Mehmet Kaya

Mehmet Kaya

Yazar
8.1/10
7 Kişi
·
26
Okunma
·
0
Beğeni
·
648
Gösterim
Adı:
Mehmet Kaya
Unvan:
Yazar
Eski Meksika'da yaklaşık 300 yıl hüküm süren Aztekler, Amerika'nın Kolomb öncesi insanları olarak bilinir. Yaşadıkları pagan din ve bu dinin batıl uygulamaları nedeniyle çevrelerinde barbar kişiler olarak tanınmışlardır. Bu nedenle de gittikleri hicbir yerde kabul edilmemiş ve ikinci sınıf bir halk konumunda olmuşlardır.
Kitap boyunca, hem Azteklerin gizemini bu gün bile koruyan göç hikayelerini inceleyeceğiz, hem de uygarlık düzeyine ulaşmalarında esas teşkil eden tarım, sanat ve zanaat alanındaki ilerleyişlerine yakından şahit olacağız. Ayrıca Azteklerin eğitim ve aileye verdikleri derin önemden bahsederken, bu gün bile popülerliğini koruyan Aztek yiyecekleri hakkında kısa bilgiler aktaracağız.
196 syf.
·Beğendi·10/10
Ön yargılarımı yıkan, medeniyet diye yaşadığımız şeyin aslında cahillik ve doğa katilliği olduğunu anlamamı sağlayan bir eserden söz ediyoruz. Tarım bilgileri, kanunları ve şehir planlamacılığı ile bize örnek olacak bir uygarlık. Peki bu kadar başarılı oldukları halde neden mi yok oldular? Haydi sayfaları çevirmeye başlayın o halde ;)
196 syf.
Antik uygarlıklar merakımın en lezzetli okumalarından birini yaptığım bu kitap azteklerin hayatta kalma iç gidişine hayran kalmama sebep oldu obsidyen kılıçlarla istilacı şerefsiz ispanyolları nasıl kılıçtan geçirdiklerini okudukça mutlu oldum 5 yıl önce okumama rağmen hala sayfa sayfa hatırlarım bu kitabı. Antik dünyanın yahudileri olan aztekler adamdır! Foseptik çukurunu 1 milyonluk nüfusu besleyecek tarım tekniğiyle değerlendirebilmiş insanlar bunlar tamam barbarlar ama mecbur gibiler önlerine het çıkan soylarını kurutmaya kalkmış ( kitap inceliyorduk konu nereye geldi) neyse alın okuyun

Yazarın biyografisi

Adı:
Mehmet Kaya
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 26 okur okudu.
  • 15 okur okuyacak.