Giriş Yap

Miyase Sertbarut

Yazar
8.7
1.506 Kişi
Unvan
Türk yazar, eğitimci
Doğum
Ceyhan, Adana, 1963
Yaşamı
Miyase Sertbarut, 1963 yılında Ceyhan’da doğdu. Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü’nden 1985 yılında mezun oldu. Çeşitli illerde öğretmenlik yaptı. Yazmaya radyo oyunları ile başlayan Miyase Sertbarut 1996 yılında Çankaya Belediyesi ve Damar Edebiyat Dergisi’nin birlikte düzenlediği yarışmada ilk ödülünü aldı ve ilk kitabı yayımlandı: “Fasulyem Bulutlara Çıkamaz” Bu ödülün ardından çocuk edebiyatına yönelen yazar, ağırlıklı olarak çocuklara ve ilk gençlik çağına yönelik çalışmalarını sürdürüyor. Çocuk edebiyatı dışında kalan deneme, anlatı ve öyküleri Hayalet Gemi, Bir Yeni Biçem, İnsan, Damar gibi farklı edebiyat dergilerinde yayınlandı. Pek çok kurumdan ödül alan Miyase Sertbarut, Ankara’da yaşıyor.

İncelemeler

Tümünü Gör
128 syf.
Kitabı başladığım gün çarçabuk bitirdim. Akıcı, güzel ve anlamlı bir çocuk kitabıydı. Özellikle çocuklara özel bireylere farkındalığı aşılamak için çok güzel bir kitap. Özel bireyin ebeveyn ve kardeşlerinin duygularına değinmesi ayrıca güzel bir noktaydı. Herkesin okumasını tavsiye ederim
Bir Gün Herkes...
8.4/10 · 28 okunma
Reklam
136 syf.
·
3 günde
·
9/10 puan
Yuan Huan'ın Kulübesi
Her şey Türkçe öğretmeninin kitap okuma ödevi vermesiyle başlar. Kitap okumayı sevmeyen İlhami okul çıkışında arkadaşlarıyla gittiği parkta karşılaştığı bir telefon kulübesine oyun oynamak için girer. Telefonu oyun için kulağına götürür ve telefondan bir ses gelir. Telefondaki ona ‘’ Dinle… Bir hikayem var sana.’’ Der. Bu ses acaba gerçek midir? Kayıt mıdır? Bunu merak eder ve telefondaki hikayeleri dinlemeye başlar. Öğretmenin verdiği ödevi bu şekilde yapar. Acaba dinlediği hikayelerin yazarı kimdir. Bir kitabı var mıdır? Herkes onu merak eder. Ve olaylar böyle devam eder. Bu akıcı ve etkileyici kitabı okumalısınız. 9+ yaş için öneririm.
Miyase Sertbarut
Yuan Huan'ın Kulübesi
Yuan Huan'ın Kulübesi
9.3/10 · 176 okunma
216 syf.
·
Puan vermedi
Ortaokul çocuklarına okutulabilecek bir kitap. Çocuklar da seviyor. Öğretici bir distopya. Hatta en önemli sorunlarımızdan bir tanesine dikkat çeken bir eser.
Kapiland'ın Kobayları
8.4/10 · 682 okunma
·
Reklam
2
4
50 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
©2022 · 1000Kitap Web Uygulaması · 2.26.42