Mehmet Kaya

Mehmet Kaya

Yazar
8.2/10
5 Kişi
·
14
Okunma
·
0
Beğeni
·
592
Gösterim
Eski Meksika'da yaklaşık 300 yıl hüküm süren Aztekler, Amerika'nın Kolomb öncesi insanları olarak bilinir. Yaşadıkları pagan din ve bu dinin batıl uygulamaları nedeniyle çevrelerinde barbar kişiler olarak tanınmışlardır. Bu nedenle de gittikleri hicbir yerde kabul edilmemiş ve ikinci sınıf bir halk konumunda olmuşlardır.
Kitap boyunca, hem Azteklerin gizemini bu gün bile koruyan göç hikayelerini inceleyeceğiz, hem de uygarlık düzeyine ulaşmalarında esas teşkil eden tarım, sanat ve zanaat alanındaki ilerleyişlerine yakından şahit olacağız. Ayrıca Azteklerin eğitim ve aileye verdikleri derin önemden bahsederken, bu gün bile popülerliğini koruyan Aztek yiyecekleri hakkında kısa bilgiler aktaracağız.
196 syf.
·Beğendi·10/10
Ön yargılarımı yıkan, medeniyet diye yaşadığımız şeyin aslında cahillik ve doğa katilliği olduğunu anlamamı sağlayan bir eserden söz ediyoruz. Tarım bilgileri, kanunları ve şehir planlamacılığı ile bize örnek olacak bir uygarlık. Peki bu kadar başarılı oldukları halde neden mi yok oldular? Haydi sayfaları çevirmeye başlayın o halde ;)

Yazarın biyografisi

Adı:
Mehmet Kaya
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 14 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 6 okur okuyacak.