Mehmet Fatih Oflaz

Mehmet Fatih Oflaz

Yazar
8.7/10
43 Kişi
·
86
Okunma
·
10
Beğeni
·
2390
Gösterim
Adı:
Mehmet Fatih Oflaz
Unvan:
Yazar
Doğum:
Kırıkkale, 1974
Aslen Kırıkkaleli olan Oflaz’ın basılı kitaplarının isimleri şöyle: Ömrümün Yalan Yazı, Acının Uçuk Pembesi, Acılar Pusuda Yatar, Acının Öteki Adı Köyde, Sevda Sürgünleri, Yürek Yandıkça Soğur, Gitmeye Geldiğin Gün, Yazgı. CİHAN
Dünyanın düzeni buydu. Ne zaman ki kul yapısı kanunlar iktidara gelip yaradanın kanunları ikinci plana itilmiş, çarklar bozuk dönmeye başlamıştı buna paralel. Güçlü olanın, mevki sahibi olanın boruları ötüyordu hep. Gariban ezilmiş, ölmüş kimin umrunda?...
Ama ilahi adalet bir gün gösterecekti kendini. Haklının haksızın, güçlünün güçsüzün ifadeleri alınacaktı tek tek. Bakalım o zaman, kim torpil yapacaktı bu dünyada düzenini torpil üzerine kuranlara?..
Mehmet Fatih Oflaz
Sayfa 29 - Alem
..”içki, insanı sarhoş eder. Gördüğünüzde sarhoş birini, işlediği günahı hemencik anlarsınız. Öteki günahlar da sarhoş etseydi, bakın piyasada tek ayık kişi görebiliyor muydunuz?”
Özlem bir deli yara, yâre...

Gariplik öyle bir şeydi ki; yanlış bakar, yanlış görürdünüz. Aklınızın doğrularını, doğrardı yüreğiniz.
Bir hiç öteki hiçi peşine takmış gittiği yere sürüklüyor..

