Melissa Landers

Melissa Landers

Yazar
7.7/10
357 Kişi
·
1.014
Okunma
·
30
Beğeni
·
2744
Gösterim
Adı:
Melissa Landers
Unvan:
Öğretmen, Yazar
Melissa Landers diğer dünyaları takip etmeye çalışan eski bir sınıf öğretmeni.
Evli ve üç çocuğu var. O, Loveland kasabasında yaşıyor.
“Bütün çocuklar büyür ve evden ayrılır ama anneleri için hiçbir şey değişmez. Sen hep benim Minik Böceğim olacaksın.”
424 syf.
Kitabı okumayı düşünüyorsanız sakın kitabın arka kapağındaki tanıtımını okumayın! Gençlik-fantastik-romantik türlerindeki kitapları seviyorsanız tam aradığınız türden akıcı bir kitap, okuduğunuzda pişman olmazsınız :)

Konusu çok basit görünse de kurgusu o kadar güzeldi ki, o kadar merak uyandırıcı bir anlatımı vardı ki gün boyunca kitabı elimden bırakamadım. Karakterleri oldukça sevimliydi, Kızımız Cara; benzer türdeki romanlardaki kız karakterlerin aksine oldukça zekiydi, güçlü bir karakterdi. Aelyx ise klasik yakışıklı bir uzaylı olsa da oldukça sevimli bir havaya sahipti, zavallı çocuk ya dünyada neler çekti garibim.

Fantastik severlere şiddetle tavsiye ediyorum. Lux serisini sevmiş olan arkadaşlar, bu kitabı da seveceklerine eminim.
428 syf.
·65 günde·2/10
Bir ara serileri tamamlamadan okumama gibi bir karar almıştım. Bu kitabı okurken bu kararımdan vazgeçtiğimi gururla söylüyorum. Eğer böyle olacağını bilseydim asla serinin kitaplarını temin etmezdim. Harcadığım para sırf alınabilecek güzellikler düşüncesiyle içimi yakarken fuardan eve taşırken çektiğim çile de kendime üzülmeme sebep oluyor. Umarım birisi seriyi almak ister de beni bu azaptan kurtarır.

İlk kitabını bir hayli basit bulsam da nefret etmemiştim ama ikinci kitapta maruz kaldığım mantık dışı tutum beni buna zorladı. Daha doğrusu nefret ettiğim seri değil bu kitapları okuma fikri. Kendime de kızıyorum hatta, yarım bırakmama inadı yüzünden bu eziyeti bana niye yaptın Büşra diye.

Aylar önce kitaba başlayıp 77. sayfada bırakmış -yani daha fazla dayanamamıştım. Şimdi sırf evden giderken ardımda yarım kalmış bir kitap bırakmak istemediğimden kendimi zorladım ve kitabı bitirmeye çalıştım. Bunu yaparken ilginç bir yönteme başvurmak zorunda kaldım. Bu bile başlı başına seriyi almayın deme şeklimdir size. Hala almayı düşünüyorsanız sembolik bir ücret ya da minik bir kitap hediyesi karşılığı seve seve size verebilirim seriyi. Arkadaşlar, ben bu kitabı okurken beynimi sessize almak zorunda kaldım. Ona sus, sen karışma, Lehirliler böyle diye diye ağzını kapattım ve geleneksel eğitim anlayışına bağlı bir öğretmen edasıyla zavallı, biricik beynime eziyet ettim. Çünkü kendisi bu zulme dayanamıyordu.

Uzaya, başka uzaylılar tarafından bırakıldığı iddia edilen eski bir insan ırkı olan uzaylılar/Lehirliler? Bir iki kelam ile kendince bir Lehirce oluşturan yazar? (Orijinalinde Lehirce söylenen cümleler var mı bilmiyorum tabii.) Bir erkek uğruna dünyayı bırakıp koloniye yerleşmeyi düşünen akıl küpü bir kız? Orada kıza çamur banyosu yaparak onu arasına kabul eden üstün teknoloji ve zekaya sahip bir ırk? (Arkadaşlar, bağnaz inançlar nasıl oluyor da duygudan yoksun ve IQ seviyesi bir hayli yüksek bir toplum tarafından kabul ediliyor? Lütfen beni aydınlatın.) Kızını uzaya, hacı uzay bak, gönderen ve sadece ağlayıp eve köpek alarak avunan aile? (Çok güçlü sevgi bağları olan aile?) Arkadaşının sevgilisi ile yasak aşk yaşayan gerçek dost? Onu özür bile dilemeden affeden akıllı bir genç kız? (Kitapta sürekli Cara'nın çok akıllı olduğu söyleniyor da.) Bu üstün zekalı toplumun arasına karışıp üç ayda tüm kirli çamaşırlarını inceleyen çok zeki ama çoğu zaman aklı bir karış havada görünen kızımız? Aynı akıllı toplumun onun gördüğü hiçbir şeyi fark edemeyişi? Daha onlarca soru var kafamda kitapla ilgili. Ama sorarken bile bana bir haller oluyor arkadaşlar. Yeter yani, ciddi anlamda bu kadar temelsiz bir kitap olamaz. Resmen fantastik denen türden soğudum. Benim acilen Hobbit falan okuyup türe karşı geliştirdiğim nefreti yenmem gerek.

