Mitch Winehouse

Mitch Winehouse

8.1/10
15 Kişi
·
45
Okunma
·
0
Beğeni
·
790
Gösterim
Adı:
Mitch Winehouse
Unvan:
Şarkıcı
Amy kocaman bir kalbi olan harika bir kızdı. Lütfen siz de onu kalbinizde yaşatın.
Mitch Winehouse
Sayfa 330 - Pegasus Yayınevi
Birden dünyam başıma yıkıldı. "Yoksa kızım öldü mü?" diye sordum.
Andrew, "Evet" dedi.
Mitch Winehouse
Sayfa 18 - Pegasus Yayınevi
Asi bir kız çocuğu ve "aslında ben ona hep sahip çıkmaya çalıştım ama o beni dinlemedi" diyen bir baba. Eroinde kaybolan bir hayat daha güzel anlatılabilirdi. Kitabin bölümleri biraz kendini tekrarlamış. İste elime geçti boş durmasın dedim okumuş bulundum.
Babası Amy'den çok kendini melek gibi göstermeye çalışmış ama yemezler.Kitaptan parazitleri atınca çok güzel.Amy'ye olan sevgimi iyice tavana vurdurmuştu.Sonları artık o kadar duygusaldı ki ağlamamak için zorlamıştım kendimi.
İlk defa bir biyografi okudum.. Amy Winehouse hakkında çok bir bilgim yoktu ama okuduktan sonra ona hayran oldum.. Üzücü olan kısım o ölmüştü ben onu sonradan keşfettim.. Kitaba gelirsek gerçekten okunmalı.. Kitap çok güzel ve ilginç bir şekilde akıcı.. İçinde Amy'nin çizimleri (çok güzel çiziyor) falan da var.. Onun uyuşturucuyla olan imtihanı,babasının ona olan imtihanıyla boy ölçüşürdü.. "Bir baba!" diyorsunuz.. "bu kadar mı fedakar olur?!" okuyun diyorum.. Amy Winehouse sen muhteşem bir ses, bir insandın..
Bazen haykırmak istediklerimiz , yaşamak istediklerimiz kadardır . Ne haykırabilir , ne de yaşayabiliriz . Umarsız , telaşsız yarını bugüne gömen bir yaşayamayış , denize ulaşamayan bir nehir acısıyla dolanır içimizde . İşte böyle hüzün dolu , işte böyle yarım bir şey yaşamak.. Bazen bir şarkının ilk notasında , bize ait olmayan bir gülüşte , yapayalnız yürüdüğümüz karanlıkta , döneriz hep başladığımız noktaya
Kendisinin büyük hayranı olarak yaşamını merak ettim, aldım kitabı. Malesef yaptığı çoğu aptallıktan dolayı kitabın sonları canımı epey sıktı. Sonlara doğru bunalarak okuduğum bir kitaptı.
Amy Winehouse'un babasının gözünden hayatı anlatılıyor. Doğuştan gelen muhteşem sesiyle asi bir genç olarak yükselen Amy'nin hayatı, Blake ile tanıştıktan sonra altüst oldu denilebilir.

Yazarın biyografisi

Adı:
Mitch Winehouse
Unvan:
Şarkıcı

Yazar istatistikleri

  • 45 okur okudu.
  • 3 okur okuyor.
  • 23 okur okuyacak.
  • 2 okur yarım bıraktı.