Michael Grant

Michael Grant

Yazar
8.1/10
67 Kişi
·
178
Okunma
·
8
Beğeni
·
1.237
Gösterim
Adı:
Michael Grant
Unvan:
Amerikalı Yazar
Doğum:
Los Angeles, Amerika Birleşik Devletleri, 26 Temmuz 1954
Herşeye bakış açınızı değiştiren bu kitap geleceğin olasılıklarından birini taşımakla kalmayıp küresel savaşa yeni bir boyut kazandırıyor. Karakterlere bağlanacağınız bu etkileyici serüven en sevdiğim kitaplardan biri oldu. Sonu hoşuma gitmese de kurgu genel olarak güzel. Sonundaki sıkıntı ise kitabın yarım kalması ve hala 2. Kitabın çıkmamış olması. Yine de favorilerinden bir tanesi.
Yoklar romanının devamıydı. Açlık hakkındaki yorumlarım daima olumlu olacaktır. Gerçekten olay ve kurgu çok leziz. Okurken çok eğleniyordum ve bu dünyadan kopuyor gibiydim. Emeğe sağlık
Konusundan çok anlatım tarzı çok değişik hayal gücü ile yazılmış başlarda sıkılmıştım ama gün geçtikçe sarmaya başladı başlarda da sıkılmamın nedeni kitabın 2 ciltten oluşmuş olması o yüzden başından pek anlayamamıştım serinin devamı var mı onuda bilmiyorum okumaya değer bir kitap olduğunu düşünüyorum
Aslında kurgusu çok güzel ama kitabın bazı yerlerinde sıkıldım. Gerçekten elimden bırakamadığım kısım sadece son elli sayfaydı. Başlamadan önce beklentilerim çok yüksekti. Belkide o yüzden pek sevemedim.
Bu kitabı okurken karakterlerin çokluğu kafanızı karıştırabiliyor. Ama bitirince her şey yerli yerine oturuyor. Uzun süe sonra bile rahatlıkla akla geliyor.
Bir saniyeliğine gözünüzü kapatın. Gözlerinizi açtığınızda yetişkinlerin hepsinin gittiğini görseniz ne yaparsınız?
Güvenecek kimsesi kalmayan bir çocuk olsanız nereye gidersiniz?
Ne telefon ne televizyon ne de internet. Küçük bir kasaba. Sınırlı imkanlar. Yaşam mücadelesi. Bu çocukların notlar ve oyunlardan daha büyük endişeleri, su tabancalarından daha tehlikeli silahları, kendilerince intikam sebepleri ve kontrol edemedikleri güçleri var. Onlar sadece çocuk olmakla kalmayıp, doktor, itfaiye Mc Donald's çalışanı, kulüp işletmecisi, sürücü, avcı, bakıcı da oldular. Artık sınırları zorlamaları gerek. Artık mücadele zamanı. Yen ya da yenil, ama ne olursa olsun arzularının seni ele geçirmesine izin verme.
Bir de madendeki canavardan uzak dur
Artık tek başınasın, onlar artık yoklar.
Peki hayatta kalabilecek misin?
Çok uzun olduğunu düşündüğüm için asla bitmeyeceğini söyleyip dururdum. Fakat okumaya başladığım andan beri çerez gibi geldi ve hiç birakmak istemedim. Doğa üstü olay sevenler toplansın derim!
Özellikle Amerika'da oldukça popüler çok satan bir seri olmasına rağmen ülkemizde yeterince dikkati çekemedi, ben yeterli reklamının yapılmamasına ve çıkış tarihinin biraz sosyal medya gelişiminden önceki döneme denk gelmesine bağlıyorum.

Kitaplığımda her zaman en güzel yeri alacak olan bir seri olacak. Gerçekten dört dörtlük bir kitap, eksi yanlarını bulamıyorum.

Bundan 7 yıl önce okumaya başlamıştım ama seriyi tamamlamak adına en baştan başladım ve hala içine alan bir kitap.
Kitap çoğunlukla eleştirilerde gençlik yada çocuk kitapları katagorisinde geçiyor.ama kitap ilerledikçe biraz fantastik ama bilim kurgu havasında gidiyor.ama seriyi gereginden fazla uzatıldığını düşünüyorum.çok karakter olması işi karıştırıyor

Yazarın biyografisi

Adı:
Michael Grant
Unvan:
Amerikalı Yazar
Doğum:
Los Angeles, Amerika Birleşik Devletleri, 26 Temmuz 1954

Yazar istatistikleri

  • 8 okur beğendi.
  • 178 okur okudu.
  • 2 okur okuyor.
  • 61 okur okuyacak.
  • 6 okur yarım bıraktı.