1000Kitap Logosu
Michael Connelly
Michael Connelly
Michael Connelly

Michael Connelly

Yazar
BEĞEN
TAKİP ET
8.2
536 Kişi
1.250
Okunma
87
Beğeni
6bin
Gösterim
Unvan
Amerikalı Yazar
Doğum
Philadelphia, Pennsylvania, 21 Temmuz 1956
Yaşamı
Michael Connelly (21 Temmuz 1956, Philadelphia, Pennsylvania) dedektiflik romanı ve diğer suç kurgusu alanlarında yazan ABD'li yazar. LAPD dedektifi Hieronymus "Harry" Bosch ve suç uzmanı Mickey Haller karakterlerine ilişkin eserleri vardır. Yapıtları, 35 dile çevrilmiş, kendisine "Yılın Gerilim Yazarı" Ödülü'nü iki kez (2003 ve 2004) getirmiştir. Connelly, aynı zamanda eski bir Los Angeles Times polis muhabiridir. Romanlarında geçen mekanlar da Los Angeles'taki mekanlardır.
sevcan
Yangın Gecesi'ni inceledi.
416 syf.
·
10 günde
·
Beğendi
·
6/10 puan
Yazarin kitaplarını seviyorum Harry Bosch serisi 13 kitaptan oluşuyor ve 7 tanesini okudum heyecanlı ilerleyen aksiyon dolu polisiye romanlar. Fakat bu sefer zor okudum uzun zamandır polisiye okumadığımdan, havadan ya da kendi düşüncelerimden :) Harry artık emekli,eski amirinin cenazesine katılır orada ölen kişinin eşi Harry e çekmecede bulduğu yıllar önce işlenmiş sonuçlanmamış bir dosya verir.Harry dosyayı kendi gibi bir şekilde dışlanmış ballard la takibe alır. Dosyaya yıllarca el sürülmemiştir. Sebebi merak edilir ve sonuca ulaşılır.. kitabin ucu açık bırakılmış devamı gelecektir.
Yangın Gecesi
6.8/10
· 11 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
10
453 syf.
·
2 günde
·
Beğendi
·
10/10 puan
Uzun zamandır elimdeydi, çok pişmanım keşke daha önce okusaydım. Uykusuz kalmama değen ve içinde hem cinayet, hem gizem,hem polisiye kısaca herşeyi bulabileceğiniz mükemmel bir kitap. Aksiyon hiç dinmiyor,geçmişteki cinayetlere yenileri ekleniyor, gazeteci Jack bağlantiyi kuruyor ve olaylar basliyor.Tam katil bulundu derken yine ters köşe oluyor, böylesini uzun zamandır okumamıştım. Çok ustaca yazılmış, kurgu mükemmeldi. FBI'ın dahil olduğu kitapları çok seviyorum ve bu o kadar sürükleyici ki elimden bırakamadım. Hele ki final gerçekten harikaydı. Favori yazarlarım arasına girdi. Diğer kitaplarını da kesinlikle okuyacağım.
Şair
8.6/10
· 164 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
6
560 syf.
·
7/10 puan
Kitap konusunda biraz kararsızım. Connelly den okuduğum 2. kitap ve ikisinde de biraz hayal kırıklığına uğradım. Biraz daha okumaya devam o halde. İlk defa okuyacaklar en iyi kitaplarını soruşturup okusun.
Şair
8.6/10
· 164 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
5