Kişisel kitap arşivinizi oluşturmak, okurları, kitapları, yazarları ve konuları takip etmek için 2milyon+ okurun arasına katılın.
Akış
Ara
Paylaş
Popüler
Keşfet
Alışveriş
Ne Okusam?
Kitaplar
Yazarlar
Okurlar
İncelemeler
Alıntılar

Michael Foley

Michael Foley

Saçmalıklar Çağı kitabının yazarı
Yazar
7.5
50 Kişi
149
Okunma
18
Beğeni
1.860
Gösterim
Tek reçete, hiçbir reçetenin olamayacağıdır. Bireylerin karmaşıklığı evrensel, herkes için geçerli reçeteleri olanaksız kılar. Ayrıca reçete talebi, dönemin bir başka emaresidir. Nasıl yaşanacağının bir dizi maddeyle söylemesini talep eden tek çağ, bizim sabırsız, açgözlü çağımızdır.
Ve simgesi gülümseyen yüz, şiarı "İyi Günler" olan "Şen Şakrak Kişilik" çağın idealidir. Ama bir temel önerme söz konusu: Rol yapmayacaksınız. Öyle olunca iyi günler dileyen gülümser çağın şen şakraklarının gittikçe daha fazla anti-depresan kullanmasına...
Mutluluğun saçmalığı, tanımlanmasının imkansızlığında, belki tamamen erişilmezliğinde -ya da en iyi haliyle sadece ara sıra ve bilmeden erişilebilirliğinde- hatta belki doğrudan kovalandığında tam zıddına dönüşmesinde ama sıklıkla başka bir şeyin peşinden giderken beklenmedik bir yerde ortaya çıkışındaymış. İnsanı bundan daha fazla çileden çıkartacak bir muziplik yoktur herhalde.
1970'lerdeki özgürleşme hareketinin hedefi, kişinin kendisi olabilmesiydi ama bunun feci zorluğu ortaya çıktı. Artık yeni özgürleşme, bir başkası olmak.
Günümüzde artık kimse kabahatini kabullenmek istemiyor, herkes kurban görülmek istiyor ve bunu sıklıkla, en olmayacak şartlarda dahi başarıyor.
234111
1.102 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.