kitabı okuyack arkadaşlara tavsiyem yinede iki kitabı çok yakın aralılarla okumamaları... İyi okumalar herkese

Yazarın biyografisi

Adı:
Mehmet Ali Kılınç
Unvan:
Türk Yazar
Doğum:
Adana, 1991
Mehmet Ali KILINÇ 03.06.1991 Adana doğumlu

Yazar istatistikleri

  • 89 okur beğendi.
  • 580 okur okudu.
  • 25 okur okuyor.
  • 321 okur okuyacak.
  • 14 okur yarım bıraktı.

Yazarın sıralamaları