Beyin yakan, göz kanatan, insana kendini paralatan bir seri bu. Amacım ne aşağılamak ne kötülemek... Sadece çektiğim acıyı sizinle paylaşmaya çalışıyorum çünkü daha fazla dayanamayacağım. Gerçekten soldan soldan geliyorlar Tahsin. Oy, tıkandım. Biri bana yardım etsin hali bu.

Seriye devam etme fikri, dolabımda cici kapağıyla masum masum duran Savaşçı kitabını okuma düşüncesi beni paniğe sürüklüyor şu an. Sonumuz ne olacak bilmiyorum ama yazdığım tüm hisleri, ciddi ve samimi olarak yazdığımı söyleyebilirim. Kesinlikle, asla ve katiyen tavsiye etmiyorum. Benim yorumlamam bu kadar, hadi hayırlı işler.
424 syf.
·Beğendi·Puan vermedi
Kitap üç seriden oluşuyor. Yabancı’yı bitireli hemen hemen bir saat oluyor. Daha önce okumuşum ancak diğer serilerini bulamamıştım sonunda buldum ve tekrar başladım. Kitabın konusu uzaylılar ve dünyalılar arasındaki öğrenci değişimini anlatıyor. Tabii bunu anlatırken de L’eihrli Alexy ve dünyalı Cara arasındaki aşk, tutku ve inanılmaz çekim beni kitaba bağladı! İçindeki gerilim, gizem ve gerçek bağ kitabı daha da güzel bir hale getirmiş. İkinci kitabı olan İşgalci’ye başladım, okumak isterseniz hiç beklemeyin!
424 syf.
·8/10
Uzayla değişim programı haa değişik ve güncel bir konu .. tek eksik yanı keşke uzayla dünya arasındaki farkları biraz daha koyu bir kalemle çizseydi yine de gayet hoş bir kitap..
432 syf.
·6 günde·Beğendi·7/10
ben tam biri Cara - Aeylx fanı olduğum için bu kitap birincisi kadar tatmin etmedi beni. bunun nedeni ise bu iki aşığın birbirlerinin gezegenlerine gitmesi ve orda bir süreliğine yaşamaları. onlar kadar bende çok istedim onların beraber zaman geçirmelerini ama içinde bulundukları durum ve sorumlulukları ne kadar büyük olduğunu, birbirlerini özlerken bir yandan da hayatta kalıp barışı sağlamak için neler feda ettiklerini okurken resmen yaşadığımı söyleyebilirim.
geçen kitap en gıcık olduğum karakterlere bu kitapta sempati besleyeceğimi hiç düşünmezdim ama yazarcığımız çok güzel ama bir o kadar da üzücü sürprizlerle beni şaşırtmaya devam etti.
Deamon ve Kat' den sonra en sevdiğim çift oldu Aeylx ve Cara :)
423 syf.
·2 günde·9/10
Sürükleyiciydi ve iki günde hemen bitirdim. Ben kitapda en çok yazarın hem erkeğin hem kızın aklından geçenleri anlatmasını sevdim. Kitapdaki aşk güzeldi . L'eihr gezegeninin de güzel kurgulandığını düşünüyorum. Bilim-kurgu ve aşk okumak istiyorsanız önerebiliceğim bir kitap.
424 syf.
·Puan vermedi
İlk okuduğumda çok beğenmiştim bu kitabı. Konusu oldukça ilgi çekiciydi. Aradan 5 yıl geçtikten sonra sırf seriyi bitirmek için yeniden okudum ve o kadar da beğenmediğimi fark ettim. Yazarın yakın zamanda Yıldız Gemisi kitabını okumuştum ve bana göre hem konunun işlenmesi hem de konu olarak Yıldız Gemisi daha iyiydi. Bu kitapta ana karakterlerinin ilişkisinin nasıl ilerlediğini görmekte zorlanıyoruz. Bir anda aşık oluyorlar birbirlerine. Eksiklikler vardı kitapta ama yine de kötü bir kitap değil bir oturuşta bitirdim zaten. Serinin devam kitaplarını okuyup, hikaye nereye varacak öğrenmek istiyorum.
424 syf.
·7 günde·Beğendi·3/10
Aşırı derecede duygusallık yüklü. Diğer seriye oranla daha ağır ilerleyen bir hikaye ve sonu gelmez derecede yavaş anlatim. Bu seriyi tutmadım. Çok daha iyi olabilirdi.

Yazarın biyografisi

Adı:
Melissa Landers
Unvan:
Öğretmen, Yazar
Melissa Landers diğer dünyaları takip etmeye çalışan eski bir sınıf öğretmeni.
Evli ve üç çocuğu var. O, Loveland kasabasında yaşıyor.

Yazar istatistikleri

  • 30 okur beğendi.
  • 1.014 okur okudu.
  • 10 okur okuyor.
  • 277 okur okuyacak.
  • 21 okur yarım bıraktı.