Muhammed Said Kışlak

Muhammed Said KışlakMüslüman Kadının Kalesi Tesettür yazarı
Yazar
9.3/10
7 Kişi
27
Okunma
1
Beğeni
1.049
Görüntülenme

Muhammed Said Kışlak Sözleri ve Alıntıları

Muhammed Said Kışlak sözleri ve alıntılarını, Muhammed Said Kışlak kitap alıntılarını, Muhammed Said Kışlak en etkileyici cümleleri ve paragragları 1000Kitap'ta bulabilirsiniz.
Heva'ya mı? Hüda' ya mı? (Tesettür)
"Nasıl ki açıkta olan bala sinekler ve böcekler üşüşüyor ve onu değersiz kılıyorsa İslam' ın tesettür emrine icabet etmeyen kadının da değerini yitirir. Evet, örtü kadının emniyet kemeridir. Onun muhafazası için eşsiz bir rahmet eseridir. 'Kömür kapının önüne bırakılır; âmâ elmas evin en gizli köşesinde saklanır. İşte örtü kadının değerinin göstergesidir.'
Sayfa 24 - Çıplaklık kültürü, Kültürel çıplaklık, Ali Haddad Adil
"Hayâ ve iman birbirinin eşi ve yakınıdır. Biri kaldırıldığı zaman öbürü de kaldırılır." Öyle ki 'kadını er zaptedemez ar zapt eder" sözü darb-ı mesel olmuştur. (Et Terğib Vet Terhip c. 3 sf. 400)
Sayfa 17 - Dua Yayıncılık / Semere Araştırma
Reklam
Kömür kapının önüne bırakılır ama elmas evin en gizli köşesinde saklanır işte örtü kadının değerinin göstergesidir.
İslam tarihinin ilk hemşiresi olan Hazreti Rufeyde aynı zamanda tüm insanlık tarihinde eğitim görmüş hemşirelerin idare ettiği Seyyar Sahra Hastanesi'nin kuran ilk kadındır.
"Örtüyü sakın basit bir bez parçası olarak görmeyin; o gayenin vesilesidir.Nitekim bayrak da bir pez parçasıdır; ama bir milleti temsil eder.Savaşlarda bayrağı yere indirmemek için insanlar canlarını siper ederler".
Reklam
Birde asrımızla mukayese edelim,sonuç:Hüsran
Endülüs Emevi Devleti'nin halifelerinden genç olan Hişam bekardı evleneceği kızda hafızlık şartı arıyordu sadece Başkent Kurtuba şehrinde 700 aday çıkmıştı genç Hişam şartına bir şart daha ekledi: Adaylar İmam Malik'in Muvatta adlı eserini de ezbere bileceklerdi.Öyle ki muvatta adlı kitap hem hadis hem fıkıh hem de bir kanun kitabıydı bu defa 500 gelin adaya çıkmıştı o zamanın kızları bu ölçüde birer Alime ve aynı zamanda da birer ev kadını vasıflarına sahipti.
"Kozmik bilimce yapılan araştırmalar neticesinde başın ve bedenin örtü ile kapatılması bedendeki müspet enerjilerin dışarı çıkışını engellediği gibi dışarıdan planlı ve menfi bakışlarla gelen enerjilerin bedene girmesi ne de izin vermedi ölçülerek enerji boyutları tespit edilmiştir".
Bugün İngiliz parlamentosunda kadınlara tanınmış olan birçok Hakkı 1400 yıl önce İslam'ın kadına vermiş olması cidden enteresandır.İslam'da kadına karşı davranışlardan ortaya çıktığı iddia edilen hastalıklar yanlışlar gerçekte örf ve adetlerden doğmuş olup İslam'ın bünyesinde asla değildir.
Bilinmelidir ki İslamdan başka hiçbir sistem cenneti "annelerin ayağı altında" kabul edecek kadar "sizin en hayırlınız kadınlara karşı en iyi olanınızdır"diyecek kadar ve doğum sırasında ölen kadının "şehit"kabul edecek kadar Kadınlara değer vermemiştir.
Reklam
Işte böylesine dehşete düşüren modern bir cahiliye ile karşı karşıyadır insanlık, öyle bir cahiliye ki İslam öncesi cahiliyeye rahmet okutmakta.Evet, tesettürsüzlüğün sonucu olarak karı ile koca arasındaki sevgi saygı ve sadakat erdemleri ortadan kalkmıştır insanlar böylesine kirlenmişlik nedeniyle evlilikten uzak durmakta ve bu da cinsellik pazarlayıcılarının ekmeğine yağ sürmek de doymak nedir bilmeyen iştahlarını daha da kabartmaktadır.
Meksika'da son 10 yılda 370 kadın saldırıya uğrayarak öldürüldü.Rusya'da bir yıl içinde aile içi şiddet nedeniyle 14 bin ölüm gerçekleşti İngiltere'de 2003'te 14 bin kadın tecavüze uğradı ayrıca aile içi şiddet nedeniyle her hafta iki kadın ölüyor. Hindistan'da yılda yaklaşık 15 bin genç kız öldürülüyor. Sri lanka'da 1999 yılında bu ülkede yaşayan kadınların yarısından fazlasına cinsel saldırılara ve baskıya maruz kaldığı belirlendi.
Kozmik bilim yönüyle kadınların enerjileri zayıf enerji olduğundan onların korunmaları çok daha lüzumludur,örtünün rengi önemlidir.
Günümüzde tesettürsüzlüğün kadını kocayı çocukları ve toplumu içine sürüklediği acıklı durum göz önündedir istatistiklere gazetelere ve dergilere bakarak bozulmuş medeniyetini yaydı bulaşıcı hastalıkları takip edebilir. Bu durumun olumsuz sonuçları o kadar şiddetli hissedilmiştir ki Tokyo ve İsveç gibi yerlerde Buna çözüm olarak kadın ve erkeklere ayrı ayrı tahsis edilmiş vagon ve tramvaylar bulundurmaya çalışılmıştır.
Batıda görülen deri kanserine tutulan hastaların Müslüman ülkelerde yok denecek kadar az olması dikkat çekmiştir ABD'li bir cilt uzmanı Bunun sebebini şu şekilde açıklamıştır "Arabanın farlarından çıkan ışınlar nasıl sineği ve tavşanı kendine çekip rahatsız ederse erkeklerin gözlerindeki elektromanyetik dalga yükü Alfa beta ve Gama ışınları da kadınların tenlerini yıpratmaktadır.
16 öğeden 1 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.