.. kitapta Erkan karakteri şiir yazıyordu. İki mısrasını not etmiştim.
" Toprağın kokusu var damağımda her zaman,
Ürpermem sevinirim ölümü andığım an.."
sayamadım
kaç zaman geçmiş bensiz
kaç sevda zemheride buza belenmiş
donarak can vermiş yüreğinde kaç insan..
...
sayamadım
kaç zaman geçmiş sensiz
kızlar ana olmuş analar yara
mevsimler tükenirken ıslık çalmamış
cemreler düşmüş gönüllere bahçelere hazan düşmüş sevdalar yasa durmuş şafak sökümlerinde
gün dönümlerinde eller cebe
gecenin ayazında yitirilmiş tutkular
güneşin neşesi sönmüş..
kaç sensizlik geçmiş içimden
sayamadım
320 syf.
·1 günde·Beğendi·Puan vermedi
Hayatim boyunca okuduğum tüm kitapları yarım bırakmıştım. Okuyup bitirdiğim kitaplarin hemen hemen hepsini masal kitapları oluşturuyordu. İstanbul'da gezerken sadece isminden ve biraz da arkadaşların ısrarı üzerine iki kitap almıştım ikisinin yazarı aynı adamdı. Bu kitaba başladığım gün elimden bırakamamış ve aynı gün içinde hiçbir roman bitirememiş biri olarak bitirmiştim. Şimdi düşününce iyiki diyorum o gün o iki kitabi almışım. Yazarın o sade dili, akıcı üslubu ve en önemlisi "benim hayatımdan alınmış lan bu cümleler,bu tasvirler, bu küfürler, bu vefa, bu olay " dedirten samimiyeti ve okuyucu ile birleşmesi bana o kitaptan sonra yüzlerce kitap okuma iradesi verdi. Teşekkürler Mehmet Fatih Oflaz. Gerçekten de Orhan Pamuk'un dediği gibi, bir gün bir kitap okudum ve bütün hayatım değişti. İşte tam da bu yüzden iyiki kitaplar var.
320 syf.
·Beğendi
Okuduğum en güzel , Ve asla unutamayacağım kitaptı. Gerçek aşkı en güzel anlatan kitaptır.
Size tavsiyem elinize geçtiği ilk fırsatta okumanız ve emin olun ki, sizde çok seveceksiniz.
320 syf.
Mehmet Fatih Oflaz ın ilk romanıymış. Bu kitap beni çocukluguma götürdüğünü hissettim. Harika bir roman eskilerde kullanılan günlük konusmalar mevcut bayıldım ah o eskiye geri dönebilsek. Niyeyse bu kitabı okuduktan sonra Mavi bir ölüm şiiri geldi aklıma yusufun yasadıkları tam bu sanırsam kesinlikle tavsiye edilecek bir roman özellikle eski insanların sıcaklıgını yasayışını acılarını özleyenler için.... Acılar pusada yatar.. M.Fatih Oflaz sen kitap yaz abi şimdilerde trendle bir numarayı çeken manasız bazı kitaplardan kat be kat daha iyi kitap yazdıgından eminim.
275 syf.
Kitap oldukça sürükleyici ve cok duygu yüklü aglamamak elde değil.. Ankaralı olarak Kırıkkale'deki olayları okumak ayrı bir durum Bu arada yazarın narçiçegine selam olsun diger incelediğim kitabında da çok kullanmıstı bu kelimeyi sanırım özel anısı var
275 syf.
·Puan vermedi
Belki o çok sevdiğim uykumdan feragat ederek sabahın ilk ışıklarına doğru gözlerimin uykusuzluktan yanmasını artıran göz yağmurlarım ile bitirdim. Bu kitapta dostluk var. Aşk var. Dram var. Hemde öyle bir dram ki... Mehmet Fatih Oflaz'ın sohbetvari anlatım tarzıyla gerek yöresel şive gerek karakterin ruh hallerini en ince ayrıntısına kadar okuyucuya hissettiren. Olayların geçtiği mekanları nakış yapar gibi ince ince betimleyen anlatım tarzıyla eminim bir kez elinize aldınız mı bitirmeden bırakamayacaksınız.
399 syf.
Olaylar kopuk anlasılması güç bir o kadarda sürükleyici yazarın günlük hayattaki söylenimleri kitaba can katmıs... Yazarda kitabı cezaevinde yazmasından gerek kitabın konusu genellikle cezaevlerindeki mahkum acıları. İsim kullanılmamıs kitapta sadece sahısların yasadıkları, cezaevine girişleri anlatılmıs. O yüzden kafa iyice karısıyor hatta git gel yapabilirsiniz kitaptaki olaylar döngüsü ile alakalı aklımda bir sürü soru var netleştiremediğim ama okumaya değer yazarın diger kitapları nasıl merak içerisindeyim dogrusu.
320 syf.
Mehmet Fatih Oflaz hayatıma aldığım en iyi yazar. Bütün kitaplarını okudum. Her birinin ayrı bir tadı var..
Bazen 2 günde bitirebileceğiniz bazense tek bir günde ..
Kalemine yüreğine sağlık emmi..
İlk kitap “Yazgı” sonrası daha da bir yazgı..

Yazarın biyografisi

Adı:
Mehmet Fatih Oflaz
Unvan:
Yazar
Doğum:
Kırıkkale, 1974
Aslen Kırıkkaleli olan Oflaz’ın basılı kitaplarının isimleri şöyle: Ömrümün Yalan Yazı, Acının Uçuk Pembesi, Acılar Pusuda Yatar, Acının Öteki Adı Köyde, Sevda Sürgünleri, Yürek Yandıkça Soğur, Gitmeye Geldiğin Gün, Yazgı. CİHAN

Yazar istatistikleri

  • 10 okur beğendi.
  • 86 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 54 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.